Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-42 | 43-43 |
Nový kroužek ve škole

V letošním školním roce zahájil na naší škole činnost nový kroužek Survival.

Divadlo v naší družině

Opět nás přijelo navštívit, pobavit a trošku i poučit "Divadlo z bedny".

Děti do bruslí 2019

Naše škola realizuje projekt „Děti do bruslí“ pro žáky 1. a 2.třídy. Děti jezdí v rámci vyučování každé úterý na zimní stadion v Soběslavi na lekce bruslení. Na ledě se jim věnují zkušení lektoři. Děti se vždy těší a je vidět, že je tato pohybová aktivita baví.

Semenec

V pátek 20.9. se všichni žáci druhé a třetí třídy vypravili užít si zaslouženou odměnu za druhé a třetí místo ve sběru papíru. Všichni jsme se moc těšili, co pro nás Přírodovědné muzeum v Semenci připravilo. Název programu "Stezka pravěkého člověka" pro nás zněl velmi záhadně a tajemně.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Příměstské tábory
Informace k příměstkým táborům v létě 2020 Léto plné zábavy
Předškolák č.2
Pozvánka předškoláčků s doprovodem na druhé hravé odpoledne v rámci projektu „Předškolák“
Sportovní PŘEDŠKOLÁK
Ve čtvrtek 13. února se v naší tělocvičně sešly předškolní i mladší školkové děti, aby pod dohledem učitelů druhého stupně vyzkoušely sportovní vybavení a seznámily se tělocvičnou. Na předškoláky se přišla podívat a s rodiči pohovořit i třídní učitelka budoucí první třídy. Všichni jsme si dle spokojených tváří dětí i dospělých užili milé odpoledne. Děkujeme za návštěvu a zveme Vás na následující předškoláky.
Sběr papíru - zrušení
Z VEŘEJNĚ ZNÁMÝCH DŮVODU RUŠÍ VEDENÍ ŠKOLY AŽ DO ODVOLÁNÍ SBĚR PAPÍRU. SOUTĚŽ JE K DNEŠNÍMU DNI 11.2.2020 PROZATÍM UZAVŘENA. DĚKUJEME RODIČŮM ZA VÝBORNOU SPOLUPRÁCI A DOUFÁME, ŽE SE SITUACE S RECYKLACÍ PAPÍRU ZMĚNÍ. O ZMĚNÁCH BUDEME INFORMOVAT. VEDENÍ ŠKOLY
Identita - projekt 8.A
Naše škola byla oslovena, abychom vstoupili do celorepublikového projektu: Veřejné čtení jmen obětí holocaustu. 27. leden je Dnem památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

Úvodní stránka - Loga a projekty

Peníze školám