Proběhlo dříve

Okresní turnaj ve vybíjené 4. třídy

Již od začátku školního roku jsme při tělocviku pilně trénovali vybíjenou. V posledních měsících se tyto tréninky ještě zintenzivnily. Hráli jsme nejen při tělocviku, ale jako tréninkové partnery jsme využívali i páťáky. Ve středu 20. března nadešel den zúčtování. Naše třináctičlenná výprava se vydala na cestu do Tábora na okresní turnaj.

Již v soubojích základní skupiny se usilovná příprava projevila. V prvním utkání jsme stáli proti již rozehraným soupeřům a výsledkem byla remíza, z dalších tří jsme vyšli vítězně a s 11 body (z 12 možných) jsme vyhráli svou skupinu. Již nyní bylo jasné, že „bedna“ nás nemine! Naší výhodou bylo mj. dodržování nacvičené taktiky a výborná spolupráce v poli i zámezí. Ve volných chvílích si obě bechyňské školy navzájem velmi usilovně fandily.

Ale ještě nás čekaly 2 utkání o umístění s vítěznými týmy dalších dvou skupin. Jedinou naší prohrou s místní velkou školou ZŠ Helsinská a vítězstvím nad ZŠ Malšice jsme vybojovali stříbrný pohár!

Radost byla veliká a druhý den následovala oslava v podobě „rychlých špuntů“ a vlastnoručních muffinů od paní učitelky.

M. W.

Okresní turnaj ve vybíjené 4. třídy