Městská matematická olypiáda

Ve středu 23. března se žáci 8. ročníku účastnili oblastní matematické soutěže ve Veselí nad Lužnicí. Nejprve v 8. třídách proběhlo školní kolo, ve kterém se vybrali potenciální účastníci. Všichni si tak zopakovali učivo probrané v minulých letech, někdo si pamatoval více, někdo méně, ale společně jsme příklady zopakovali a ujasnili si postup. Žáci se shodli, že už jsme podobné příklady společně počítali. I to je milé zjištění, že vědomosti jsou v hlavičkách někde uloženy. Do počítání matematických úloh v 58.ročníku Městské matematické olympiády 8. tříd "O cenu akademika Bohumila Bydžovského " ve Veselí n. Lužnicí se rozhodlo zapojit 5 dobrovolníků z naší školy, kteří správně vypočítali většinu soutěžních úloh. Za jejich odvahu, zájem o matematiku i reprezantaci školy jim děkuji a těším se, že za rok se následující osmáci také zapojí do této tradiční jarní počítací soutěže. Všichni účastníci se zároveň seznámili s akademikem Bohumilem Bydžovským a odnesli si účastnický list a dobné dárečky.

Městská matematická olypiáda

Ilona Mašterová