Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

Kempování 5.A

Ve dnech 9.9. a 10.9. jsme se společně vypravili do kempu Měruše nedaleko obce Vlkov. Vybrali jsme si tímto naši výhru ve sběru papíru. Umístili jsme se na prvním místě a dostali jsme 6000,- Kč.

Adaptační kurz 6.B

Adaptační kurz 6.B očima dětí

Bowling za sběr papíru

V prvním týdnu nového školního roku byli naši žáci odměněni za sběr papíru. Každá třída měla pro sebe vyhrazenou 1 hodinu, kdy si děti zahrály bowling. Žáci s třídními učiteli se vystřídali a užili si svou odměnu na drahách Bowlingu Bechyně. Děkujeme panu Fáberovi za poskytnutí této možnosti vyžití. Vedení školy

Hravé odpoledne pro prvňáčky

Naši prvňáčci si spolu s rodiči, paní učitelkou a paní vychovatelkou, zpestřili svůj první školní týden. Ve středu 4. 9. odpoledne se společně sešli na školním hřišti, kde si pěkně pohráli a vše zakončili opékáním buřtů.

Naši prvňácči

Naši prvňáčci byli první školní den na chodbě školy přivítáni nejprve žáky devátého ročníku a ve třídě následovalo přivítání paní třídní učitelkou, panem ředitelem i panem starostou města Bechyně. Přejeme jim hodně úspěchů a radosti ve škole.

Odměna pro žáky

Hlavní ceny za sběr papíru pro třídy i jednotlivce byly již rozdány na školní akademii.Je třeba však odměnit i ostatní sběrače.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Kempování 5.A
Adaptační kurz 6.B