Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

1-6 | 7-12 | 13-18 |
Divadlo v naší družině

Opět nás přijelo navštívit, pobavit a trošku i poučit "Divadlo z bedny".

Děti do bruslí 2019

Naše škola realizuje projekt „Děti do bruslí“ pro žáky 1. a 2.třídy. Děti jezdí v rámci vyučování každé úterý na zimní stadion v Soběslavi na lekce bruslení. Na ledě se jim věnují zkušení lektoři. Děti se vždy těší a je vidět, že je tato pohybová aktivita baví.

Semenec

V pátek 20.9. se všichni žáci druhé a třetí třídy vypravili užít si zaslouženou odměnu za druhé a třetí místo ve sběru papíru. Všichni jsme se moc těšili, co pro nás Přírodovědné muzeum v Semenci připravilo. Název programu "Stezka pravěkého člověka" pro nás zněl velmi záhadně a tajemně.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Třídní chůzky 14.11.
Pravidelné podzimní třídní schůzky se konají ve čtvrtek 14. listopadu 2019. Rozmístění učitelů v učebnách při konzultacích
Pochvala jídelně
Školní jídelna pod vedením pana Dvorjančanského obdržela písemnou pochvalu za oběd 23. října 2019 a vstřícný přístup od žáků a učitelů ze Základní školy Mojžíš Ústí nad Labem. Celý text pochvaly přikládáme.
Kroužek Vaření
Své pravidelné schůzky zahájili malí kuchtíci přípravou poháru a všichni si moc pochutnali.
Děti do bruslí
Naši prvňáci a druháci netráví začátek nového školního roku pouze v lavicích.
Nový kroužek ve škole
V letošním školním roce zahájil na naší škole činnost nový kroužek Survival.

Úvodní stránka - Loga a projekty

Peníze školám