Základní škola Bechyně, Školní 293

Aktuality

Školní družina o podzimních prázdninách

Základní škola Bechyně, Školní 293, oznamuje, že během podzimních prázdnin 29. a 30. října nebude v provozu školní družina.

Děkujeme za pochopení.

Jaroslav Matějka

 ředitel školy

 

Vánoční focení 1. stupně

Vánoční focení 1. stupně se pro zájemce uskuteční 5. listopadu 2018.

Vánoční focení 1. stupně


 

ČEPS Cups - Pohár základních škol ve florbale

V pátek 12. října se žáci prvního stupně naší školy zúčastnili tradičního florbalového turnaje ČEPS Cupu v nedaleké Soběslavi. Po třech vítězstvích v základní skupině postoupili do tříčlenného finále. Tam se jim již tolik nedařilo a po dvou porážkách obsadili v konečném pořadí krásné třetí místo. Všem mladým florbalistům blahopřejeme k vynikajícímu úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Milan Petr

 

ČEPS Cups - Pohár základních škol ve florbale

ČEPS Cups - Pohár základních škol ve florbale

Další foto:https://www.zsbechyne.cz/galerie/ceps-cup-pohar-zakladnich-skol-ve-florbale/

 

 

 

Září v modré družině

Letošní složení 3. oddělení ŠD neboli modré družiny (žáci 4.A a chlapci z 3.A) je značně technicky zaměřený kolektiv. Zejména kluci jsou zřejmě samí budoucí inženýři v oboru stavebním a strojírenském. Máme stále rozestavěných několik společných projektů. Na počátku vévodila prostoru vysoká věž. Následně celý měsíc postupně probíhala stavba velkého městečka Legochyně a nedávno začal vznikat ze stavebnice Merkur dokonce orloj. Samozřejmě technici stihnou i řádně klukovsky řádit, což odnáší často naše nejpohodlnější místečko.

Děvčátek máme v oddělení velmi málo, tak mají plné ruce práce s estetikou a výzdobou. Také patří do skupiny dětí, které se nadšeně zúčastňují kolektivních her a soutěží. Za pěkného počasí ale samozřejmě většina dětí ráda vymění naši útulnou družinu za velký prostor školní zahrady.

Marta Widlová

Září v modré družině

Další fotgrafie: https://www.zsbechyne.cz/galerie/zari-v-modre-druzine/

 

    

ČEPS Cup - pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

V pátek 12. října se deset žáků florbalového kroužku na prvním stupni zúčastní turnaje ČEPS Cupu v Soběslavi. Sraz je v 7.30 před školou. Návrat do Bechyně bude cca ve 13.00 – 13.30 hod.

Projekt iKAP – Rybářství Třeboň a Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína

V rámci aktivit spojených s výběrem zaměstnání, jsme s osmou a devátou třídou zúčastnili workshopu pořádaného Jihočeskou hospodářskou komorou v rámci projektu iKAP. Měli jsme tak možnost navštívit Rybářství Třeboň a také Střední školu rybářskou a vodohospodářskou Jakuba Krčína v Třeboni. Program byl bohatý a žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Podívali se na hráz rybníka Rožmberk a do třeboňských sádek, seznámili se s organizací výlovu a další distribuce ryb. Také si vyzkoušeli postavit nornou stěnu a na modelech v hydrologické laboratoři si ukázali jakou sílu má voda při povodni nebo v řece pod jezem.  Počasí nám přálo a organizace byla příkladná, takže nezbývá než dodat „Petrův zdar.“

Mgr. Markéta Kodadová

Projekt iKAP – Rybářství Třeboň a Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína

Další fotografie:https://www.zsbechyne.cz/galerie/projekt-ikap-rybarstvi-trebon-a-stredni-skola-rybarska-a-vodohospodarska-jakuba-krcina/

 

Sběr papíru

Soutěž tříd ve sběru papíru v rámci ekologického projektu pod patronací Austrian Recycling.

Vítězné tři třídy dostanou odstupňovaný finanční příspěvek na výlet či exkurzi dle vlastního výběru. Mimo jiné dostanou ostatní děti školy příspěvky na různé kulturní a sportovní akce pořádané školou.

