Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-38 |
Semenec

V pátek 20.9. se všichni žáci druhé a třetí třídy vypravili užít si zaslouženou odměnu za druhé a třetí místo ve sběru papíru. Všichni jsme se moc těšili, co pro nás Přírodovědné muzeum v Semenci připravilo. Název programu "Stezka pravěkého člověka" pro nás zněl velmi záhadně a tajemně.

Kempování 5.A

Ve dnech 9.9. a 10.9. jsme se společně vypravili do kempu Měruše nedaleko obce Vlkov. Vybrali jsme si tímto naši výhru ve sběru papíru. Umístili jsme se na prvním místě a dostali jsme 6000,- Kč.

Bowling za sběr papíru

V prvním týdnu nového školního roku byli naši žáci odměněni za sběr papíru. Každá třída měla pro sebe vyhrazenou 1 hodinu, kdy si děti zahrály bowling. Žáci s třídními učiteli se vystřídali a užili si svou odměnu na drahách Bowlingu Bechyně. Děkujeme panu Fáberovi za poskytnutí této možnosti vyžití. Vedení školy

Hravé odpoledne pro prvňáčky

Naši prvňáčci si spolu s rodiči, paní učitelkou a paní vychovatelkou, zpestřili svůj první školní týden. Ve středu 4. 9. odpoledne se společně sešli na školním hřišti, kde si pěkně pohráli a vše zakončili opékáním buřtů.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Sportovní PŘEDŠKOLÁK
Pozvánka na sportovní zábavné odpoledne pro předškolní děti
Provoz školní družiny o pololetních a jarních prázdninách
Školní družina bude dle zájmu žáků navštěvujících školní družinu otevřena o pololetních i jarních prázdninách. Přihlášky jsou k dipozici u vychovatelek školní družiny.
Aktuální zpravodajství z hor
Úterní počasí se vydařilo a přinášíme nové fotky z pohádkového Lipna. Přinášíme Vám několik fotek z jednotlivých dní. Jak už asi víte, všichni přijeli na Šumavu v pořádku, a dnes již lyžují na čerstvě napadaném sněhu na Lipně. Přejeme, aby Vám sníh ještě připadl a krásně jste si zalyžovali.
Testování čtenářské a matematické gramotnosti
Testování žáků 6., 8. a 9. ročníku.
Zpívání u stromečku
V pátek 20. prosince 2019 si u školního stromečku zazpívala celá škola 4 vánoční písně a koledy, tímto zpíváním bylo zakončeno pravidelné zpívání u stromečku, které nás provázelo celým adventem. Žáci i učitelé si společně zazpívali, paní učitelka zapálila poslední adventní svíci na adventním věnci a poté se žáci rozešli ke svým stromečkům ve třídách. Ve třídách si společně žáci a učitelé uvařili vánoční punč, nadělili si navzájem dárky, společně se bavili a před desátou hodinou se vydali vzhlédnout nový český rodinný film Hodinářův učeň.

Úvodní stránka - Loga a projekty

Peníze školám