Základní škola Bechyně, Školní 293, 391 65 Bechyně, Školní 293

Aktuality

Informační schůzka pro rodiče žáků 9. ročníku

Informační schůzka pro rodiče žáků 9. ročníků

se bude konat v úterý 12. února 2019 od 16,30 hodin v učebně českého jazyka a dějepisu. Rodiče se dozvědí základní informace o přijímacím řízení na střední školy a proti podpisu obdrží zápisové lístky a přihlášky na SŠ a SOŠ. Schůzky se mohou zúčastnit i zájemci z 5. a 7. tříd. V případě, že Vám tento termín nevyhovuje, je možné domluvit si osobně nebo e-mailem náhradní termín (email: kodadova.marketa@zsbechyne.cz).

Mgr. Markéta Kodadová

výchovná poradkyně

Sportovní pohybové hry

Od 2. pololetí letošního školního roku je pro žáky I. stupně připraven kroužek

SPORTOVNÍ POHYBOVÉ HRY.

Těšíme se na Vás!!!

 

 

 

 

Sedmáci na bowlingu

V pátek 18. ledna jsme si prodloužili školu, abychom společně oslavili příchod nového roku 2019, sice trochu pozdě, ale lepší než vůbec. Domluvili jsme se ve třídě, že spolu vyrazíme na bowling. Někdo ho už hrál, někdo si ho vyzkoušel poprvé. Ze školy jsme vyrazili do Fabi centra, kde se konalo třídní utkání, samozřejmě, že hráli kluci proti holkám, jak jinak. Hra se všem líbila, hlavně, když se někomu povedl strike. To bylo radosti.

            A postupně se i začátečníci zlepšovali, bohužel po více než hodině jsme museli končit, přišli další zájemci o bowling. Společně jsme strávili velmi příjemné odpoledne a domluvili jsme se, že si někdy zase společnou akci zopakujeme. Není nic lepšího než se společně zasmát, zahrát si a pobavit se. A nakonec je úplně jedno, kdo vyhrál. Vlastně všichni, když jsme se tak dobře bavili. Děkujeme, paní třídní učitelko!

Žáci a žákyně 7.A

Sedmáci na bowling

Okresní kolo ve florbalu- kategorie I. stupeň

Ve středu 16. ledna se v Chotovinách u Tábora uskutečnilo okresní kolo základních škol ve florbalu. Naši mladí sportovci obsadili dělené páté místo. Všem děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

 

Hledáme učitele/učitelku

Základní škola Bechyně, Školní 293 se sídlem v Bechyni, Školní 293 hledá učitele/ku s aprobací český a německý jazyk, nebo s aprobací angličtina a němčina, popř. jinou aprobaci v kombinaci s angličtinou, němčinou, češtinou.

Nástup 1. 9. 2019.

Bližší informace je možné získat u ředitele školy Mgr. Jaroslava Matějky a zástupce ředitele Mgr. Milana Petra.

 

Mgr. Jaroslav Matějka

 

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce ve školním roce 2018/2019

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce se konalo v prosinci 2018.

V první kategorii soutěžilo 13 žáků sedmého ročníku, ve druhé kategorii 13 žáků osmého a devátého ročníku.

Žáci obou kategorií pracovali s textem, plnili úkoly v poslechovém cvičení, následoval gramatický test, písemný projev a pohovor na dané téma.

V kategorii mladších žáků se nejlépe umístili Sebastian Ray 7.A, Antonín Fousek 7.A a Martin Miesbauer 7.B .

V kategorii starších žáků nejlepších výsledků dosáhla Martina Šťastná 8.A, Ondřej Porada 9.A a Matyáš Vilím 8.A.

Děkuji všem žákům za snahu a projevené znalosti a přeji mnoho úspěchů v dalším studiu.

 

Miroslava Mičanová, učitelka anglického jazyka

 

Olympiáda z anglického jazyka

Olympiáda z anglického jazyka

Vánoční dílničky

13. prosince při vánočních dílničkách si žáci s rodiči mohli vyrobit dárečky, posedět a vánočně se naladit. Vyráběly se vánoční ozdoby z korálků i přírodních materiálů či z papíru, přírodní svícny, zdobily se perníčky, přáníčka, dárkové tašky. Pohoštění zajistili naši učitelé, všem chutnalo a nic nezbylo. Děkujeme za návštěvu všem dětem, rodičům i prarodičům. Přejeme hodně zdraví a spokojenosti nejen v roce 2019.

