Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-42 | 43-48 | 49-50 |
NERF ARÉNA

Sobota 19. října 2019 pro žáky 2. stupně naší školy od 9 do 12 hodin

Nový kroužek ve škole

V letošním školním roce zahájil na naší škole činnost nový kroužek Survival.

Divadlo v naší družině

Opět nás přijelo navštívit, pobavit a trošku i poučit "Divadlo z bedny".

Děti do bruslí 2019

Naše škola realizuje projekt „Děti do bruslí“ pro žáky 1. a 2.třídy. Děti jezdí v rámci vyučování každé úterý na zimní stadion v Soběslavi na lekce bruslení. Na ledě se jim věnují zkušení lektoři. Děti se vždy těší a je vidět, že je tato pohybová aktivita baví.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Němčina užitečná
O hodinách německého jazyka žáci sepsali a přeložili děkovná přání lidem pracujícím v první linii a povzbuzující výroky všem lidem v nelehké době
Informace k PŘIJÍMACÍM ZKOUŠKÁM NA STŘEDNÍ ŠKOLY
Výdej obědů pro registrované strávníky ( i žáky obou škol)
Vzhledem k mimořádné situaci, po projednání s vedením města Bechyně a ve snaze pomoci rodičům i veřejnosti, začíná od pondělí 6. dubna výdej stravy ve Školní ulici. Základní škola, Školní 293 obnovuje výdej obědů pouze do jídlonosičů nejen pro „cizí“ registrované strávníky školní stravovny, ale i nově pro žáky obou základních škol. Cena oběda je stále 60,- Kč. U žáků škol se jedná o nedotovaný oběd (nejsou přítomni ve škole), to znamená, že porce i cena odpovídá částce platby jako u ostatních strávníků.
Organizace zápisu do 1. třídy pro školní rok 2020/2021 - včetně příloh k zápisu
Vzhledem k zavedeným mimořádným opatřením proběhne zápis bez osobní přítomnosti dětí ve škole, zápis bude pouze formální, neuskuteční se motivační část zápisu. Dítě bude při zápisu zastupovat jeho zákonný zástupce. Zápis proběhne 3. 4. 2020 od 14:00 do 18:00 hodin v Základní škole Bechyně, Školní 293 (hlavní vchod), ale bude možno využít i jiných možností, jak materiály k zápisu do školy doručit.
Informace k stravování žáků obou základních škol v Bechyni

Úvodní stránka - Loga a projekty

Peníze školám