Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-42 | 43-43 |
Příměstské tábory

Informace k příměstkým táborům v létě 2020 Léto plné zábavy

Předškolák č.2

Pozvánka předškoláčků s doprovodem na druhé hravé odpoledne v rámci projektu „Předškolák“

PŘEDŠKOLÁK na „Nové škole“

Základní škola ve Školní ulici pořádá pro předškolní děti a jejich rodiče opět akce PŘEDŠKOLÁK.

Sportovní PŘEDŠKOLÁK

Ve čtvrtek 13. února se v naší tělocvičně sešly předškolní i mladší školkové děti, aby pod dohledem učitelů druhého stupně vyzkoušely sportovní vybavení a seznámily se tělocvičnou. Na předškoláky se přišla podívat a s rodiči pohovořit i třídní učitelka budoucí první třídy. Všichni jsme si dle spokojených tváří dětí i dospělých užili milé odpoledne. Děkujeme za návštěvu a zveme Vás na následující předškoláky.

Identita - projekt 8.A

Naše škola byla oslovena, abychom vstoupili do celorepublikového projektu: Veřejné čtení jmen obětí holocaustu. 27. leden je Dnem památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Příměstské tábory
Informace k příměstkým táborům v létě 2020 Léto plné zábavy
Předškolák č.2
Sportovní PŘEDŠKOLÁK