Základní škola Bechyně

Proběhlo dříve

Národní testování žáků 9. ročníků

Žáci 9. ročníků si ověří své vědomosti v národním testování žáků 9. ročníků. Testování zahrnuje matematiku, český jazyk, anglický jazyk a obecné studijní předpoklady. Tak jako při přijímacích zkouškách na střední školy se nepoužívají kalkulačky, ani při testování se nesmí používat žádné pomůcky.  Všem přejeme hodně úspěchů.

Národní testování žáků 9. ročníků

 

Děti do bruslí

Děti do bruslí

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Život na farmě

 

Návštěva jihočeského zemědělského muzea v Netěchovicích

V muzeu jsme absolvovali vzdělávací program o zpracování obilí. Vyzkoušeli jsme si mlácení cepem, čištění obilí od plev, šrotování, mletí obilí na kamenném ručním mlýnku. Z mouky, kterou jsme semleli, vzniklo těsto na výborné placky. Placky jsme si uplácali, paní průvodkyně nám je upekla a s chutí jsme je všechny snědli.

Pomáhali jsme s přípravou krmení pro drobná zvířata (slepice, kachny husy). Krmili jsme králíky a hlavně jsme je dlouho hladili po jemném kožíšku. Na závěr jsme se vyřádili na balících slámy a sena, prolezli jsme veškeré traktory na dvoře muzea. Moc se nám tam líbilo.

Život na farmě

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Zábavné odpoledne 7.A

Odpolední akce v 7. A

 V pátek 8. září pro nás páni učitelé připravili akci pod jménem „Netradiční sporty v 7. A“. Mohli jsme se zúčastnit soutěží a tak soutěžit o diplomy, které jsme před akcí sami vytvořili. Také jsme vyzkoušeli chůzi na chůdách nebo slalom po slepu, ale i jiné aktivity. Po dokončení všech sportů bylo vyhlášení, jak jednotlivé soutěže dopadly. A na konec skvělého dne jsme si opekli nějaký ten buřtík nebo klobásu.

                                                                                                                                   Šárka Vostoupalová, 7. A

 

Zábavné odpoledne 7.A

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

Začátek školního roku v 1.A

 Pondělí 4. září - začátek nového školního roku 2017-2018.

Nejmladší prvňáčky, jejich rodiče i prarodiče odvedli žáci a žákyně devátého ročníku do jejich nového prostředí – třídy 1. A. Během první hodiny ve škole se děti seznámili s třídní učitelkou, pozdravit a přivítat je přišel pan starosta a vedení školy. První školní den třída zakončila společným fotografováním s třídní učitelkou i rodiči. A nyní už dětem začne každodenní práce, povinnosti ale i zábava v novém kolektivu. Tak ať se jim na naší škole líbí.

                                                                                                               Vedení školy

 Začátek školního roku v 1.A

Začátek školního roku v 1.A

 

Další fotografie naleznete v galerii.

Začátek školního roku v 1.A

V tomto školním roce jsme v 1.A přivítali 19 žáčků.

Přejeme žákům i rodičům hodně úspěchů!

 

Začátek školního roku v 1.A

Začátek školního roku v 1.A

Další fotografie naleznete v galerii.

Pasování na žáka 9. třídy

2017 Pasování na žáka deváté třídy

Spaní ve školní družině

Jak rychle nám ten školní rok utekl! Nezbývá než se s ním rozloučit. A pak hurá na prázdniny. Báječně se rozloučíme se školou spaním ve školní družině. Děti se sešly vybavené spacáky, karimatkami špekáčky a dobrou náladou v úterý 27. 6. v podvečer v prostorách družiny. Nejdříve si všichni připravili své pelíšky včetně plyšáků (bez nich si spaní nelze představit). A potom rychle do „výběhu“ – na školní hřiště, kde je třeba se vyřádit. Brzy všichni dostanou strašný hlad na buřta. A tak se opéká a opéká, občas se nějaký buřtík zřítí do ohně. Když jsou plná bříška, ještě zbývá napít se a znovu si zahrát na hřišti   třeba na schovávanou nebo prohnat autíčka a míče. Den se nachyluje, osobní hygiena nesmí být zanedbána. Lehnout do pelíšků a už je tu pohádka. A pěkně strašidelná! A což teprve až se setmí! Na zahradě se najednou rozsvítí plno světýlek a mezi nimi se pohybují skupinky odvážlivců, kteří plní záludné úkoly. Ti nejstarší jdou na závěr, je to o nervy. Ale podařilo se, úkoly jsou splněny a hádanka vyluštěna. Nyní už zbývá jen ulehnout. Dobrou noc. Ráno se sejdeme na společné snídani ve školní jídelně. Užili jsme si to! Zvláštní poděkování patří maminkám – paní Jandové a Prachařové, dále i Tereze a Adrianě Trusíkovým, které nám s celou akcí obětavě pomáhaly.

Dáša Půlpytlová a Dana Lengerová
vychovatelky ŠD

2017 Spaní v družině

Ohlédnutí za školním rokem 2016 / 2017

   Rok se s rokem sešel a je tu opět konec školního roku.  Dne 8. června proběhla již poslední akce, kdy se s námi rozloučili naši nejstarší žáci devátého ročníku ,,Zahradní slavností“.  30. června si došli pro poslední vysvědčení a skončila jedna jejich životní etapa. I letošní rok byl plný úspěchů a pěkných akcí.  Šestý ročník se zúčastnil adaptačního kurzu pod vedením svého třídního učitele Mgr. M. Petra. Deváté ročníky se rozjely v rámci projektu Den výživy na farmu v Sudoměřicích, aby viděly produkci kvalitních českých potravin.  Žákyně Jolana Rayová se umístila na třetím místě v republikové soutěži „ Talent roku“. V prosinci nás navštívily děti ze školky, aby si prohlédli výstavu prací z výtvarné výchovy. Proběhly již tradiční „Vánoční dílničky“ a prodej vánočních dekorací v městském muzeu. Výtěžek byl věnován do kasy SRPDŠ . V druhém pololetí se začali naši nejmenší zúčastňovat kurzu bruslení v Táboře. A protože byla velká zima, vzniklo na školním hřišti po dlouhé době oblíbené kluziště, kde proběhl školní závod v rychlobruslení. V druhém pololetí se rozběhly vědomostní soutěže a naše žákyně z pátého ročníku přivezly první medaile. Začaly i sportovní soutěže, kdy jsme se nejen zúčastňovaly, ale i umísťovaly. Například v turnaji “O pohár města Bechyně“. Čekaly nás Krkonoše a lyžařský výcvik. Přišlo jaro a naše děti odjely na plavecký výcvik do Srní. Po návratu se naši nejmenší začali zdokonalovat v jízdě na kole a dopravních značkách. Jaro přineslo i soutěž v recitaci, kdy naši žáci postoupili a vyhráli okresní kolo a postoupili do celostátního republikového soutěže. Na druhém místě se umístil na republice v aquatlonu i Michal Strejc z osmé třídy. V matematické Pythagoriádě  získal zlato Sebastian Ray. A na a republiku se rozjeli i žáci s panem učitelem J. Pazourkem, aby zopakovali  a obhájili vítězství. Velmi oblíbeným a úspěšným byl i kroužek zaměřený na matematiku Abaku, který reprezentoval naši školu dokonce až v Praze.  Závěrem roku jsme nasbírali ještě několik medailí na okresní letní olympiádě v Táboře.
Rok utekl jako voda a nezbývá si přát, aby ten další byl stejně úspěšný jako ten letošní.