IM

Vánoční dílničky

Vánoční dílničky

Další foto:https://www.zsbechyne.cz/galerie/vanocni-dilnicky/

Mikuláš 2018

Dnes ráno naší školu navštívil Mikuláš se svou družinou. A protože děti byly po celý rok hodné, obdržely drobný dáreček.

Mikuláš 2018

Další fotografie:https://www.zsbechyne.cz/galerie/mikulas-2018/

MS ve florbale

V úterý 4. prosince se 47 dětí a 3 učitelé vydali na dva zápasy florbalového mistrovství světa do O2 arény v Praze. Žáci od první až po devátou třídu ochutnali i vytvářeli vynikající atmosféru, která panuje při tomto mistrovství. To vše dokládají následné fotografie.

MS ve flotrbale

MS ve flotrbale

MS ve flotrbale

MS ve flotrbale

MS ve flotrbale

MS ve flotrbale

MS ve flotrbale

MS ve flotrbale

Příprava na ADVENTNÍ TRHY

Příprava adventních věnců, svícnů, venkovních lucerniček je v plném proudu.

Těšíme se na Vás v Městském muzeu v neděli 2. prosince 2018

Příprava na ADVENTNÍ TRHY

Příprava na ADVENTNÍ TRHY

Příprava na ADVENTNÍ TRHY

 

 

Bruslení 2018

Žáci naší školy se opět zúčastnili kurzu „Děti do bruslí“. Jezdili do Soběslavi s nadšením, bruslení je viditelně nadchlo. Dnes, 29. listopadu, měli poslední lekci, a tak to nemohlo být jinak než s diplomy. Instruktorům jsem za jejich práci poděkoval, protože odvádějí profesionální práci a navíc, což často není obvyklé, je tyto kurzy s dětmi baví.

Mgr. Jaroslav Matějka

Bruslení

Další foto:https://www.zsbechyne.cz/galerie/brusleni-2018/

Okresní kolo ve florbalu

Tento týden se uskutečnilo okresní kolo ve florbalu, dívky 8. a 9. třídy obsadily 7. místo, chlapci 8. a 9. třídy obsadili 5. místo. Gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentyci školy.

Okresní kolo ve florbalu

Okresní kolo ve florbalu

Okresní kolo ve florbalu - kategorie mladší žáci

V úterý 13. a ve čtvrtek 15. listopadu 2018 se v Táboře uskutečnilo okresní kolo základních škol ve florbalu. Děkujeme všem hráčům za reprezentaci školy.

Okresní kolo ve florbalu - kategorie mladší žáci

Okresní kolo ve florbalu - kategorie mladší žáci

Okresní kolo ve florbalu - kategorie mladší žáci

 

školní kolo olympiády z českého jazyka

14. listopadu 2018 se uskutečnilo školní kolo olympiády z českého jazyka, do okresního kola  postupují Valerie Hudcová a Kristýna Klůfová z 9.A. Blahopřejeme. Ať se daří v okresním kole.

školní kolo olympiády z českého jazyka

 

 

Říjen v modré družině

V říjnu se rozhodla děvčata předvést své technické schopnosti, zmocnila se krabic s Legem a tvorba architektonických skvostů probíhala pod dámským vedením.

Dalším oborem byl zeměpis. Soutěžili jsme ve znalosti našeho města, konkrétně kdo zná nejvíce ulic.

Také došlo na něco z přírody a naše nástěnka vypadá nyní jako veliké akvárium. Oblíbené činnosti jsou i „ábíčka“ a fotbálek v několika podobách.

A do toho ještě trocha zpravodajství. Technici vyrobili zbrusu nový typ zpravodajské kamery, přidali mikrofony a další technická zařízení a zpravodajský štáb doplnili velmi výřeční reportéři.

A samozřejmě nechybělo všeobecně oblíbené řádění na školní zahradě společně se členy ostatních oddělení ŠD.

Marta Widlová

Říjen v modré drzžině

Další foto: https://www.zsbechyne.cz/galerie/rijen-v-modre-druzine/

Vlastivědné exkurze 4.A do Prahy

V úterý 23.10. 2018 si žáci 4.A. museli přivstat na ranní vlak. Ještě za tmy jsme se vydali na cestu do Prahy.

