Střípky z informatiky

Po předchozích hodinách informatiky, ve kterých se naši žáci 4. třídy blíže seznámili s počítačem, naučili se ovládat ozoboty a vyřešili nespočet logických úloh, přišel nyní na řadu nový robotický kamarád VEX 123. VEX 123 je jednoduchý robot s mnoha možnostmi ovládání. Pro nejmenší jsou k dispozici tlačítka přímo na těle robota (vpřed, vlevo, vpravo, zvuk), starší žáci mohou programovat pomocí tzv. Kodéru – programovací tabulky, do které zasunou příslušné příkazy pro robota. Děti tak trénují algoritmizaci a jednoduché příkazy. Jako další stupeň je připravena aplikace pro tablet nebo počítač VEX Code, která je založena na Scratchi. Naši šikovní čtvrťáci si kodér rychle osvojili a začali roboty učit tancovat. Děvčata z této třídy naprogramovala roboty do stejné sestavy a vzniklo tak krásná taneční číslo trojice robotů, ze kterého měly všechny mladé programátorky upřímnou radost.

Střípky z informatiky                                                                                    Ing. Iva Syrovátková