                                                                                                                                    Mgr. M. Borková

Poznávali jsme lidské tělo

V úterý 20. června 2017 a ve středu 21. června 2017 jsme měli „vědecké dny“. Zavzpomínali jsme na naše dětství (ukázali si fotky) a ve skupinách jsme plnili úkoly, při kterých jsme používali encyklopedie. Obkreslili jsme si naše postavy, které jsme následně popisovali, vytvořili si třídního kostlivce z ruliček od toaletního papíru a zopakovali si, jaké máme smysly. Vznikly nám plakáty, které jsme prezentovali před spolužáky.

                                                                                                                                                                            Žáci 3. B

2017 Poznávali jsme lidské tělo

Školní výlet 1.A,B

2017 školní výlet 1.A,B

Abaku finále

Mimořádného úspěchu dosáhli žáci Daniel Chlupáč a David Anofrei ve finále MČR v početní dovednosti ABAKU v Praze.
Naše škola obsadila v celostátní konkurenci 6. místo. V jednotlivcích, kde konkurence byla ještě větší, obsadili naši žáci 14. a 32. místo ze všech žáků v České republice.
K výsledkům gratulujeme a za vzornou reprezentaci děkujeme!
Petr Ducháč

Abaku finále

Krátké video ZDE

 

 

Zahradní slavnost

8. června se na naší škole pod taktovkou 9. A uskutečnila „Zahradní slavnost“.
Všichni vystupující žáci dokázali, že jsou šikovní, kreativní, že dokáží pobavit sebe i jiné.
Žákům za to děkuji, děkuji samozřejmě i vyučujícím, kteří se nácviku a na organizaci celé akce podíleli.

Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

2017 Zahradní slavnost

Zahradní slavnost - video

Pasování na čtenáře - 1.B

Včera proběhlo v městské knihovně opět pasování na čtenáře. I žáci 1. B dokázali před rodiči, že se číst naučili a že si zaslouží být povýšeni na rytíře řádu čtenářského.
Děkuji všem, kteří se na této zajímavé akci podíleli.
                                                                                      
Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

 

2017 Pasování 1. B

Pasování na čtenáře - 1.A

Včera proběhlo v místní knihovně slavnostní pasování na čtenáře žáků 1. A naší školy. Všichni žáci dokázali, že jsou již zdatnými čtenáři.
Věříme, že tuto dovednost využijí při získávání informací a také při čtení pro radost.

Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

2017 Pasování

Atletický čtyřboj v Táboře

V úterý 30. května se patnáct našich nejmladších atletů zúčastnilo tradičního závodu v Táboře. Soutěž družstev se skládala ze skoku dalekého, hodu kriketovým míčkem, běhu na 50 m a vytrvalostního běhu. Na stadionu Míru poměřili své síly v konkurenci šestnácti škol a vedli si více než zdatně. Žáci a žákyně prvních tříd vybojovali cenné stříbro, kluci z páté třídy dokonce zlato ve své kategorii. V individuálním hodnocení pak Johanka Mášková sříbro a František Janda bronz. 
 A kdo má tento obrovský úspěch ve čtyřboji na svědomí?
1. třída: Janda Štěpán, Urbánek Robin,                                                                                    
Kašparová  Anna, Mášková Johana, Lidinská Elen.
Chlapci 5. třída: František Janda, Libor Tupý a Marek Ondřich.
Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za vynikající sportovní reprezentaci.
                                                                                                                 Milan Petr

2017 Tábor 1. stupeň

Miniturnaj ve florbale

Dne 29. května 2017 se uskutečnil v tělocvičně naší školy florbalový turnaj starších žáků ZŠ Opařany, ZŠ Bechyně, Školní 293 a ZŠ Františka Křižíka.
Žáci naší školy prohráli se ZŠ  Opařany 15 : 8, nad ZŠ Františka Křižíka zvítězili těsně
12 : 11, ZŠ Opařany hrála se ZŠ Fr. Křižíka 25 : 13.
Přesvědčivými vítězi turnaje se tak stali žáci ZŠ Opařany, naše škola byla na druhém místě a třetí skončila ZŠ Františka Křižíka.
Jsme rádi, že se tato akce uskutečnila, uvidíme, jestli zde vzniká nová tradice do příštích let.

Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

 

2017 Miniturnaj ve florbale

Michal Strejc skvěle!

Michal Strejc skvěle!

Atletická olympiáda - první stupeň

2017 Atletická olympiáda první stupeň

Atletická olympiáda 2017

Fotoalbum:

2017 Atletická olympiáda

Video:

Návštěva páťáků v Husitském muzeu Tábor

Návštěva žáků pátých tříd v muzeu husitství v Táboře představovala dovršení třídních projektů, jejichž tématem byla doba středověku, husitských válek a vznik města Tábora. Žáci měli možnost absolvovat výukový program i prohlídku části muzejní expozice. V rámci programu nejen vyslechli přednášku lektorky a zhlédli výukový dokument, ale zúčastnili se imaginárního dobývání husitského bitevního vozu, vyzkoušeli si různé zbraně i tíhu „pravé“ drátěné košile. Své nabyté znalosti pak zúročili v krátkém testu.
Návštěva muzea bezesporu obohatila výuku vlastivědy, umožnila žákům zúročit znalosti získané v třídních projektech a získat poznatky nové. Velké poděkování patří panu Jandovi, který coby pracovník muzea návštěvu zprostředkoval a zorganizoval.

                                          Za žáky i učitele pátých tříd František Oplatek  

 

2017 Husitském muzeu Tábor

Sebastian Ray vítězem okresní Pythagoriády

Výrazného úspěchu v matematické soutěži Pythagoriáda dosáhl žák 5.A třídy Sebastian Ray. V okresním kole obsadil první až druhou příčku z celkového počtu 77 počtářů pátých tříd. Dosáhl plného počtu bodů, což se podařilo pouze dvěma soutěžícím.

Kromě Sebastiána reprezentovali naši školu ještě Matěj Kadlec a Ema Zavadilová z 5.B a Karolína Válková se Sabinou Urbánkovou z 5.A. Všichni naši počtáři se vesměs umístili v první polovině startovního pole. Všem zúčastněným páťákům děkujeme za jejich výkony a Sebastianu Rayovi gratulujeme k velkému matematickému úspěchu.

Mgr. MgA. František Oplatek
 

2017 Sebastian Ray vítězem okresní Pythagoriády

Den květů

PROJEKT TŘÍDY 7.A – DEN KVĚTŮ

            Během měsíce května se žáci sedmé třídy věnovali tématu kvetoucí krytosemenné rostliny. V hodinách přírodopisu zpracovali prezentace a referáty na jednotlivé skupiny krytosemenných rostlin, provedli laboratorní práci s tulipánem zahradním, přinesli ukázky živých rostlin, které si ve třídě vystavili. Ve výtvarné výchově kreslili květy jabloní a v hodinách pracovních činností si ušili z filcu zápich do květináče ve tvaru květiny.

            V projektový den 19. května se také všechna děvčata oblékla do květinových vzorů. Moc to všem slušelo a někteří chlapci se dokonce naučili navlékat jehlu a šít.

