Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-42 | 43-48 | 49-50 |
Semenec

V pátek 20.9. se všichni žáci druhé a třetí třídy vypravili užít si zaslouženou odměnu za druhé a třetí místo ve sběru papíru. Všichni jsme se moc těšili, co pro nás Přírodovědné muzeum v Semenci připravilo. Název programu "Stezka pravěkého člověka" pro nás zněl velmi záhadně a tajemně.

Kempování 5.A

Ve dnech 9.9. a 10.9. jsme se společně vypravili do kempu Měruše nedaleko obce Vlkov. Vybrali jsme si tímto naši výhru ve sběru papíru. Umístili jsme se na prvním místě a dostali jsme 6000,- Kč.

Bowling za sběr papíru

V prvním týdnu nového školního roku byli naši žáci odměněni za sběr papíru. Každá třída měla pro sebe vyhrazenou 1 hodinu, kdy si děti zahrály bowling. Žáci s třídními učiteli se vystřídali a užili si svou odměnu na drahách Bowlingu Bechyně. Děkujeme panu Fáberovi za poskytnutí této možnosti vyžití. Vedení školy

Hravé odpoledne pro prvňáčky

Naši prvňáčci si spolu s rodiči, paní učitelkou a paní vychovatelkou, zpestřili svůj první školní týden. Ve středu 4. 9. odpoledne se společně sešli na školním hřišti, kde si pěkně pohráli a vše zakončili opékáním buřtů.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Němčina užitečná
O hodinách německého jazyka žáci sepsali a přeložili děkovná přání lidem pracujícím v první linii a povzbuzující výroky všem lidem v nelehké době
Informace k PŘIJÍMACÍM ZKOUŠKÁM NA STŘEDNÍ ŠKOLY
Výdej obědů pro registrované strávníky ( i žáky obou škol)
Vzhledem k mimořádné situaci, po projednání s vedením města Bechyně a ve snaze pomoci rodičům i veřejnosti, začíná od pondělí 6. dubna výdej stravy ve Školní ulici. Základní škola, Školní 293 obnovuje výdej obědů pouze do jídlonosičů nejen pro „cizí“ registrované strávníky školní stravovny, ale i nově pro žáky obou základních škol. Cena oběda je stále 60,- Kč. U žáků škol se jedná o nedotovaný oběd (nejsou přítomni ve škole), to znamená, že porce i cena odpovídá částce platby jako u ostatních strávníků.
Organizace zápisu do 1. třídy pro školní rok 2020/2021 - včetně příloh k zápisu
Vzhledem k zavedeným mimořádným opatřením proběhne zápis bez osobní přítomnosti dětí ve škole, zápis bude pouze formální, neuskuteční se motivační část zápisu. Dítě bude při zápisu zastupovat jeho zákonný zástupce. Zápis proběhne 3. 4. 2020 od 14:00 do 18:00 hodin v Základní škole Bechyně, Školní 293 (hlavní vchod), ale bude možno využít i jiných možností, jak materiály k zápisu do školy doručit.
Informace k stravování žáků obou základních škol v Bechyni

Úvodní stránka - Loga a projekty

Peníze školám