Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-42 | 43-48 | 49-54 | 55-60 | 61-65 |
Škola v pohybu

Inspirativní tělesná výchova

Zpívání u stromečku

V pátek 20. prosince 2019 si u školního stromečku zazpívala celá škola 4 vánoční písně a koledy, tímto zpíváním bylo zakončeno pravidelné zpívání u stromečku, které nás provázelo celým adventem. Žáci i učitelé si společně zazpívali, paní učitelka zapálila poslední adventní svíci na adventním věnci a poté se žáci rozešli ke svým stromečkům ve třídách. Ve třídách si společně žáci a učitelé uvařili vánoční punč, nadělili si navzájem dárky, společně se bavili a před desátou hodinou se vydali vzhlédnout nový český rodinný film Hodinářův učeň.

Zdravá výživa - projekt 8.A

Každoročně je 16. říjen zapsán v kalendáři jako Světový den výživy. Tento svátek se slaví již od roku 1981 na základě rozhodnutí OSN s cílem podpořit rodinné farmy, které produkují kvalitní a čerstvé potraviny.

Rodilý mluvčí v hodinách anglického jazyka

Ve středu 18.12.2019 byla zahájena spolupráce s rodilým mluvčím z Anglie panem Danem Lastem. Bude docházet do hodin anglického jazyka od 3. – 9.třídy, konverzovat se žáky, aby přivykli zvukové stránce anglického jazyka, nebáli se mluvit. S panem Lastem se budou žáci setkávat minimálně do konce školního roku. Program je hrazen z projektu MAP II. ORP Tábor.

Výlet 2.A a 3.A

Třídy 2.A a 3.A si ještě před Vánocemi vybraly odměnu za vítězství ve sběru papíru v minulém školním roce. Žáci navštívili píseckou Sladovnu s interaktivní výstavou Všude papír.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Předání vysvědčení 30. června 2020
Cesta za pokladem
Cesta za pokladem
Dopravní výchova hrou