                                                                                                         J. Radvanová

 

2017 projekt Den květů

Výskyt vší ve škole

Ve škole se u žáků objevují již dlouhodobě vši. Žádáme všechny rodiče o razantní zásah – prohlédnout hlavy dětí, vši zlikvidovat, zásah opakovat. Žáci, kteří vši mají, by neměli chodit do školy !!!
Veškerá pravidla pro likvidaci těchto parazitů jsou uvedena na webových stránkách školy, jedná se o dokument Hygienické stanice Tábor.

Děkujeme za pochopení a pomoc.

Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

Více o prolematice ZDE

Vernisáž

V sobotu 13. 5. 2017 proběhla v Galvíně Martina Zelenky již 40. vernisáž, tentokrát se jednalo o výstavu obrazů Jiřího Zemana. Výstavu uváděl synovec pana Zemana PhDr. Jaromír Matoušek a známý galerista z Českých Budějovic pan PhDr. Jaromír Shel.

Pan doktor Matoušek pozval na vernisáž žáky naší školy, Jolanu Rayovou a  Václava Filipa, aby výstavu uvedli recitací. Oba dva svým projevem všechny přítomné zaujali (není divu, protože Jolana postoupila do národního kola v soutěži v recitaci a Václav se dostal do finále v krajském kole této soutěže, a to oba pod vedením Mgr. Františka Oplatka).

Pan PhDr. Shel slíbil, že oba žáky pozve na zahájení některé vernisáže, která se uskuteční pravděpodobně na podzim letošního roku v Komorní galerii u Shelů v Českých Budějovicích.

Děkuji za vynikající prezentaci naší školy.

Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

Vernisáž

 

Dopravní hřiště

Ve dnech 2. 5. a 3. 5. využila naše škola možnosti mobilního dopravního hřiště s koloběžkami z DDM Tábor. Postavené bylo za chvilku na prostranství školní zahrady. Hřiště bylo určeno pro žáky 1 – 3. tříd.  Žáci jezdili na zapůjčených koloběžkách, řešili dopravní značky a učili se chovat dle pravidel silničního provozu.

V úterý 2. 5. 2017 na nás dohlížela hlídka dopravních policistů z Tábora, s žáky prošli hřiště, vykládali význam jednotlivých značek. Při jízdě dohlíželi na dodržování pravidel. Ukázali nám vybavení policejního auta a nakonec pustili sirénu a majáky.

Ve středu 3. 5. 2017 k nám přišli strážníci městské policie. Ukázali nám povinnou výbavu kola. Řekli nám, co je nutné mít na hlavě, jak se máme chovat při jízdě na kole. Trochu žáčky prozkoušeli za značek.  Při jízdách na ně strážníci dohlíželi, upozorňovali neukázněné řidiče.

  Akce se vyvedla, počasí nám přálo a děti si prakticky vyzkoušely bezpečnou jízdu. V budoucnu se jim zkušenost bude hodit, jelikož ve 4 třídě jezdí do Tábora na opravdové velké dopravní hřiště.

                                                                                              Mgr. Petra Zelenková


2017 Dopravní hřiště

 

JOLANA RAYOVÁ OPĚT V CELOSTÁTNÍM KOLE RECITACE

Velkého úspěchu dosáhla v krajském kole sólové recitace žákyně naší školy Jolana Rayová z deváté třídy. V Českém Krumlově jednoznačně zvítězila ve své nejstarší kategorii a zajistila si tak postup do celostátního kola, které se bude konat počátkem června ve Svitavách. Tento postup se Jolaně podařilo obhájit již podruhé za sebou. Jedná se o nejvýraznější úspěch žáka naší školy v této umělecké oblasti za poslední roky.

Ocenění zaslouží i další recitátor z naší školy – Václav Filip z 8. A, který přednesem dvou soutěžních textů postoupil do finále a zaujal porotu.

Oběma našim recitátorům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Jolaně přejeme mnoho úspěchů i v nejvyšším kole.

                                                                                      Mgr. MgA. František Oplatek

2017 Jolana Rayová recitace

 

Plavecký kurz v Srní na Šumavě

V pondělí 24. 3. 2017 jsme vyrazili v počtu 46 dětí a pětičlenného pedagogického dozoru z Bechyně  do Srní, kde jsme absolvovali pětidenní intenzivní plavecký výcvik.

Hotel Srní Depandance (dříve hotel Šumava) leží v centrální části Šumavy, v samém srdci Národního parku. Od hlavní budovy, kde se nachází bazén, je vzdálený cca 200 m. Nabízí celkem 46 pokojů. Depandance má vlastní hotelovou restauraci, kde se podávají snídaně, obědy a večeře. Kromě toho jsme ještě dvakrát denně dostávali svačinu. Strava byla velmi pestrá a chutná. Hotely Srní a Šumava  jsou i perfektním výchozím bodem různých turistických, cyklistických a běžeckých tras v regionu.

Každý den probíhalo dopolední i odpolední plavání. Výcvik byl náročný, ale všechny děti se naučily plavat a na závěr téměř všechny obdržely diplomy s delfíny. Ve chvílích volna jsme vyrazili s dětmi na vycházku do okolí, hráli různé společenské hry, četli pohádky. Počasí bylo zimní, od úterý napadla velká vrstva sněhu a děti využily možnost koulování.

Dětem se pobyt velmi líbil, i když v závěru plaveckého kurzu se na některých již začala projevovat únava.

V pátek po obědě jsme nasedli do autobusu a vydali se zasněženou krajinou na cestu k domovu, kam jsme v pořádku dorazili kolem 15. hodiny.

                                                                                                                            

                                                                                                                                                       Mgr.  Jan Morkes

 

2017 plavecký výcvik 1. stupeň Srní

 

ABAKU liga

Velmi pěkného úspěchu dosáhli naši žáci ve "Školní lize ABAKU". V soutěži, kde hledáte souvislosti mezi čísly, provádíte výpočty, obsadili v celostátní konkurenci, jako škola, 8. místo, jednotlivci dosáhli na umístění, která zaručují finále v Praze! Robot zcela ovládli! A to prosím hned v prvním roce účasti. Všem členům kroužku děkuji za týmovou spolupráci, umístěným gratuluji a těšíme se do Prahy!

Petr Ducháč

2017 Abaku

 

Jaro v 1.B

Jarní tvoření a učení proběhlo v 1. B před velikonocemi. Při práci ve skupinách jsme se přesvědčili, že víc hlav víc ví, a když každý zabere, celá skupina se může radovat z úspěchu. Společně jsme psali, počítali, tvořili a bavilo nás to.

2017 Jaro v 1.B

 

Plavecký výcvik Srní 2017/2018

První stupeň dorazil šťastně do cíle a ihned začal s výcvikem!

