Proběhlo dříve

VELKÁ CENA JIHOČESKÉHO KRAJE MLÁDEŽE V ŠACHU

V sobotu 26. ledna 2019 se ve Veselí nad Lužnicí konal třetí turnaj série Velkých cen. Na svou první akci tohoto druhu vyrazili z Bechyně dva kluci a vedli si víc než zdatně. Petr Borys (žák Mateřské školy) obsadil ve skupině E nádherné 6. místo z 24 hráčů.

Skvělý a nečekaný výsledek dosáhl Matěj Slabý, žák 5. třídy 1. Základní školy v Bechyni, který vzhledem ke svému věku byl zaražen do skupiny C. Po počáteční nervozitě se Matěj zklidnil a soustředěnou hrou drtil soupeře. Jediného přemožitele našel až v posledním kole, kdy se možná projevila únava. Ale 6 bodů za 6 vyhraných partií mu stačilo na překvapivé a vynikající 1. místo.

Oběma začínajícím šachistům blahopřejeme a doufáme, že jim tato královská hra přinese ještě hodně radosti.

Šachy Matěj Slabý