Základní škola Bechyně, Školní 293

Proběhlo dříve

Olympiáda v českém jazyce

Dne 18. prosince se pět žáků z osmé a deváté třídy zúčastnilo školního kola olympiády v českém jazyce.  V letošním roce jde již o 44. ročník a naši žáci se vždy zúčastnili jak kola školního, tak i okresního. Olympiáda se skládá ze dvou částí. V první části píší žáci vědomostní test a ve druhé vlastní slohovou práci, která se letos jmenovala: ,, Stalo se to minulý týden“ . Obou částí se nejlépe zhostila Aneta Jílková z 9. A, a tak olympiádu vyhrála. Na druhém místě se umístila Adéla Lopraisová, a protože je letos v osmé třídě, byl to velmi pěkný výsledek. Jako třetí skončil Lukáš Novotný z deváté třídy. Nezbývá než popřát vítězkám hodně úspěchů v okresním kole, které proběhne v Táboře.

Ukázka vítězné slohové práce:

Minulý týden se to stalo. Potkal jsem ji. Tu dívku, o které každý mluvil. Tak klidně kolem mne prošla, když jsem šel nakoupit. Její blonďaté kadeře se spokojeně houpaly ve větru. Oči měla jako dvě studánky, které jen tak nevyschnou. Všichni o ní mluvili jako o zázraku. Spolužáci, učitelé i moje babička. Však já tomu uvěřit nechtěl. Nikdy bych nevěřil, že něco tak něžného a klidného může existovat. Znal jsem to jen z knížek a filmů. Maminka o tom vyprávěla pořád. Srdce se nemělo daleko k tomu, aby mi vyskočilo z hrudi. Hlava se mi celá točila. Nohy i ruce se mi třásly. Divil jsem se, že jsem se na nohou udržel. Ten pocit jsem nikdy nezažil. Klidný, příjemný a zároveň tak strašlivý. Chtěl jsem utéci a zároveň jsem chtěl zůstat a dozvědět se více. Dámy a pánové, minulý týden jsem se skutečně zamiloval!

Olympiáda v českém jazyce

Školní 293
391 65 Bechyně

Tel. kancelář 381 213 016