Ozoboti unikají z hořící školy

Ve čtvrtek dne 29. 09. 2022 proběhl v rámci předepsaných bezpečnostních opatření v naší základní škole nácvik požárního poplachu. Studenti čtvrtého ročníku tuto akci propojili i do výuky informatiky, ve které se momentálně zabývají výukou programování Ozobotů. Tomuto miniaturnímu robotovi, jehož programování rozvíjí kreativitu a logické myšlení, připravili naši žáci plán únikové cesty z budovy hořící školy. Navržení takového plánu obnáší kompletní přípravu a zakreslení všech barevných kódů tzv.ozokódů, které potřebuje Ozobot  ke snímání svými optickými senzory. Tento nejmenší model robota s českými kořeny využívá ke komunikaci unikátní barevný jazyk, založený na různých variacích zelené, modré, červené a černé, přičemž každá variace znamená pro Ozobota jiný povel.

Díky pečlivému naplánování a okódování celé trasy byli naši studenti schopni svého robotického kamaráda vyvést zpět do bezpečí a uniknout tak veškerému žáru ničivých plamenů.

Všichni naši „digitální“ záchranáři zaslouží za svou práci velkou pochvalu, hlavně díky nim se i nadále mohou cítit všichni  Ozoboti v naší škole bezpečně J .

Ozoboti unikají z hořící školy

Ivana Syrovátková