Akce školy

Semenec

V pátek 20.9. se všichni žáci druhé a třetí třídy vypravili užít si zaslouženou odměnu za druhé a třetí místo ve sběru papíru. Všichni jsme se moc těšili, co pro nás Přírodovědné muzeum v Semenci připravilo. Název programu "Stezka pravěkého člověka" pro nás zněl velmi záhadně a tajemně.

V pátek 20.9. se všichni žáci druhé a třetí třídy vypravili užít si zaslouženou odměnu za druhé a třetí místo ve sběru papíru. Všichni jsme se moc těšili, co pro nás Přírodovědné muzeum v Semenci připravilo. Název programu "Stezka pravěkého člověka" pro nás zněl velmi záhadně a tajemně.

Všechno začalo tím, že jsme museli projít okolo strážce brány času pravěkého ptakoještěra Pepy do pravěku. Tím začala naše cesta. Vyrobili jsme si amulet, abychom se všichni v naší tlupě poznali. Naučili jsme se, jak pravěcí lidé využívali přírodu – jaké objevili léčivé rostliny, jak rozdělávali oheň, jak lovili, jaké měli zbraně a uspořádaní kmene. Všechno jsme si sami vyzkoušeli – rozdělat oheň, nápoj  z bylin, upéct placku, poznávání stop, stopování, výroba zbraně i samotný lov na slaměné zvíře. Ulovené zvíře (špekáčky) jsme si pak v tlupě spravedlivě rozdělili. Na závěr jsme poděkovali přírodě vítěznými výkřiky, tanci a hrou na pravěké hudební nástroje. Poté už nás čekala jenom cesta okolo ptakoještěra Pepy zase zpátky do naší doby.

Celé dopoledne uběhlo jako voda, všem se nám moc líbilo a doufáme, že budeme mít příležitost se sem ještě někdy podívat.

Žáci druhé a třetí třídy

paní učitelky M.Kodadová, S.Ingrová

Semenec