Základní škola Bechyně, Školní 293

Informace ke kroužkům

Připomínáme rodičům, kteří nezaplatili kroužky na celý školní rok, aby provedli platbu kroužků na 2. pololetí v kanceláři školy. Děkujeme.

Kroužek Šikovné ruce vedený paní učitelkou Mgr. Lenkou Hrychovou v 2. pololetí již nebude otevřen z důvodu nízkého zájmu žáků. Děkujeme za pochopení.

Keramický kroužek

Od pondělí 5. února 2018 začíná keramický kroužek. Pod vedením paní Mgr. Kláry Kabátové bude probíhat každé pondělí od 14.00 do 15.30 v keramické dílně školy. Děti si paní učitelka bude vyzvedávat v družině.

Sběr bylin, pomerančové a citronové kůry

Každý pátek v 7.45 hod vybíráme usušené byliny, pomerančovou a citronovou kůru v suterenu 1. pavilonu.

Nezapomeňte vložit lístek, na kterém bude napsáno: jméno, přijmení, třída, datum, název bylin (např. kůra), váha.

Sbíráme také papír, který můžete vkládat do kontejneru u zadního vchodu.

Děkujeme.

Změna školního řádu- dodatek č.3

Upozorňujeme žáky a rodiče, že od 12. března 2018 platí změna školního řádu ohledně používání mobilních telefonů a tabletů ve škole. Zde je uveden výňatek z dodatku č.3.

„Během pobytu ve škole žák nesmí mít zapnutý mobil ani tablet. To platí jak při vyučovacích hodinách, tak i o přestávkách, včetně polední přestávky, při obědě ve školní jídelně a pobytu žáků ve školní družině. Mobily a tablety je nutné vypnout před vstupem do školní budovy a opět zapnout je žák může až po opuštění budovy po skončení vyučování.

Za porušení tohoto ustanovení může škola použít veškerá kázeňská opatření včetně snížené známky z chování na konci klasifikačního období.“

Dodatek byl schválen pedagogickou radou a školskou radou.

Vši ve škole

V naší škole jsou u žáků opět vši. Prosíme rodiče, aby se seznámili s přiloženými dokumenty, dětem hlavy důkladně prohlédli a vši odstranili. Zároveň upozorňuji, že dítě postižené tzv. pedikulózou (vši) musí zůstat doma až do úplného odstranění vší. Je to stejné jako u ostatních infekčních onemocnění. Z tohoto důvodu prosíme všechny rodiče o spolupráci a o velmi zodpovědný přístup k této problematice. Děkuji za pochopení.

Postup při likvidaci vší

Pokyn MŠMT k výskytu vší ve škole

Mgr. Jaroslav Matějka

Pokyny k užívání telefonních linek do sboroven

Pokyny k užívání telefonních linek ve sborovně

Informace ke školnímu roku 2017/2018

Důležité informace ke školnímu roku 2017/2018 naleznete na informačním létáku ZDE.

Školní 293
391 65 Bechyně

Tel. kancelář 381 213 016
Tel. ředitel 381 212 329
Tel. jídelna 381 213 144
Tel. družina 728 968 065
Šk. psycholog 606 846 219
Sborovna 1.st. 381 212 601
Sborovna 2.st. 381 212 600

e-mail (škola):
info@zsbechyne.cz

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz
Youtube kanál Facebook školy Flickr
Zpravodajské, kulturní a turistické informace z Bechyňska. Virtuální prohlídky. Výzva EU peníze školám. Evropský projekt Ovoce do škol. Nadace ČEZ

Školní olympiáda
Setkání rodičů a budoucích prvňáčků
Příměstský tábor s angličtinou
Akademie 9. tříd
Pozvánka na výstavu v Městském muzeu v Bechyni
Ředitelské volno – pokus o vysvětlení
Mladí záchranáři v akci
Plavání v Srní- 3. díl
Florbal v Chotovinách 26.4.2018
Plavánív Srní - 2.díl
Matematická olympiáda
Divadlo z bedny
Plavání v Srní
Rozhodnutí o přijetí ke vzdělávání
Mobilní dopravní hřiště v naší škole
První pomoc- projekt třídy 8.A
Zápis do 1. tříd
O pohár města Bechyně 2018
Pohádková škola pro předškoláčky
Voda -základ života, projekt 8.A
Úspěšně jsme se zúčastnili soutěže Matematický KLOKAN
Eurorébus - postup na krajské kolo
Memento - preventivní protidrogový program
Zápis dětí do první třídy
Veselé zoubky
Okresní přebor - silový čtyřboj
Sférické kino
Změna školního řádu- dodatek č.3
Vši ve škole
Druhý pohádkový den v 2.B
Adventní zpívaní na 1. stupni
Beseda se spisovatelkou M. Fišarovou
Olympiáda v českém jazyce
Čerti ve výtvarné výchově
Vánoční dílničky 2017
Děti do bruslí
Vesmír - projekt 5.A
Kalkulace obědů
Spolupracujeme, nově, s psychologem!