Výtvarná výchova v muzeu s 9. A

K oživení výuky vždy patří cokoliv, co je konané mimo školu:-), takže jsme v rámci výtvarné výchovy vyrazili do městského muzea. Probíhá zde příjemná výstava místního amatérského umělce, kterého můžeme znát především díky Betlémům ve Stodůlce. Kdo na nich během vánočního času v Hvožďanech nebyl, jako by nebyl... Jde o pana Luďka Pokorného. Věnoval se nejenom tvorbě betlémů, ale byl velmi zručným malířem, kreslířem, řezbářem, návrhářem a vůbec celkově zajímavou renesanční osobností, jehož poměrně obsáhlou výstavu opravdu stojí za to vidět. Závěrem je nutno ještě dodat, že Městské muzeum Bechyně poskytuje škole vstup zdarma, takže ušetřené korunky často putovaly do kasičky výměnou za nějaký zaručený poklad z místní kouzelné skříňky:-).
M. B.

Výtvarná výchova v muzeu s 9. AVýtvarná výchova v muzeu s 9. AVýtvarná výchova v muzeu s 9. A