Kroužky

Nabídka kroužků ve školním roce 2021/2022

V příloze nalenete nabídku kroužků, které pořádá ZŠ Bechyně, Školní 293.

Seznam kroužků také dostanou žáci ve škole.

Nabídka kroužků

 


Kroužek SketchUp

Povídání o kečupu

SketchUp je software pro tvorbu 3D modelů, navržený pro profesionální architekty, stavební a strojní inženýry, ale i například pro filmové tvůrce a vývojáře počítačových her. Součástí programu je aplikace 3D Warehouse, tedy „zásobárna“ uživatelsky vytvořených komponent z celého světa.

Kroužek SketchUpu máme jednou týdně. Trvá pouhé 2 hodiny, ale i v tak omezené době toho lze stihnout mnoho. Všem těm kouzlům, například jak z ničeho vznikne letadlo, náš učí pan Kreidl, zkušený a vášnivý modelář letadel a různých dalších modýlků. Během počátečních 4-6 hodin jsme se naučili základy SketchUpu a dnes si již někteří z nás modelují například tanky. Přesto že se zatím příliš realitě nepodobají, časem nám to určitě půjde lépe. Pokud si někdo neví rady s nějakou částí nebo tvarem, pan Kreidl rád poradí. Na kroužek nás chodí obvykle 8 kluků.

Myslím si, že je to zábavný způsob, jak získat zkušenosti s modelovacími programy, které se nám budou v budoucnosti hodit. Díky tomuto kroužku začalo dokonce vedení školy uvažovat nad zakoupením 3D tiskárny. Škola by tak zvýšila svojí technickou úroveň a pomohla by tím budoucím modelářům realizovat jejich nápady a získat zkušenosti, užitečné pro budoucí studium nebo povolání.

Matyáš Vilím, 9.A