Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-42 | 43-48 | 49-50 |
Identita - projekt 8.A

Naše škola byla oslovena, abychom vstoupili do celorepublikového projektu: Veřejné čtení jmen obětí holocaustu. 27. leden je Dnem památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

Aktuální zpravodajství z hor

Přinášíme Vám několik fotek z jednotlivých dní. Jak už asi víte, všichni přijeli na Šumavu v pořádku, a dnes již lyžují na čerstvě napadaném sněhu na Lipně. Přejeme, aby Vám sníh ještě připadl a krásně jste si zalyžovali.

Škola v pohybu

Inspirativní tělesná výchova

Zpívání u stromečku

V pátek 20. prosince 2019 si u školního stromečku zazpívala celá škola 4 vánoční písně a koledy, tímto zpíváním bylo zakončeno pravidelné zpívání u stromečku, které nás provázelo celým adventem. Žáci i učitelé si společně zazpívali, paní učitelka zapálila poslední adventní svíci na adventním věnci a poté se žáci rozešli ke svým stromečkům ve třídách. Ve třídách si společně žáci a učitelé uvařili vánoční punč, nadělili si navzájem dárky, společně se bavili a před desátou hodinou se vydali vzhlédnout nový český rodinný film Hodinářův učeň.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Němčina užitečná
O hodinách německého jazyka žáci sepsali a přeložili děkovná přání lidem pracujícím v první linii a povzbuzující výroky všem lidem v nelehké době
Informace k PŘIJÍMACÍM ZKOUŠKÁM NA STŘEDNÍ ŠKOLY
Výdej obědů pro registrované strávníky ( i žáky obou škol)
Vzhledem k mimořádné situaci, po projednání s vedením města Bechyně a ve snaze pomoci rodičům i veřejnosti, začíná od pondělí 6. dubna výdej stravy ve Školní ulici. Základní škola, Školní 293 obnovuje výdej obědů pouze do jídlonosičů nejen pro „cizí“ registrované strávníky školní stravovny, ale i nově pro žáky obou základních škol. Cena oběda je stále 60,- Kč. U žáků škol se jedná o nedotovaný oběd (nejsou přítomni ve škole), to znamená, že porce i cena odpovídá částce platby jako u ostatních strávníků.
Organizace zápisu do 1. třídy pro školní rok 2020/2021 - včetně příloh k zápisu
Vzhledem k zavedeným mimořádným opatřením proběhne zápis bez osobní přítomnosti dětí ve škole, zápis bude pouze formální, neuskuteční se motivační část zápisu. Dítě bude při zápisu zastupovat jeho zákonný zástupce. Zápis proběhne 3. 4. 2020 od 14:00 do 18:00 hodin v Základní škole Bechyně, Školní 293 (hlavní vchod), ale bude možno využít i jiných možností, jak materiály k zápisu do školy doručit.
Informace k stravování žáků obou základních škol v Bechyni

Úvodní stránka - Loga a projekty

Peníze školám