Proběhlo dříve

Živé kozy na školní zahradě

Původně nás chovatelé koz měli navštívit již ve středu 15.května, ale počasí nám ani kozám nepřálo, a tak byl odpolední program se živými kozami přeložen na dnešek. Paní chovatelka přivezla 3 kozy, dvě hnědé a jednu světlou. Hnědá koza Julinka byla ochočená  a vycvičená, děti ji mohly krmit, poslouchala povely majitelky.  Na básničku cvičila, vykonávala přesné povely, prošla branou, klekla si, nebo zavrtěla hlavou. A protože i koza potřebuje po dobře vykonané práci pochválit, dostala zaslouženou odměnu, moc si pochutnala na pyltlíku plném kozích dobrot. Děti viděly, jak se kozy dojí, zjistily, že čerstvě nadojené mléko má teplotu těla, neboť jim ho paní majitelka nalila do lahvičky, která mezi dětmi kolovala. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého, samy si vyzkoušely, zda je koza bude poslouchat a dá jim pacičku. Kdo chtěl, dostal kozí razítko na ruku. Setkání s kozami bylo velmi milé, děti se ochotně hlásily na různé úkoly a krmení koz.

IM

Živé kozy na školní zahradě