2017 plavecký výcvik 1. stupeň Srní

 

Přijetí žáků do 1.třídy na školní rok 2017/2018

Přijetí žáků do 1.třídy na školní rok 2017/2018

Novinky z naší družiny

Jak to dopadlo s Ježibabou? Tak na to nám v družině odpověděl Honza ,, Pohoda " z Divadla z bedny z Karlových Varů.
Divadelní představení  plné písniček, vyprávění, vtipů a čarování proběhlo v naší družině na začátku dubna. Hercům byl odměnou dlouhotrvající potlesk a smích dětí.
Než nám zaklepaly na dveře Velikonoce, uspořádali jsme si velikonoční družinové vyrábění. Zajíčci, slepičky, kytičky a malovaná vajíčka byly výrobky, které vznikaly pod šikovnýma dětskýma rukama. Do práce se zapojili i někteří rodiče. Mezi dětmi vládla dobrá nálada. 
Kluci se těšili na pondělní "mrskačku" a děvčata na malování kraslic. Akce se všem líbila a děti slíbily, že si příští Velikonoce přijdou opět do družiny vyrábět.
 
                                                                                                                                                                 Dana Lengerová
                                                                                                                                                                 vychovatelka ŠD

2017 Velikonoční dílny družina

O pohár města Bechyně 2017

O velikonočních prázdninách se na naší škole konal již 14. ročník florbalového turnaje O pohár města Bechyně. Letošního klání se během dvou dnů zúčastnilo celkem 11 týmů základních škol z blízkého či vzdáleného okolí. Celkem se odehrálo 27 utkání. Bylo vidět mnoho krásných zápasů, fanoušci florbalu si přišli na své.

   Pořadí: čtvrtek 13. dubna. 1. Draci Chotoviny, 2. FK Voříšci / Bechyně /, 3. Cvč Poškolák Hluboká nad Vltavou, 4. ZŠ Fr. Křižíka. Pořadí pátek 14. dubna: 1. Draci Chotoviny, 2. FBC Ševětín, 3. Staronové Rašple / Bechyně /, 4. Cvč Poškolák Hluboká nad Vltavou, 5. Fidorky / Bechyně, Školní /, 6. Tlupa / Bechyně, Fr. Křižíka /, 7. Pumy / Bechyně, Školní /. Všichni hráči si odnesli nejen sportovní zážitky, ale i sladké odměny a diplomy. Byli vyhlášeni nejlepší střelci a brankáři v obou kategoriích. Týmy na stupních vítězů získaly sady pohárů a medailí.

  Letošní ročník upoutal také tím, že ve třech týmech kategorie 2 hrálo mnoho dívek z obou bechyňských škol. Za to jim patří velký obdiv a uznání.

   A na závěr? Velké poděkování městu Bechyně a ZŠ Školní za finanční zajištění této tradiční dvoudenní akce. Všem hráčům i divákům, kteří přišli na tento krásný sport. Dále poděkování všem pořadatelům, zdravotníkům a fotografům za hladký průběh turnaje.  Nezapomenu i na pana Lachouta s paní Dorňákovou, kteří se starali o pitný režim a žaludky všech, kteří naši školu v době akce navštívili.

                                                                                           Za pořadatele Mgr. Milan Petr

O pohár města Bechyně 2017

Více fotografií ZDE

Video z lyžařského kurzu

Kurz první pomoci

V pondělí 10. dubna na naší školu přijeli vojenští zdravotníci - Nrtm. M. Svatková a Čet. R. Lochmann, aby žáky osmé třídy seznámili se zásadami první pomoci (PP).
V první části proběhla teorie, kdy žáci byli informováni o tom, co je to PP, jak poskytovat PP a jak postupovat při volání tísňové linky. 
Ve druhé části si žáci prakticky vyzkoušeli resuscitaci (nepřímou srdeční masáž a umělé dýchání) zraněného na umělé figuríně. Na závěr měli možnost své vědomosti prověřit v připraveném testu.                                                                                                                      
Mgr. Jitka Radvanová

Kurz první pomoci

Více fotografií ZDE

Zápis 2017

V pátek 7. 4. proběhl na naší škole zápis do první třídy. Přihlásil se 21 žák, 6 žáků žádalo o odklad. Přejeme všem budoucím prvňáčkům, aby se jim dařilo a aby byli ve škole spokojení.

Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

Zápis 2017

Více fotografií ZDE

Dravci ve škole

Dne 5.4. 2017 se žáci zůčastnili opravdu povedeného výukového programu pro školy - vystoupení s dravci. Ukázka byla zábavná a zároveň velmi poučná.
Dravci ve škole

Více fotografií ZDE

LVZ žáků ZŠ ve Školní ulici

Doplněné fotografie z lyžařského kurzu!

LVZ žáků ZŠ ve Školní ulici

Více fotografií ZDE

MEZINÁRODNÍ DEN VODY

Dne 22.3. 2017 jsme si se třídou 8.A užili projektový den – VODA ZÁKLAD ŽIVOTA. Začali jsme zajímavými prezentacemi – čištění vody, voroplavba, vodní sporty..., poté jsme si v testech prověřili své znalosti a po přestávce jsme vyrazili do čističky odpadních vod v Bechyni. Tam jsme se rozdělili na dvě skupiny, nasadili slušivé helmy ? a vyrazili do kanalizační štoly. Došli jsme  jen k prvnímu spádu. Cestu jsme si zpestřili strašením a dozvěděli jsme se vše o čištění vody od začátku až do samého konce. Těžko jsme věřili, když před námi vytékal výsledek čištění. Jak v ČOV, tak ve škole jsme si popovídali o tom, že si vody musíme vážit a jak s ní máme šetřit. Myslíme si, že je potřeba otevřít oči i ostatním a když přijde na toto téma, budeme své vědomosti s radostí šířit dále.
Natálie Jančaříková,Lucie Janáčková a Eliška Votavová z 8.B

MEZINÁRODNÍ DEN VODY

Více fotografií ZDE

RECITAČNÍ ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ

I v letošním roce se nejlepší recitátoři naší školy zúčastnili okresního kola dětského přednesu v Táboře. A jako v letech minulých dosáhli někteří na přední příčky a zajistili si postupy do krajského kola.

V mladší kategorii získal třetí místo Sebastian Ray a navázal tak na předchozí úspěšné roky.

Nejvýraznějšího úspěchu dosáhli v nejstarší kategorii Václav Filip, který se umístil na druhém místě a Jolana Rayová, která s velkým přehledem zvítězila. Oba postupují do krajského kola.

Okresního kola se ještě zúčastnily Aneta Fáberová v mladší kategorii a Anna Holínková v kategorii starší.

Všem našim recitátorům patří dík za skvělou reprezentaci školy a postupujícím žákům přání úspěchů v Českém Krumlově, kde se krajské kolo počátkem dubna koná.

                                                                                         Mgr. MgA. František Oplatek 

RECITAČNÍ ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ

Fotografie ZDE

Reprezentovala školu

Děvčata z 5. třídy reprezentovala školu na turnaji ve vybíjené.

.Reprezentovala školu

Projektový den 3.B - Voda - přírodnina nezbytná pro náš život

Ve středu 1.2.2017 jsme měli naplánovaný projektový den - Voda - přírodnina nezbytná pro náš život. Ráno jsme se sešli ve třídě v modrém oblečení a rozdělili se do skupin. Ve skupinách jsme prováděli pokusy, vymýšleli básničku o vodě, vyhledávali řeky České republiky z atlasu, skládali koloběh vody v přírodě a přečtli si zajímavosti o vodě. Při výtvarné výchově jsme kreslili paní Vodu. Byl to obličej s vlasy, které připomínaly  zvlněné sluneční paprsky, do kterých jsme napsali vlastnosti, jaká může být voda. Projektový den byl úžasný. 
 
