Projekty tříd

8.B – Projekt „Jsem laskavec“ – Sbírka pro Útulek zvířat v Táboře

Také 8.B se velmi aktivně zapojila do projektu „Jsem laskavec“  a o místě, kde chtějí pomoci, dlouho nepřemýšleli. Jako velcí milovníci zvířat měli jasno. Jejich dobrý skutek byl ale náročnější v tom, že potřebovali zapojit děti z celé školy. Zorganizovali totiž sbírku věcí, které v útulku potřebují a rozhodli se také, že vybrané věci osobně předají a seznámí se s těmi, kterým pomáhají. Díky zapojení většiny dětí ze školy a především jejich rodičů se podařilo nashromáždit tolik dobrot, hraček, vitamínů a dalších potřeb pro pejsky a kočičky, že nebylo možné dovézt věci do Tábora vlakem. Díky ochotě pana ředitele se i tuto situaci podařilo zvládnout, za což mu patří velký dík. Sbírku jim totiž osobně do útulku dovezl a podpořil je tak v jejich aktivitě.  V útulku už na bechyňskou výpravu čekala jeho vedoucí Kamila Šťastná. Seznámila děti nejen s tím, jak to s opuštěnými psy a nalezenými kočkami chodí, ale i s příběhy některých současných obyvatel. Jejich dobrý skutek tak zdárně dospěl ke svému cíli a právem se tak mohou označit za LASKAVCE.

 

Za 8.B moc děkuji všem, kteří přispěli do sbírky, vaše podpora byla úžasná. Děkujeme.

                                                                                          Markéta Kodadová

A přidáváme i odkaz na zprávu v tisku: Děti z Bechyně se zapojily do šíření laskavosti

Fotografie naleznete ve fotogalerie:

https://www.zsbechyne.cz/galerie/8-b-projekt-jsem-laskavec-sbirka-pro-utulek-zvirat-v-tabore/