Proběhlo dříve

Městská matematická olympiáda ve Veselí nad Lužnicí

V úterý 19. března se žáci osmých tříd obou bechyňských škol zúčastnili Městské matematické olympiády akademika Bohumila Bydžovského, do které postoupili na základě výsledků školního kola. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 žáků z pěti různých základních škol. Soutěžící měli vyřešit 8 zajímavých úloh, za které mohli získat až 29 bodů. Letos se vítězi stali domácí soutěžící, avšak žáci z Bechyně mají ve Veselí dobré jméno, neboť již mnohokrát olympiádu vyhráli. Nejlepší umístění z našich zástupců měla Andrea Kodadová z „nové“ školy, která skončila na čtvrtém místě se stejným počtem bodům jako třetí, ale o pořadí rozhodoval i čas počítání. Všem děkuji za reprezentaci svých škol a společný matematický zážitek.

Ilona Mašterová

Městská matematická olympiáda ve Veselí nad Lužnicí