    Ve vlastivědě si povídáme o Praze, proto jsme se s kolegyní asistentkou rozhodly, že děti by vše mohly vidět na vlastní oči, prožít atmosféru Prahy.

    Exkurzi jsme naplánovali jako procházku po Královské cestě z Pražského hradu přes Karlův most na Staroměstské náměstí.

    Zvolili jsme vlak jako pohodlné a pro děti dnes cenově dostupné cestování. V Táboře jsme přesedli na expres Budwar.  Pro někoho to bylo poprvé, kdy jel moderním vlakem. Příjemná cesta utekla rychle a my jsme vystoupili na hlavním nádraží. Na Pražský hrad jsme se přepravili tramvají  a pěšky po „starých zámeckých schodech“ k zadnímu vchodu do Hradu. Absolvovali jsem povinnou bezpečnostní prohlídku a průchod rámy. Děti se těšily až dojdeme ke katedrále. Byly překvapené, jak je vše velké, rozsáhlé. Vyprávěla jsem jim stručnou historii a ukazovala kam se podívat. Prošli jsme Hradem až na Hradčanské náměstí. Stihli jsme výměnu hradní stráže a pokračovali jsme Nerudovou ulicí ke Karlovu mostu.  Cestou  děti hledaly domovní znamení.  Přešli jsme kousek Karlova mostu, sešli na Kampu a  poobědvali na pěkném hřišti s výhledem na celý most.

             Počasí nám vcelku přálo, nepršelo a nebyla taková zima, aby nám zkazila procházku. Po obědě jsme se vrátili na Karlův most, pokračovali ve vyprávění některých legend a přešli jsme na druhý břeh ke Karolinu. Čekala nás návštěva malého muzea Karlova mostu, kde se děti dověděly podrobnosti ze stavby, dočetly se o původním Juditině mostu a podívaly se na zbytky jeho základů.

             Další naše cesta vedla Karlovou ulicí, která se porůznu stáčela a dovedla nás na Malé náměstí. Odtud už byl kousek na Staroměstské náměstí k Orloji.  Počkali jsme na celou hodinu, abychom se pokochali představením nově zrekonstruovaného Orloje. Pak už nás unavené nohy donesly zpět  ulicemi Prahy k hlavnímu nádraží. Odpočinuli jsme si v hale nádraží a těšili jsme se na odjezd vlaku zpět do Tábora.  Vlak jel přesně bez zpoždění a my jsme usedli do starších vagónu s „kupíčky“ . Zase jiná zkušenost pro znavené cestovatele. Dorazili jsem do Bechyně dle jízdního řádu v 18 hodin spokojeně unavení a plní zážitků a dojmů z krásného výletu po Praze. 

Mgr. Petra Zelenková

Vlastivědné exkurze 4.A do Prahy

 

Další fotografie na: https://www.zsbechyne.cz/galerie/vlastivedna-exkurze-4-a-do-prahy/

 

Sběr papíru

Soutěž tříd ve sběru papíru v rámci ekologického projektu pod patronací Austrian Recycling.

Vítězné tři třídy dostanou odstupňovaný finanční příspěvek na výlet či exkurzi dle vlastního výběru. Mimo jiné dostanou ostatní děti školy příspěvky na různé kulturní a sportovní akce pořádané školou.

Výběr papíru bude probíhat u zadního vchodu do školy z Písecké ulice. Brána pro vjezd bude otevřena vždy lichý kalendářní pátek od 6.30 do 8.00 nebo pro větší množství kdykoliv po telefonické domluvě. Tel. kancelář: 381 213 016, pan školník 774 240 339. V letošním školním roce bude sběr probíhat od října do konce května.

Základní škola
Školní 293
391 65 Bechyně


Tel. kancelář 381 213 016
Tel. ředitel 381 212 329
Tel. jídelna 381 213 144
Tel. družina 728 968 065
Šk. psycholog 606 846 219
Sborovna 1.st. 381 212 601
Sborovna 2.st. 381 212 600

e-mail (škola):
info@zsbechyne.cz

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz
Zpravodajské, kulturní a turistické informace z Bechyňska. Virtuální prohlídky. Výzva EU peníze školám. Evropský projekt Ovoce do škol. Nadace ČEZ

aktuality

Začátek školního roku v 1.A
více
Naše obrazy v galerii Záliv
více
Formuláře ke stažení na školní rok 2018/19
více