Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-42 | 43-48 | 49-54 | 55-60 | 61-65 |
Druhý Předškolák v ZŠ Školní

Dne 27. 2. proběhlo na naší škole již druhé setkání s budoucími prvňáčky a jejich rodiči s názvem Předškolák. Setkání bylo tentokráte zaměřeno na tvořivé umělecké aktivity. Hlavním tématem bylo moře a ryby.

PŘEDŠKOLÁK na „Nové škole“

Základní škola ve Školní ulici pořádá pro předškolní děti a jejich rodiče opět akce PŘEDŠKOLÁK.

Sportovní PŘEDŠKOLÁK

Ve čtvrtek 13. února se v naší tělocvičně sešly předškolní i mladší školkové děti, aby pod dohledem učitelů druhého stupně vyzkoušely sportovní vybavení a seznámily se tělocvičnou. Na předškoláky se přišla podívat a s rodiči pohovořit i třídní učitelka budoucí první třídy. Všichni jsme si dle spokojených tváří dětí i dospělých užili milé odpoledne. Děkujeme za návštěvu a zveme Vás na následující předškoláky.

Identita - projekt 8.A

Naše škola byla oslovena, abychom vstoupili do celorepublikového projektu: Veřejné čtení jmen obětí holocaustu. 27. leden je Dnem památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

Aktuální zpravodajství z hor

Přinášíme Vám několik fotek z jednotlivých dní. Jak už asi víte, všichni přijeli na Šumavu v pořádku, a dnes již lyžují na čerstvě napadaném sněhu na Lipně. Přejeme, aby Vám sníh ještě připadl a krásně jste si zalyžovali.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Předání vysvědčení 30. června 2020
Cesta za pokladem
Cesta za pokladem
Dopravní výchova hrou