Výběr papíru bude probíhat u zadního vchodu do školy z Písecké ulice. Brána pro vjezd bude otevřena vždy lichý kalendářní pátek od 6.30 do 8.00 nebo pro větší množství kdykoliv po telefonické domluvě. Tel. kancelář: 381 213 016, pan školník 774 240 339. V letošním školním roce bude sběr probíhat od října do konce května.

Výstava 100let republiky

 

 

 

Výstava 100let republiky
 

 

 

LVZ ve školním roce 2018/2019

Vzhledem k nedostatečnému počtu přihlášených žáků z celého druhého stupně školy se letošní lyžařský kurz bohužel nekoná.

Termíny zahájení činnosti kroužků

Všechny kroužky začínají  v týdnu od 1. října 2018.

Termíny zahájení činnosti kroužků

 

Mistrovství světa Dračích lodí

Náš kolega Mgr. Jan Pazourek se zúčastnil Mistrovství světa Dračích lodí v Atlantě/USA-Georgia/, které se konalo v Olympijském parku na jezeře Lake Lanier. Zde s reprezentací ČR vybojoval 2 tituly Mistrů světa na tratích 200 m a 500 m. Navíc ještě získal stříbro na 2km a bronz na velké lodi na 200 m. Děkujeme za vzornou reprezentaci České republiky, potažmo našeho města a doufejme, že i v řadách našich žáků dříme nějaký sportovní supertalent.

 

Mistrovství světa Dračích lodí

Mistrovství světa Dračích lodí

 

Děti do bruslí

Na první hodinu školy bruslení vyrazili žáci 1.A a 2.A naší školy s plnými batůžky a úsměvy na tvářích. Za pomoci paní učitelky a dvou rodičů se převlékly a zašněrovaly do bruslí. Před začátkem lekce panovala veselá nálada a děti byly nedočkavé. Nejprve proběhlo nutné proškolení o bezpečnosti na ledě od instruktora a poté už následovala důkladná rozcvička. Na ledě se dětem věnovalo několik trenérů a krom jedné přestávky bruslili, jak samostatně, tak ve dvojicích i hromadně. Na závěr nesměl chybět tradiční pokřik. Tak zase příští čtvrtek na zimním stadionu s projektem Dětí do bruslí.

 

Krystková Zuzka (maminka druháka)

Bowling 8.A

Asi před týdnem jsme se rozhodli, že si začátek školního roku zpestříme společným setkáním při bowlingu. Akce se konala ve středu 19. září, kdy nás někteří z rodičů a pan učitel odvezli do restaurace Kameňák. Po milém občerstvení od pana Bílka jsme se již vrhli na hru. Během dvou hodin jsme stihli odehrát turnaj chlapců i dívek, ale i finále mezi jednotlivci obou kategorií. Po předání diplomů a společném focení jsme se přesunuli do školy, kde jsme si opekli špekáčky a jiné dobroty.

Po dobré večeři jsme se ještě vyblbli v areálu školy. Za zorganizování mimořádného odpoledne děkujeme panu učiteli Petrovi, za bowling a občerstvení panu Bílkovi. Velký dík i rodičům, kteří nás dopravili na Kameňák a zpět.

                                                                                                             

                                Šárka Vostoupalová a  třída 8. A

Bowling 8.A

Bowling 8.A

Další fotografie : https://www.zsbechyne.cz/galerie/bowling-8-a/

 

 

 

Adaptační kurz 7.A

Ve čtvrtek 13. září jsme se místo školy sešli na vlakovém nádraží a vlakem odjeli do Bechyňské Smolče. Začal náš adaptační kurz. Sice se všichni známe, ale i tak je fajn se poznat jinak a zažít společná dobrodružství. Cestou jsme měli připravené hry a plnili jsme různé úkoly. Prolézali jsme pavoučí sítí, stavěli neviditelné domky, luštili nebo skákali gumu.

Díky slunečnímu počasí vodní hrátky nikomu nevadily. Nechyběla večerní hra a všem se ve staré škole dobře spalo, neboť nás před ošklivými sny chránil námi vyrobený lapač snů.

Probudili jsme se do deštivého pátku, velká společenská místnost se nám moc hodila na legohrátky. Pak už zbývalo jen vše uklidit, sbalit, naobědvat se a procházkou jsme vyrazili zpět na nádraží do Smolče. Cesta byla deštivá a bahnitá, ale nám to nevadilo. Dva dny strávené mimo školu byly moc hezké, a to nejen protože jsme se neučili. Zažili jsme hodně legrace.