Ondřej Porod 3.B 
 

2017 Projektový den 3.B - Voda

Výsledky školního kola olympiády v anglickém jazyce

Ve školním roce 2016/2017

V měsíci lednu se uskutečnila olympiáda v anglickém jazyce žáků sedmého a devátého ročníku.
Žáci poslouchali nahrávku a plnili dané úkoly, pracovali s textem a hovořili na dané téma.
V sedmém ročníku dosáhla nejlepších výsledků žákyně Barbora Stejskalová. Na druhém místě skončila Anna Holinková a třetí se umístil Ondřej Porada.
V devátém ročníku zvítězil Jakub Novobilský. Druhé místo shodným počtem bodů obsadily Markéta Fišerová a Eva Capouchová. Na třetím místě se umístil Jiří Habeš.
Všem žákům děkuji za snahu a předvedené výkony a těm nejlepším srdečně blahopřeji.

Miroslava Mičanová

Učitelka anglického jazyka

Rychlobruslařský závod

Za krásného počasí a velkého zájmu fandů proběhl závod v rychlobruslení. Skvělou atmosféru povýšili závodníci výkony. Nakonec vyhráli všichni, kdo přišli!
Výsledky ZDE.

Slideshow ZDE.

Více fotografií ZDE.

Zima v 1.B

Letošní zimu si děti opravdu užívají.  A naši prvňáčci nejenom venku, ale i ve škole. Ve středu 18. 1. se zima prolínala celým vyučováním. Děti hledaly a četly slova ve sněhulákovi, naučily se novou básničku, při matematice skládaly sněhuláky podle příkladů. Nakonec se seznámily se zajímavou výtvarnou technikou proškrabávání voskovek.

 

2017 Zima v 1.B

Brusle ve škole 19. ledna 2017

Slunečný a mrazivý den jsme využili k radostem na bruslích.

Fotogalerie ZDE

Bruslíme ve škole!

Nedělní bruslení ve škole!

8. ledna bylo po dlouhých 6 letech zahájeno bruslení u Základní školy ve Školní ulici. . Kluziště přes noc zapadlo sněhem, proto se napřed účastníci protáhli u jeho odklízení a potom již začal hokejový zápas.
Vítězem se stali všichni, kteří v neděli dopoledne přišli.
Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

Nedělní bruslení ve škole!

Fotografie ZDE.

Mrzne! Tedy chystáme led!

Vánoční besídky ve třídách

Fotografie ZDE

Sběr bylin - předávání cen

Bylo nám milou povinností předat ceny za sběr bylin. Nejlepšího výsledku dosáhl Filip Tíkal.

Předávání cen za sběr bylin 2016

… a kurz bruslení skončil, dostali jsme diplomy

8. prosince jsme se byli opět podívat na výuku bruslení obou bechyňských základních škol v Soběslavi. Žákům jsme společně se starostou města Ing. Pavlem Houdkem a ředitelem ZŠ Františka Křižíka předali diplomy o absolvování těchto kurzů pod názvem „Děti do bruslí“. Na všech dětech bylo patrné výrazné zlepšení v bruslařské technice, které bylo podepřeno ohromným zaujetím a nadšením pro výcvik. Nezbývá nám proto než si přát, aby tato akce probíhala i v následujících letech.

                                                                                                                           Mgr. Jaroslav Matějka
                                                                                                                                ředitel školy

… a kurz bruslení skončil, dostali jsme diplomy

Více fotografií ZDE.

Mikuláš na návštěvě na prvním stupni

Mikuláš s čerty a anděly naděloval. Děti podaroval pěkným adventním kalendářem.

Mikuláš na návštěvě na prvním stupni

Více fotografií ZDE.

Vánoční dílničky

Je za námi další kalendářní rok a my, jako již tradičně, jsme společně s maminkami ze SRPDŠ uskutečnili
„Vánoční dílničky“. Návštěvnost byla hojná, a tak jídelna opět praskala ve švech. Dílniček bylo třináct,
a proto děti měly dostatek prostoru pro své tvoření. Vznikaly krásné vánoční ozdoby, řetězy, stromečky,
perníčkové i papírové svícny, přáníčka. Děti měly z výrobků radost a doufáme, že jsme jim i rodičům odstartovali vánoční čas. Setkání rodičů, žáků, učitelů, příznivců školy proběhlo ve skvělé vánoční atmosféře.
Děkujeme všem za účast a tváře plné úsměvů!
Více fotografií ZDE

Pozvánka na vánoční výstavu

Přijměte, prosím, pozvánku na výstavu prací dětí s vánoční tematikou.

Pozvánka na vánoční výstavu

Krmítka pro ptáčky

Vyrobili jsme a instalovali naše krásná krmítka. Máme radost!
Další fotografie ZDE.

 

Advent 2016 v muzeu

Naše vánoční výrobky se líbily! 

Fotografie ZDE

Advent 2016 v muzeu

Projekt Karel Hynek Mácha

Žáky 8.B zaujal projekt "Karel Hynek Mácha". Náhlédli do života a tvorby zakladatele moderní české poezie.

                                                                                                                   Mgr. Markéta Kodadová

Více fotografií ZDE.

Projekt Karel Hynek Mácha

Florbalový podzim 2016

Měsíc listopad patří již roky florbalu. Konají se okresní přebory škol všech kategorií druhého stupně v Táboře. 
U nás v tělocvičně i tradiční turnaj k výročí 17. listopadu.
Letošní výsledky žáků nebyly tak oslnivé jako loni. Celkem dvě sedmá a dvě jedenáctá místa znamenají mírný pokles. 
Důležitější však je, že tento sport láká stále více zájemců z řad našich žáků.
A již k tradičnímu turnaji na naší škole. Poprvé v nově zrekonstruované tělocvičně se odehrálo celkem šest zajímavých utkání.
Za nemalého počtu diváků hráči porovnali své florbalové dovednosti a odnesli si diplomy i sladkou odměnu. 
Vyhráli všichni, co se neváleli u počítačů či televizí a sváteční den si zpříjemnili sportem.
Kategorie 1 :    1. ZŠ Františka Křižíka

                        2. Mírumilovní

                        3. Borci z Bechyně

Kategorie 2 :    1. Černí Panteři

                        2. Suchá Hadra

                        3. Šimpanzi

                                                                                                     Mgr. Milan Petr

Více fotografií ZDE

 

 

Příprava na Advent

Pracuje se pilně a svědomitě! Více fotografií ZDE.

Příprava na Advent

 

Projekt - Civilizační choroby

PROJEKT TŘÍDY 7.A  - CIVILIZAČNÍ CHOROBY.
Projekt probíhal v měsících říjen - listopad ve třídě 7.A pod vedením paní učitelky Jitky Radvanové.
Nejprve jsme se rozdělili do skupina a vybrali si témata týkající se civilizačních chorob
(např. rakovina, deprese, syndrom vyhoření, cukrovka, ateroskleróza...).
Po dobu čtyř týdnů jsme pracovali na prezentacích, křížovce a nástěnných obrazech.
Tento projekt byl napříč předměty výchova ke zdraví, český jazyk,
informatika, pracovní činnosti, výtvarná výchova.
V pátek 11. 11. 2016 v učebně chemie proběhl projektový den.
První dvě hodiny jsme své práce odprezentovali,
třetí hodinu naši třídu navštívil školní psycholog PhDr. Jaromír Matoušek,
který měl přednášku na téma deprese.
Poslední hodinu jsme se věnovali opakování formou křížovek a tvorbě nástěnných obrazů.

