Základní škola Bechyně, Školní 293

Informace ke kroužkům

Připomínáme rodičům, kteří nezaplatili kroužky na celý školní rok, aby provedli platbu kroužků na 2. pololetí v kanceláři školy. Děkujeme.

Kroužek Šikovné ruce vedený paní učitelkou Mgr. Lenkou Hrychovou v 2. pololetí již nebude otevřen z důvodu nízkého zájmu žáků. Děkujeme za pochopení.

Keramický kroužek

Od pondělí 5. února 2018 začíná keramický kroužek. Pod vedením paní Mgr. Kláry Kabátové bude probíhat každé pondělí od 14.00 do 15.30 v keramické dílně školy. Děti si paní učitelka bude vyzvedávat v družině.

Sběr bylin, pomerančové a citronové kůry

Každý pátek v 7.45 hod vybíráme usušené byliny, pomerančovou a citronovou kůru v suterenu 1. pavilonu.

Nezapomeňte vložit lístek, na kterém bude napsáno: jméno, přijmení, třída, datum, název bylin (např. kůra), váha.

Sbíráme také papír, který můžete vkládat do kontejneru u zadního vchodu.

Děkujeme.

Změna školního řádu- dodatek č.3

Upozorňujeme žáky a rodiče, že od 12. března 2018 platí změna školního řádu ohledně používání mobilních telefonů a tabletů ve škole. Zde je uveden výňatek z dodatku č.3.

„Během pobytu ve škole žák nesmí mít zapnutý mobil ani tablet. To platí jak při vyučovacích hodinách, tak i o přestávkách, včetně polední přestávky, při obědě ve školní jídelně a pobytu žáků ve školní družině. Mobily a tablety je nutné vypnout před vstupem do školní budovy a opět zapnout je žák může až po opuštění budovy po skončení vyučování.

Za porušení tohoto ustanovení může škola použít veškerá kázeňská opatření včetně snížené známky z chování na konci klasifikačního období.“

Dodatek byl schválen pedagogickou radou a školskou radou.

Vši ve škole

V naší škole jsou u žáků opět vši. Prosíme rodiče, aby se seznámili s přiloženými dokumenty, dětem hlavy důkladně prohlédli a vši odstranili. Zároveň upozorňuji, že dítě postižené tzv. pedikulózou (vši) musí zůstat doma až do úplného odstranění vší. Je to stejné jako u ostatních infekčních onemocnění. Z tohoto důvodu prosíme všechny rodiče o spolupráci a o velmi zodpovědný přístup k této problematice. Děkuji za pochopení.

Postup při likvidaci vší

Pokyn MŠMT k výskytu vší ve škole

Mgr. Jaroslav Matějka

Pokyny k užívání telefonních linek do sboroven

Pokyny k užívání telefonních linek ve sborovně

Informace ke školnímu roku 2017/2018

Důležité informace ke školnímu roku 2017/2018 naleznete na informačním létáku ZDE.

Školní 293
391 65 Bechyně

Tel. kancelář 381 213 016
Tel. ředitel 381 212 329