Projekty tříd

Projekt „Jsem laskavec“ v 7.A

Tento rok jsme se se třemi třídami zapojili do projektu laskavost.cz., jehož cílem je vykonat jakýkoli dobrý skutek. Motto této iniciativy Nadace Karla Janečka totiž zní: Svět je hezčí, když si lidé pomáhají. Každá ze tříd si vybrala jinou podobu „laskavosti“, se kterou se tohoto projektu zúčastnila.

7.A se rozhodla, že zorganizuje Halloweenskou párty pro děti z 1.stupně. Připravili si pro ně zábavné soutěže, např. létání na koštěti, hledání pavouků, lovení duchů, přesun mrtvoly, kroužkování klobouků, vaření lektvaru, slalom s okem, vystřelování mozečku a další. Nejoblíbenějším stanovištěm ovšem bylo Malování drštiček, kde se děti postupně měnily v kostlivce, zombíky, dýničky a další strašidelné postavy. Došlo také na tanec a volbu nejkrásnějších  masek v jednotlivých třídách. Díky rodičům a spolužákům z vyšších ročníků měly všechny příšerky i bohaté halloweenské občerstvení a drobné cukrovinky.

Celá akce se dětem ze 7.A velmi povedla a jejich mladší kamarádi byli nadšení. Sedmáci byli také spokojeni, protože nejenom ostatním, ale také sobě dokázali, že když chtějí, dokážou pro ostatní udělat neuvěřitelné věci. A laskavci jsou to bezpochyby.

Kodadová Markéta

Fotografie nalaznete:https://www.zsbechyne.cz/galerie/projekt-jsem-laskavec-v-7-a/