    Projekt byl velmi zajímavý a poučný.

                                                                                                             Anička, Bára a Saša ze 7.A  

 

Více fotografií ZDE

Výsledky sběrové aktivity

Sběr pomerančové a citronové kůry, bylin. Výsledky ZDE.

Výsledky sběrové aktivity

 

Čas barevného listí

První listopadové dny patřily v naší třídě podzimu. „Čas barevného listí“ je úvodní část celoročního projektu,
ve kterém se prvňáčci budou blíže seznamovat s jednotlivými ročními obdobími.
Projektu předcházela vycházka, při které jsme pozorovali změny v přírodě, poznávali stromy a sbírali listy.
Téma o podzimu se prolínalo všemi předměty. Součástí bylo také vyjadřování vlastních zkušeností,
rozvíjení fantazie při tvořivé práci s listy v dramatické a výtvarné výchově.
Dětem se práce líbila a už se těší na další pokračování.

                                                                                                                       Mgr. S. Ingrová

 

Čas barevného listí

Více fotografií ZDE

Putování za pohádkami Václava Čtvrtka

Kde bydlel Křemílek a Vochomůrka? Z jakého města pocházel Rumcajs? 
Jak se jmenoval dvojník motýla Emanuela?
Znáte odpovědi na tyto otázky?  Děti ze  3.A  už určitě ano.
Na své cestě za pohádkami Václava Čtvrtka se seznámily nejen s mnoha jeho pohádkovými postavami
a jejich poutavými příběhy, ale dozvěděly se také něco o životě tohoto spisovatele. 
Nebyly ale pouhými pozorovateli, ba právě naopak. 
Samy hledaly, tvořily, četly a psaly. Díky jejich nasazení jsme si projektový den báječně užili a věřím, 
že je nestárnoucí české pohádky zaujaly a až budou hledat vhodnou knížku ke čtení,
budou mít o výběru jasno.                                                                                                         

                                                                                                               Mgr. Markéta Kodadová  

 

Putování za pohádkami Václava Čtvrtka 

Více fotografií ZDE

Bechyňská veverka 2016

V úterý 8. listopadu proběhla na staré škole soutěž ve šplhu o tyči, Bechyňská veverka. 
Soutěže se zúčastnili žáci 1. a 2. stupně.
Jejich úkolem bylo co nejrychleji vyšplhat o tyči na vyznačené místo.
Všichni žáci si s tím snadno poradili, někteří se umístili na stupních vítězů a odnesli si sladké ceny.

                                                                                                           Lenka Hrychová,  Jan Morkes 

 

Bechyňská veverka 2016

Více fotografií ZDE

Děti do bruslí 2016

Žáci naší školy se zúčastňují projektu „Děti do bruslí“. Zatím ze zimního stadionu v Soběslavi jezdí děti
spokojené, baví je to, mají spoustu zážitků.
Věřím, že jim nadšení vydrží celých 10 lekcí, které by měly absolvovat.

                                                                                                                       Mgr. Jaroslav Matějka
                                                                                                                               
ředitel školy

 

Děti do bruslí 2016

Více fotografií ZDE

Dopravní hřiště Tábor – 24. 10. 2016

Každým rokem se žáci čtvrtých tříd zúčastní akce na dopravním hřišti v Táboře. Zde jsou připravováni na své budoucí působení v silničním provozu formou teoretické i praktické výuky. Druhá část této akce proběhne na jaře příštího roku.

Jan Morkes

Dopravní hřiště Tábor  –   24. 10. 2016

Více fotografií ZDE.

Den výživy - projekt 9.A

Každoročně je 16. říjen zapsán v kalendáři jako Světový den výživy. Tento svátek se slaví již od roku 1981 na základě rozhodnutí OSN s cílem podpořit rodinné farmy, které produkují kvalitní a čerstvé potraviny.
A právě zdravé výživě se věnovali deváťáci na začátku letošního školního roku. Ve dvojicích zpracovali témata: jak na zdravou výživu dětí, základní živiny, zásady zdravého životního stylu, historii výživy, nezdravé solení a alternativní stravovací směry.
Ve čtvrtek 13. října si žáci připravili zdravou svačinu – lívance z ovesných vloček, muffiny ze špaldové mouky a pomazánky z avokáda a červené čočky. Po výborné svačince následovala přednáška paní Kateřiny Hlavničkové věnovaná správnému stravování. Na závěr si žáci vyrobili zdravé hodiny, odprezentovali připravéné referáty a formou křížovek prověřili své znalosti.
Mgr. Jitka Radvanová

Fotografie ZDE

Projektový den - Den zvířat

Dne druhého října se každoročně v kalendáři objevuje svátek Světový den hospodářských zvířat a čtvrtého října Mezinárodní den zvířat.
A právě v úterý 4. října se žáci osmých tříd věnovali tématu zvířata.Na projektu pracovali již od září.
Nejprve si vylosovali řád savců, o kterém měli zjistit, co nejvíce informací, které následně zpracovali formou prezentace.
V den projektu jsme navštívili ZD Agra Březnice a.s., kde jsme viděli hospodářská zvířata (skot, prasata), ale také spoustu koček a much.
Na závěr jsme se věnovali poznávání savců a kreslení některých vybraných zástupců.
I když nám počasí nepřálo a pěkně jsme promokli, tak Den zvířat byl velmi poučný.

                                                                                                                          Mgr. Jitka Radvanová

 

Fotografie ZDE

Spolupracujeme, nově, s psychologem!

Spolupracujeme, nově, s psychologem!

Podrobnosti, konzultační hodiny ZDE!

Tělocvična v novém!

Radujeme se z nového povrchu a ten nášlap!

Tělocvična v novém!

Více fotografií ZDE

Zápis do 1. tříd v novém termínu! Pozor, změna!

Zápis do 1. tříd v novém termínu! Pozor, změna!

Příroda jižní Afriky

Základní škola Bechyně, Školní 293, zve na vernisáž výstavy „Příroda jižní Afriky“.
Výstavu je možné navštívit v následující pracovní dny od 8.00 do 15.00 hod.

Příroda jižní afriky

Adaptační kurz 6.A

Kemp Řepeč 7. 9. – 9. 9. 2016

  Adaptační kurz byl pro nás žáky 6. A velice zábavný, legrační a hlavně poučný. Znali jsme se už dlouho, ale na tomto kurzu jsme se seznámili a skamarádili mnohem více.
Naučili jsme se spolu komunikovat, důvěřovat si a vážit si jeden druhého. Myslím si, že na adaptační kurz nikdo z nás nikdy nezapomene.
A právě za to bychom měli poděkovat pánům učitelům M. Petrovi a F. Oplatkovi, že nám poskytli tak skvělý zážitek.

