Školní 293

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz

Stručně o škole

Naše Základní škola Bechyně, Školní 293 má ve svém školním vzdělávacím programu motto: „ Škola - brána do života“. Jejím cílem je nejen vzdělat, ale i vychovat člověka, který bude všestranně připraven nejen na další studium, ale získá i správné návyky, chování, zodpovědnost a komunikaci ve společnosti. Na 1. stupni je do učebního plánu zahrnuta dramatická výchova, která rozvíjí právě schopnosti komunikace.

Na 2. stupni se škola zaměřuje a rozšiřuje hodiny jazyků, kdy posiluje učební plán o hodiny českého a anglického jazyka. V 6. – 9. ročníku mají žáci i hodiny informační a komunikační technologie. V oblasti rozvoje komunikace pak žáci 2. stupně mohou pokračovat v dramatické výchově v rámci dramatického kroužku. Ve volnočasových aktivitách mohou děti vybírat mezi řadou kroužků, například keramickým, kroužkem vaření a řadou sportovních.

Nejnovější akce

1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-42 | 43-48 | 49-50 |
Mimořádné opatření

Bezpečnostní rada státu zrušila výuku na základních školách až do odvolání. Zakazuje se osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a univerzitách. Školní jídelna – děti: středa 11. 3. – pro žáky si smějí vyzvednout oběd pouze zákonní zástupci!!! od 12. 15 h do 13. 30 h./ i ZŠ Fr. Křižíka / od čtvrtka 12. 3. jsou obědy automaticky všem dětem obou škol odhlášeny. Zaměstnanci školy, cizí strávníci – od čtvrtka 12. 3. výdej obědů 10. 45 h – 12. 15 h pouze v jídelně ZŠ Školní 293. Všichni zaměstnanci školy jsou v zaměstnání. Vyučující budou předávat učivo žákům přes e-mailové adresy rodičů a také budou informace k jednotlivým předmětům vyvěšeny na stránkách školy. Mgr. Milan Petr ředitel školy

Druhý Předškolák v ZŠ Školní

Dne 27. 2. proběhlo na naší škole již druhé setkání s budoucími prvňáčky a jejich rodiči s názvem Předškolák. Setkání bylo tentokráte zaměřeno na tvořivé umělecké aktivity. Hlavním tématem bylo moře a ryby.

PŘEDŠKOLÁK na „Nové škole“

Základní škola ve Školní ulici pořádá pro předškolní děti a jejich rodiče opět akce PŘEDŠKOLÁK.

Sportovní PŘEDŠKOLÁK

Ve čtvrtek 13. února se v naší tělocvičně sešly předškolní i mladší školkové děti, aby pod dohledem učitelů druhého stupně vyzkoušely sportovní vybavení a seznámily se tělocvičnou. Na předškoláky se přišla podívat a s rodiči pohovořit i třídní učitelka budoucí první třídy. Všichni jsme si dle spokojených tváří dětí i dospělých užili milé odpoledne. Děkujeme za návštěvu a zveme Vás na následující předškoláky.

Všechny akce

Kolik hodin průměrně strávíš u počítače každý den?

Němčina užitečná
O hodinách německého jazyka žáci sepsali a přeložili děkovná přání lidem pracujícím v první linii a povzbuzující výroky všem lidem v nelehké době
Informace k PŘIJÍMACÍM ZKOUŠKÁM NA STŘEDNÍ ŠKOLY
Výdej obědů pro registrované strávníky ( i žáky obou škol)
Vzhledem k mimořádné situaci, po projednání s vedením města Bechyně a ve snaze pomoci rodičům i veřejnosti, začíná od pondělí 6. dubna výdej stravy ve Školní ulici. Základní škola, Školní 293 obnovuje výdej obědů pouze do jídlonosičů nejen pro „cizí“ registrované strávníky školní stravovny, ale i nově pro žáky obou základních škol. Cena oběda je stále 60,- Kč. U žáků škol se jedná o nedotovaný oběd (nejsou přítomni ve škole), to znamená, že porce i cena odpovídá částce platby jako u ostatních strávníků.
Organizace zápisu do 1. třídy pro školní rok 2020/2021 - včetně příloh k zápisu
Vzhledem k zavedeným mimořádným opatřením proběhne zápis bez osobní přítomnosti dětí ve škole, zápis bude pouze formální, neuskuteční se motivační část zápisu. Dítě bude při zápisu zastupovat jeho zákonný zástupce. Zápis proběhne 3. 4. 2020 od 14:00 do 18:00 hodin v Základní škole Bechyně, Školní 293 (hlavní vchod), ale bude možno využít i jiných možností, jak materiály k zápisu do školy doručit.
Informace k stravování žáků obou základních škol v Bechyni

Úvodní stránka - Loga a projekty

Peníze školám