European Money Quiz

V pátek 15. března si žáci 8. B a 9.A vyzkoušeli školní kolo finančně-vědomostní soutěže European Money Quiz, kterou pořádá Evropská bankovní federace (EBF) a v ČR je jejím organizátorem Česká bankovní asociace. Z každé třídy postoupili dva nejlépe a nejrychleji odpovídající žáci. Otázky byly pokládány pomocí kvízu na platformě Kahoot.

Národní kolo letošního ročníku soutěže European Money Quiz (EMQ) se uskutečnilo v pátek 22. března 2024 od 10:00 hod., proběhlo  online a bylo živě streamováno na platformě YouTube. Za každou přihlášenou třídu se národního kola soutěže zúčastnili vždy dva nejúspěšnější žáci, kteří se účastnili třídního kola soutěže, a společně utvořili soutěžní tým.  Otázky se týkaly finanční gramotnosti, žáci nejen počítali, ale také vysvětlovali různé pojmy.  Celkem v národním kole soutěžilo na 370 soutěžních týmů, oba naše týmy se umístily v první polovině výsledkové listiny. Gratuluji a děkuji všem za účast v soutěži.

European Money Quiz  European Money Quiz  European Money Quiz

Ilona Mašterová