                                                                                                Šárka Vostoupalová, 6.A

Adaptační kurz 6.A

Více fotografií ZDE

Slideshow ZDE

První školní den

HURÁ DO ŠKOLY

Prvňáčci naší školy si svůj první den opravdu užili. Ráno se sešli ve svých třídách ke slavnostnímu zahájení školního roku, kde je přivítali paní učitelky, pan ředitel a starosta města. Slavnostní den pokračoval sportovním odpolednem, kterého se zúčastnili prvňáčci se svými rodiči, prarodiči a sourozenci. Děti mohly využít nové hřiště a projít si zábavná stanoviště v okolí školy. Velký zájem byl o opékání buřtů a o občerstvení, které připravily maminky. Toto společné setkání snad přesvědčilo prvňáčky i rodiče, že škola není jen povinnost, ale někdy i zábava.
Tř. uč. S. Ingrová a Z. Kotounová

První školní den

více fotografií ZDE

Zahájili jsme nový školní rok!

   Zahájili jsme nový školní rok!

   Proměnlivé léto skončilo a je tu opět nový školní  rok , který se rozjel v krásném letním počasí.
Sluníčko měly na akci ,, Hurá do školy  „  paní učitelky prvních  tříd , které uspořádaly pro naše
nejmenší  školáky  seznamovací odpoledne plné  her ,  dobrého  jídla a příjemného popovídání.
Pěkného počasí využil  i pan učitel Milan Petr, který  převzal  třídu  6.A  a odjel  se žáky na adaptační
kurz do  Řepče , kde měli  žáci  připravený  bohatý program.
Letošní školní rok přinesl do školy řadu změn.  Na  strávníky  školní  jídelny  čekala renovovaná
školní  jídelna a hlavně možnost výběru ze dvou jídel.
V průběhu měsíce září bude dokončena první etapa rekonstrukce tělocvičny, kde je položen nový
povrch.
Na nejstarší děti školní družiny čekala voňavá třída s novým nábytkem.
 Plánů na vylepšení školy máme ještě hodně, ale vše je o penězích, a tak nezbývá než doufat, že se
nám podaří většinu akcí  realizovat.

   Nezbývá než popřát dětem, rodičům i pedagogům úspěšný školní rok.

Zahájili jsme nový školní rok!

Zahájili jsme nový školní rok!

Více fotografií ZDE

Oslavy příjezdu Karla IV.

V pátek 20. května oslavily děti z naší školy 700 let od narození českého krále a císaře Karla IV.

Oslavy příjezdu Karla IV.A nutno říci, že jeho příjezd s manželkou Blankou byl velkolepý. Samotný král Bechyni nikdy nenavštívil, a proto jsme si ho užili alespoň po sedmi stech letech. Po jeho příjezdu jej přivítal samotný arcibiskup Arnošt z Pardubic se svojí družinou. Kejklíři sehráli na počest krále lechtivou hru z jeho manželského života. Nechyběly  ani rytířské turnaje, kde si zabojoval i samotný král.  O jeho zdraví se modlil na kolbišti nejen kněz, ale i jeho manželka. Středověká kuchyně nachystala pro všechny chutné lívanečky  sypané skořicí, nechyběly ani marcipánové cukrovinky. Probíhaly řemeslnické trhy, dílna písařská, košíkářská, hrnčířská.

Počasí nám přálo, turnaje probíhaly  v plném proudu, hodování jsme si všichni užili, král byl se svými poddanými spokojen.

A tak nezbývá než zvolat: ,, Ať žije král a za dalších sto let  nashledanou.“

Mgr. Milena Borková

 

 


 

Otevření dětského hřiště

Dětské hřiště – zatěžkávací zkouškaDne 5. května 2016 bylo slavnostně otevřeno dětské hřiště u naší školy.

Slavnostní akce se zúčastnili za Nadaci ČEZ, která hřiště sponzorovala částkou 150.000,- Kč, pan František Lust, za JETE Temelín pan Petr Šuléř a paní Eva Novotná, za město Bechyně starosta města ing. Pavel Houdek a místostarosta ing. Jiří Rejlek, za zhotovitele René Hartl, za vedení školy Mgr. Jaroslav Matějka a Mgr. Milena Borková a další učitelé školy a vychovatelky školní družiny a samozřejmě žáci naší školy, kteří se hřiště nemohli dočkat.

Věříme, že hřiště bude našim žákům dlouhodobě sloužit a zároveň děkujeme Nadaci ČEZ za sponzorský dar, bez kterého bychom tuto akci nemohli zrealizovat.

 

Mgr. Jaroslav Matějka - ředitel školy

Otevření dětského hřiště

 

 

 

PLAVECKÝ VÝCVIK NA SRNÍ

Naše škola se v posledním dubnovém týdnu opět zúčastnila intenzívního plaveckého výcviku v šumavském hotelu Srní. A jako v letech minulých, i letos jsme byli s výcvikem i pobytem velmi spokojeni. Jak již uvedl pan ředitel, který se za námi přijel podívat, ubytování i stravování bylo opět na výborné úrovni, plavčíci tradičně milí, voda v bazénu příjemná. 

Největším kladem (a součastně i cílem) celého týdenního pobytu je fakt, že se všechny naše děti výrazně zdokonalily v plavání a některé se plavat naučily takřka „od nuly“. Za vše hovoří výsledky závěrečného plaveckého testování, kdy se neobjevil žádný neplavec, a naopak převážná většina dětí splnila úroveň „Delfín“, který požaduje uplavání 400 metrů.

K závěrečnému velmi kladnému hodnocení celého týdne je třeba připojit velkou pochvalu pro všechny děti za bezproblémové chování, sportovní snahu i statečné překonávání večerní „stýskavky“. Jediným problémem bylo překvapivé skutečně zimní počasí, které nám sice znemožnilo delší vycházky po okolí, na druhé straně – kdo by si nechtěl na samotném sklonku dubna ještě užít pořádnou koulovačku…?                                          

Za pedagogický doprovod Mgr. MgA. František Oplatek 

 

 

VÝRAZNÝ ÚSPĚCH NAŠICH RECITÁTORŮ S POSTUPEM NA REPUBLIKU

VÝRAZNÝ ÚSPĚCH NAŠICH RECITÁTORŮ S POSTUPEM NA REPUBLIKULetošní krajské kolo v recitaci se konalo v Českém Krumlově a naši školu reprezentovali tři recitátoři – Sebastian Ray ve druhé kategorii, Václav Filip ve třetí kategorii a Jolana Rayová v kategorii čtvrté. Je velmi potěšující, že všichni naši žáci zaznamenali výrazný úspěch – Sebastian i Vašek získali za svůj výkon čestná uznání, která je řadí k nejlepším recitátorům v kraji.

Po dlouhých letech se navíc podařilo žákyni naší školy – Jolaně Rayové – ve své kategorii zvítězit a vybojovat postup do celorepublikového kola, které se bude konat v červnu ve Svitavách.

Jolaně Rayové upřímně gratulujeme a přejeme úspěch v národním kole. Všem recitátorům pak patří dík za výbornou reprezentaci naší školy. 

Mgr. MgA. František Oplatek

 

Výstava keramiky v penzionu „Mlýn na Prádle“

V příjemném stylovém prostředí penzionu „Mlýn na Prádle“ již potřetí vystavuje ZŠ Bechyně, Školní 293 práce dětí z keramického kroužku při školní družině.

Majitel penzionu, pan Jan Cihla, srdečně zve všechny zájemce, aby se přišli potěšit světem pohádkových bytostí viděných očima našich školáků. Výstava potrvá do konce září tohoto roku.

