Akce školy

Dračí lodě – Mistrovství světa Kyjev a Mistrovství Evropy Sevilla

Náš zaměstnanec a kolega Mgr. Jan Pazourek dosáhl významného úspěchu na závodech Dračích lodí. Jako člen Českých reprezentačních posádek se zúčastnil dvou nejvrcholnějších akcí v této sezóně, a to Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. Na červencovém ME ve španělské Seville vybojoval titul Mistra Evropy na 2km v prestižní kategorii Open mix, která sestává z 20 pádlujících, z toho 12 mužů a 8 žen, kde dokázali porazit i kvalitní týmy z Ruska a Ukrajiny. Dále ještě posbíral s mužskou posádkou na malé dračí lodi /10 pádlujících/ 3 stříbrné medaile na tratích 200m, 500m a 2km.

Zářijové Mistrovství světa se konalo v Kyjevě na Ukrajině, kde se sešla ještě kvalitnější konkurence, např. z kolébky tohoto sportu z Číny či Hongkongu, přesto s posádkou Dragon Force Czech republic dokázal vylovit z vod řeky Dněpr 3 x bronzovou medaili, a to v závodech mužů na 2km a na 500m a pak také v malé dračí lodi Open mix na 2km.

O své postřehy, zážitky a fotografie z těchto zajímavých destinací se určitě rád podělím se svými žáky při hodinách zeměpisu, ke kterým cestování neodmyslitelně patří. Rád bych poděkoval vedení školy za možnost reprezentovat Českou republiku.