Základní škola Bechyně, Školní 293, 391 65 Bechyně, Školní 293

Akce, aktivita, projekty

Předškolák 2016

Dne 8. 12. 2016 se na naší škole uskutečnila další část akce zvané Předškolák, tentokrát se zaměřením na informační technologie. Rodiče se společně se svými dětmi mohli seznámit s vybavením počítačových tříd a možností práce na interaktivní tabuli.

Jan Morkes, Petra Zelenková

Předškolák 2016

Projekt "Vesmír" třídy 5.A 2016

V závěru měsíce listopadu se v 5.A uskutečnil dvoudenní třídní projekt Vesmír. Skládal se z několika částí: návštěvy Planetária v Českých Budějovicích, samostatné domácí přípravy, skupinové prezentace a dalších aktivit v rámci různých předmětů (matematiky, výtvarné výchovy, literatury). V planetáriu se žáci názorně seznámili s modelem noční oblohy a s pohyby kosmických těles, pak zhlédli naučný film o dobývání kosmu. Tématy skupinových aktivit byly zpracované informace o Zemi, Slunci, Měsíci, sluneční soustavě, výzkumu vesmíru a podmínkách života na naší planetě. V rámci matematiky pak žáci počítali statistické úlohy, ve výtvarné výchově malovali planety a hvězdy, v literatuře se seznámili s některými díly žánru sci-fi.
Projekt žáky bavil, dozvěděli se mnoho nových informací a prohloubili své schopnosti spolupráce ve skupině.

Mgr. MgA. František Oplatek

Planetárium 2016

Školní 293
391 65 Bechyně