 

A. Fáberová, M. Mášková

žákyně 7.A

Adaptační kurz 7.A

Další foto https://www.zsbechyne.cz/galerie/adaptacni-kurz-7-a/

Pojďme si hrát

Po prázdninách se škola opět rozezněla dětským křikem a smíchem. Neztratili se mezi nimi ani naši prvňáčci. Dopoledne se s rodiči i prarodiči setkali se svou paní učitelkou. Domů si odnesli dárky a své první učebnice. Přivítali je také zástupci města a školy. Odpoledne již tradičně mělo patřit zábavě a sportu. Bohužel, počasí bylo proti. Sešli jsme se tedy ve středu. Děti se rodičům předvedly na houpačkách, při závodech v autíčkách. Ukázaly svou šikovnost v hodu na cíl. K dobré náladě přispělo i opékání špekáčků. Poděkování patří všem rodičům za bohaté občerstvení a zaměstnancům jídelny za připravené nápoje. Doufám, že radost z vydařeného začátku školního roku nás všechny bude provázet po celou první třídu.

Třídní učitelka Svatava Ingrová

Pojďme si hrát

Fotografie: https://www.zsbechyne.cz/galerie/pojdme-si-hrat/

Začátek školního roku v 1.A

Nejmladší prvňáčky, jejich rodiče i prarodiče odvedli žáci a žákyně devátého a osmého ročníku do jejich nového prostředí – třídy 1. A. Během první hodiny ve škole se děti seznámily s třídní učitelkou, pozdravit a přivítat je přišel pan starosta a vedení školy. První školní den třída zakončila společným fotografováním s třídní učitelkou i rodiči. A nyní už dětem začne každodenní práce, povinnosti ale i zábava v novém kolektivu. Tak ať se jim na naší škole líbí.

Vedení školy

Začátek školního roku v 1.A

 

Začátek školního roku v 1.A

Další fotografie  https://www.zsbechyne.cz/galerie/vitame-nase-prvnacky/

Denní rozvrhy tříd 2018/2019

Denní rozvrhy tříd ZDE.

 

Informace ze školní jídelny - změna čísla účtu České spořitelny

Upozorňujeme Vás, že ke dni 31.7.2018 se ruší inkasní platby za stravu v ZŠ Bechyně na sběrný účet městského úřadu vedený
u České spořitelny a.s.
Nadále budou tyto platby probíhat souběžně s ostatními bankami. Je proto nutné si upravit svolení s inkasem na číslo účtu
školy a to s platností od srpna 2018 tak, aby k 18.8.2018 mohly být strženy zálohové platby za stravu v ZŠ na září:
původní číslo sběrného účtu: 0100154701/0800
nové číslo účtu školy: 704448399/0800
Tato změna se týká pouze klientů, kteří mají účet u České spořitelny.
Děkujeme za spolupráci.
G. Sokolová
účetní ŠJ


 

Anglický příměstský tábor

O prázdninách na naší škole proběhl anglický příměstský tábor.

Anglický příměstský tábor

Opatření ke zvýšení bezpečnosti žáků a zaměstnanců školy

V příloze SMĚRNICE naleznete schválená opatření ke zvýšení bezpečnosti žáků a zaměstnanců školy. Žáci byli s těmito informacemi seznámeni na začátku školního roku.

 

 

Základní škola
Školní 293
391 65 Bechyně


Tel. kancelář 381 213 016
Tel. ředitel 381 212 329
Tel. jídelna 381 213 144
Tel. družina 728 968 065
Šk. psycholog 606 846 219
Sborovna 1.st. 381 212 601
Sborovna 2.st. 381 212 600

e-mail (škola):
info@zsbechyne.cz

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz
Zpravodajské, kulturní a turistické informace z Bechyňska. Virtuální prohlídky. Výzva EU peníze školám. Evropský projekt Ovoce do škol. Nadace ČEZ

aktuality

Pojďme si hrát
více
Začátek školního roku v 1.A
více
Naše obrazy v galerii Záliv
více
Formuláře ke stažení na školní rok 2018/19
více