Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-42 | 43-48 | 49-50 |
Zdravá výživa - projekt 8.A

Každoročně je 16. říjen zapsán v kalendáři jako Světový den výživy. Tento svátek se slaví již od roku 1981 na základě rozhodnutí OSN s cílem podpořit rodinné farmy, které produkují kvalitní a čerstvé potraviny.

Rodilý mluvčí v hodinách anglického jazyka

Ve středu 18.12.2019 byla zahájena spolupráce s rodilým mluvčím z Anglie panem Danem Lastem. Bude docházet do hodin anglického jazyka od 3. – 9.třídy, konverzovat se žáky, aby přivykli zvukové stránce anglického jazyka, nebáli se mluvit. S panem Lastem se budou žáci setkávat minimálně do konce školního roku. Program je hrazen z projektu MAP II. ORP Tábor.

Výlet 2.A a 3.A

Třídy 2.A a 3.A si ještě před Vánocemi vybraly odměnu za vítězství ve sběru papíru v minulém školním roce. Žáci navštívili píseckou Sladovnu s interaktivní výstavou Všude papír.

Vánoční dílničky

I letos při vánočních dílničkách se v jídelně školy vyráběly vánoční dekorace a ozdoby. Rodiče si společně povídali a děti vyráběly. Děkujeme všem, kteří přišli a strávili s námi odpoledne v předvánočním čase.

Mikulášská laťka

Libor Tupý vyhrál kategorii starších žáků.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Němčina užitečná
O hodinách německého jazyka žáci sepsali a přeložili děkovná přání lidem pracujícím v první linii a povzbuzující výroky všem lidem v nelehké době
Informace k PŘIJÍMACÍM ZKOUŠKÁM NA STŘEDNÍ ŠKOLY
Výdej obědů pro registrované strávníky ( i žáky obou škol)
Vzhledem k mimořádné situaci, po projednání s vedením města Bechyně a ve snaze pomoci rodičům i veřejnosti, začíná od pondělí 6. dubna výdej stravy ve Školní ulici. Základní škola, Školní 293 obnovuje výdej obědů pouze do jídlonosičů nejen pro „cizí“ registrované strávníky školní stravovny, ale i nově pro žáky obou základních škol. Cena oběda je stále 60,- Kč. U žáků škol se jedná o nedotovaný oběd (nejsou přítomni ve škole), to znamená, že porce i cena odpovídá částce platby jako u ostatních strávníků.
Organizace zápisu do 1. třídy pro školní rok 2020/2021 - včetně příloh k zápisu
Vzhledem k zavedeným mimořádným opatřením proběhne zápis bez osobní přítomnosti dětí ve škole, zápis bude pouze formální, neuskuteční se motivační část zápisu. Dítě bude při zápisu zastupovat jeho zákonný zástupce. Zápis proběhne 3. 4. 2020 od 14:00 do 18:00 hodin v Základní škole Bechyně, Školní 293 (hlavní vchod), ale bude možno využít i jiných možností, jak materiály k zápisu do školy doručit.
Informace k stravování žáků obou základních škol v Bechyni

Úvodní stránka - Loga a projekty

Peníze školám