Projekty tříd

Identita - projekt 8.A

Naše škola byla oslovena, abychom vstoupili do celorepublikového projektu: Veřejné čtení jmen obětí holocaustu. 27. leden je Dnem památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

Naše škola byla oslovena, abychom vstoupili do celorepublikového projektu : Veřejné čtení jmen obětí holocaustu. 27. leden je Dnem památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

V letošním roce uplynulo již 75 let  od osvobození koncentračních táborů.

Téma naši třídu zaujalo a rozhodli jsme se do akce zapojit. Začali jsme sbírat o holocaustu informace. A bylo jich nejen hodně, ale byly i velmi zajímavé. Ve výtvarné výchově jsme si vybrali témata a symboly ke zpracování. Rozhodli jsme se, že je uděláme formou koláží. Pracovali jsme ve skupinách. Začala vznikat jednotlivá tabla , která každá skupina pojala jinak. V hodinách slohu a literatury jsme poslouchali pohnuté osudy přeživších osob. Doma jsme měli prostor pro přečtení některých knih, o kterých jsme v hodinách informovali formou referátů. Výstupem projektu byla výstava výtvarných děl a někteří z nás se zúčastní 21. dubna veřejného čtení.

Díky této akce jsme se dozvěděli mnoho nového a zajímavého z období 2. světové války, což se nám hodí i do hodin dějepisu, kde toto téma probíráme.

židovský hřbitov

Ruce ve sprchách