Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-39 |
Mikuláš 2019

I letos do naší školy přišel Mikuláš s andělskou družinou a čertíky.

Adventní trh v Bechyni

Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a nákupem výrobků podpořili žáky naší školy.

Okresní flobalový turnaj mladších žákyň

Ve čtvrtek 28.11. také mladší žákyně vyrazily na florbalový turnaj do Sezimova Ústí. Přestože to byla jejich první účast na takové akci, postavily se svým soupeřkám statečně a bojovaly až do úplného konce. Jejich nadšení je velkým plusem do dalších podobných bojů, na které se společně moc těšíme.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Sportovní PŘEDŠKOLÁK
Pozvánka na sportovní zábavné odpoledne pro předškolní děti
Provoz školní družiny o pololetních a jarních prázdninách
Školní družina bude dle zájmu žáků navštěvujících školní družinu otevřena o pololetních i jarních prázdninách. Přihlášky jsou k dipozici u vychovatelek školní družiny.
Aktuální zpravodajství z hor
Přinášíme Vám několik fotek z jednotlivých dní. Jak už asi víte, všichni přijeli na Šumavu v pořádku, a dnes již lyžují na čerstvě napadaném sněhu na Lipně. Přejeme, aby Vám sníh ještě připadl a krásně jste si zalyžovali.
Testování čtenářské a matematické gramotnosti
Testování žáků 6., 8. a 9. ročníku.
Zpívání u stromečku
V pátek 20. prosince 2019 si u školního stromečku zazpívala celá škola 4 vánoční písně a koledy, tímto zpíváním bylo zakončeno pravidelné zpívání u stromečku, které nás provázelo celým adventem. Žáci i učitelé si společně zazpívali, paní učitelka zapálila poslední adventní svíci na adventním věnci a poté se žáci rozešli ke svým stromečkům ve třídách. Ve třídách si společně žáci a učitelé uvařili vánoční punč, nadělili si navzájem dárky, společně se bavili a před desátou hodinou se vydali vzhlédnout nový český rodinný film Hodinářův učeň.

Úvodní stránka - Loga a projekty

Peníze školám