Bobřík informatiky 2022 Kadet

I v letošním školním roce jsme se během hodin informatiky zúčastnili soutěže Bobřík informatiky, která je věnována běžnému bystrému žákovi, který se zajímá nejen o technologie. Soutěžní otázky jsou zaměřeny na informatické myšlení, algoritmizaci, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Soutěž probíhá v několika kategoriích. Žáci 8. a 9. ročníku patří do kategorie Kadet. Na počátku soutěže mají žáci 48 bodů, maximální počet bodů, které může žák získat, je 192 bodů. V našem školním kole v kategorii kadet vyhrál s 156 body Mikuláš Semerák, na 2. místě se umístil se 152 body Filip Klůfa a třetí v pořadí se 111 body se umístil Matěj Slabý. Žákům na stupních vítězů gratuluji. V soutěžních otázkách využli své bystré hlavy, logické myšlení i vyzkoušeli si novinky ve výuce informatiky. Všem zúčastněným žákům děkuji za účast v soutěži.

Bobřík informatiky 2022 Kadet

Ing. Ilona Mašterová