Aktuality

PODPORA RODIN S DĚTMI OD 3 LET DO DOVRŠENÍ 19 LET ZAMĚŘENÁ NA ŠKOLNÍ A MIMOŠKOLNÍ AKTIVITY DĚTÍ A MLÁDEŽE

Vážení rodiče,

upozorňujeme Vás na možnost získat podporu od Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Cílem je podpořit rodiny s dětmi, aby díky zvyšujícím se nákladům na životní potřeby nemusely omezovat školní a mimoškolní aktivity svých dětí (zájmové kroužky pořádané DDM, školní stravování apod.). Náklady na tyto aktivity je možné při splnění stanovených podmínek nyní proplatit z rozpočtu kraje, a to do výše 4 000 Kč na jedno dítě.

Podmínky podání žádosti o podporu v naší škole:

• Žádosti o podporu (finanční příspěvek) podávají rodiče nebo zákonní zástupci prostřednictvím ZŠ Bechyně, Školní 293, která provozuje podporované aktivity.
  • Příspěvek je určen pro dítě s trvalým pobytem na území Jihočeského kraje k 1. 8. 2022.
  • Podporovány budou děti žijící v domácnosti, v níž je:
    • pobírána dávka na „Přídavek na dítě“ alespoň v některém měsíci roku 2022 nebo
    • pobírána dávka na „Příspěvek na bydlení“ nebo
    • čistý měsíční příjem připadající na člena domácnosti ve výši maximálně 13 000 Kč včetně. Do příjmů jsou započítávány příjmy z výdělečné činnosti (příjmy ze závislé činnosti, včetně DPP nebo DPČ, OSVČ), výsluhový příspěvek, příjmy z dávek nemocenského pojištění (např. peněžitá pomoc v mateřství), rodičovský příspěvek, skutečně obdržené výživné, příjem z pronájmu, příjem z kapitálového majetku, případně starobní, vdovský nebo vdovecký, sirotčí a invalidní důchod.
  • Podmínkou pro přiznání a vyplacení podpory je, že rodič/zákonný zástupce podporované osoby a jeho manžel/druh/partner ke své žádosti doloží:
    • potvrzení o zaměstnání nebo o příjmech z výkonu podnikatelské činnosti jako OSVČ, nebo
    • potvrzení Úřadu práce, že není ke dni podání žádosti déle než 6 měsíců veden v evidenci uchazečů o zaměstnání

Co chtít po rodičích (co budou vyplňovat rodiče? jaký formulář?)

• Nárok na podporu je ze strany rodičů nebo zákonných zástupců prokazován:
    • v případě pobírání dávek příspěvek na bydlení nebo přídavek na dítě potvrzením z Úřadu práce.
    • pokud není v rodině, kde žijí podporované děti, pobírána dávka příspěvek na bydlení nebo přídavek na dítě, je nárok na podporu prokazován
    • výší příjmů na stanoveném vzorovém formuláři, nebo
    • potvrzením Úřadu práce o výši rodičovského příspěvku nebo potvrzením OSSZ o výši a druhu pobíraného důchodu.
  • K prokázání výše čistého příjmu na člena rodiny je nezbytné doložit:
    • potvrzení zaměstnavatele o průměrném čistém měsíčním příjmu za poslední předcházející tři měsíce k okamžiku předložení potvrzení, nebo
    • přehled příjmů OSVČ z daňového přiznání za rok 2021 (a to i v případě souběhu příjmů ze závislé činnosti) a potvrzení Úřadu práce o měsíční výši pobíraného rodičovského příspěvku, nebo
    • příspěvku na péči o osobu blízkou nebo potvrzení Okresní správy sociálního zabezpečení o druhu a výši důchodu, případně veškeré další příjmy, které společná domácnost pobírá. Součet příjmů dokládá žadatel o podporu (rodiče nebo zákonní zástupci) na stanoveném formuláři.

Formuláře a další informace naleznete na webových stránkách

Podpora bude poskytnuta formou úlevy na platbách rodičů za stravu a kroužky při DDM Milevsko.

Vyplněné formuláře odevzdávejte v kanceláři školy do 16. 12. 2022

V Bechyni 27. 9. 2022