Povinné informace

2. Důvod a způsob založení

Základní škola Bechyně, Školní 293, 391 65 Bechyně, Školní 293, je zřízena městem nebo krajem, tehdy a tehdy, číslem jednacím. a zařazena do sítě škol, předškolních zařízení a školských zařízení rozhodnutím MŠMT ČR pod č. j. XXXXXXXX ze dne XXXXXXXX. Úplné znění zřizovací listiny ke dni XXXXXX vydáno zastupitelstvem kraje nebo města usnesením č. XXXXXXX ze dne XXXXXX. Škola je pod výše uvedeným názvem zapsána ve školském rejstříku Rozhodnutím MŠMT Praha Č.j. XXXXXXX ze dne XXXXXXXX s účinností od XXXXXXXX. Nejvyšší povolený počet žáků ve škole je XXXXX.
Postavení a působnost upravuje zejména zákon č .561/2004Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), zákon č. 250/2000 Sb. o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů a zřizovací listina.