Dáša Půlpytlová - vychovatelka ŠD

 

 

Florbalové ohlédnutí

V měsíci květnu si florbaloví nadšenci v tomto školním roce naposledy zahrají florbal v tělocvičně naší školy. Do florbalového kroužku při centru sportu chodilo na prvním stupni 30 žáků, na druhém pak 28 dětí. Nejen kromě tréninku v ovládání balonku a florbalové hole, si žáci pravidelně mezi sebou zahráli a výběry v jednotlivých kategoriích reprezentovali naší školu na okresních přeborech škol táborského okresu. A to velmi úspěšně.

Žáci prvního stupně a výběr šesté se sedmými třídami svou kategorii vyhráli, osmička s devítkou skončili těsně za stupni vítězů čtvrtí. Děvčata se teprve rozkoukávají, a tak si na své výsledky musí ještě nějakou chvíli počkat.

Na škole též proběhly dva celodenní turnaje. Tradiční turnaj žáků bechyňských škol k výročí 17. listopadu a otevřené dvoudenní velikonoční klání „O pohár města Bechyně“. Výběr prvního stupně získával zkušenosti i na dubnovém turnaji v nedalekém Ševětíně.

Kroužek bude pokračovat i v dalším školním roce 2016-2017. Tak to je malé ohlédnutí za školní florbalovou sezónou a od října hurá mezi mantinely!

 

Za florbalový kroužek při centru sportu Mgr. Milan Petr 

Fotografie z jednotlivých akcí jsou ve fotogalerii na stránkách naší školy.

 

 

Poznávací zájezd do Vídně očima dětí

Dne 3.5. se naše škola zúčastnila exkurze do Vídně. Naší první zastávkou byl zámek Schönbrunn.  Byl opravdu nádherný. Dříve zámek sloužil jako letní sídlo Marie Terezie a dalších Habsburků. Zámek má 1440 místností a patří k němu také překrásná Neptunova fontána. Po procházce nádhernými zahradami jsme odjeli do centra Vídně.    Eva

Zde jsme navštívili Hofburg, bývalé zimní sídlo Habsburků, kde dnes má svou kancelář   rakouský prezident. Za Hofburgem jsme si prohlédli staré vykopávky z dob Římanů a navštívili jsme stáje lipicánů. Po té jsme přesunuli k hotelu Sacher a Opeře.    Markéta

Pak jsme šli do Dómu sv. Štěpána. Po II. Světové válce téměř shořel a nyní je zrekonstruován do původní podoby. Jeho střecha je prý vytvořena z asi 250 000 barevných tašek.     Petr                                                               

Po krátkém rozchodu jsme se vydali k dalšímu zajímavému objektu a tím byl Hundertwasserhaus a pak navštívili Kunst Haus, kde jsme obdivovali zajímavou architekturu a výtvarné nadání autora Hunertwassera.   Jolana

Prater, který jsme navštívili jako poslední, byl nejlepší ze všeho. Byla tam velká krásná pouť, která sice byla dost drahá, ale i přes to úžasná.       Tereza

Bylo tu spousta atrakcí jako například: horská dráha, strašidelný dům,  největší ruské kolo na světě, centrifugy, vodní tobogány, vysoký řetízkový kolotoč a mnoho dalších.

Některé z nich jsme si vyzkoušeli.     Vojta                                                                                                                                                                                                                                          

Určitě bychom tady dokázali strávit celý den. V půl šesté jsme nastoupili do autobusu a jeli plní zážitků domů.     Jirka

Ve Vídni se mi moc líbilo a chtěla bych se tam ještě někdy podívat.       Jana

F O T O G R A F I E

      

První pomoc – třída 8. A

V pátek 8. dubna na naší školu přijeli vojenští zdravotníci, aby žáky osmé třídy seznámili se zásadami první pomoci (PP).

V první části proběhla teorie, kdy žáci byli informováni o tom, co je to PP, jak poskytovat PP a jak postupovat při volání tísňové linky.

Ve druhé části si žáci prakticky vyzkoušeli resuscitaci (nepřímou srdeční masáž a umělé dýchání)  zraněného na umělé figuríně, zástavu krvácení a zafixování pomocí celotělové dlahy. Na závěr měli možnost své vědomosti prověřit v připraveném testu.

Tento „minikurz“ PP byl velmi poučný. Děkuji zdravotníkům četařce Markétě Svatkové a desátníkovi Milanu Šulkovi.

Mgr. Jitka Radvanová

F O T O G R A F I E

VODA ZÁKLAD ŽIVOTA - Projekt třídy 8.A

V měsíci březnu se žáci osmé třídy věnovali tématu VODA. Na začátku se rozdělili do dvojic a vybrali si téma týkající vody, poté vyhledali a zpracovali informace. Témata byla opravdu různorodá, např. voda v hudbě, vodní rostliny a živočichové, čištění vody, skupenství a rozdělení vody a voda v lidském organismu.

Ve čtvrtek 31. března se uskutečnila exkurze do čističky odpadních vod a kanalizační štoly. Po návratu z exkurze žáci práce odprezentovali a v připravených testech a křížovkách si měli možnost své znalosti prověřit. Na závěr projektu si nakreslili vodu tuší.

Cílem projektu bylo, aby si žáci uvědomili důležitost vody jako základní podmínky života na naší planetě Zemi a aby si prohloubili znalosti.                                                                                                                     

Mgr. Jitka Radvanová

F O T O G R A F I E

 

Florbal – O pohár města Bechyně 2016

Florbal – O pohár města Bechyně 2016Již potřinácté se na velikonoční prázdniny konal florbalový turnaj žáků bechyňských škol. V letošním roce se tohoto klání zúčastnila i družstva ze Ševětína, Chotovin, Soběslavi a Hluboké nad Vltavou. Celkem 14 týmů odehrálo ve dvou dnech 42 zápasů. Oba hrací dny slavnostně zahájili představitelé města Bechyně a vedení školy.

A teď již k samotnému turnaji.  Ve čtvrtek 24. března se odehrála kategorie žáků 1. stupně dvaceti jedny zápasy. Vítězi se stali Draci z Chotovin, kteří neokusili hořkost porážky. Druhou příčku obsadil FbC Ševětín 1 a z bronzu se radovali domácí Mistři.

V pátek 25. března turnaj pokračoval kategorií žáků druhého stupně. Sedm týmů odehrálo také 21 zápasů a předvedlo krásné florbalové momenty. Ve velmi vyrovnaném klání musel o konečném pořadí na stupních vítězů rozhodovat brankový rozdíl. Po něm se nakonec radovalo domácí družstvo Vidláci před Draky z Chotovin a dalším bechyňským týmem Burani.           

Po oba dny byli vyhlášeni nejlepší hráči, střelci a brankáři, kteří obdrželi upomínkové medaile, diplomy a sladkosti. První tři týmy z každé kategorie si odnesly nejen krásné poháry, medaile a diplomy, ale i pocity vítězů v tomto každoročním klání. I ostatní soutěžící si odnesli velikonoční odměnu.

Poděkování za vydařené florbalové dny patří nejen dětem, které se turnaje zúčastnily, ale zejména městu Bechyně a ZŠ Školní za finanční podporu, bez níž by se tento projekt nemohl uskutečnit. Velký dík patří všem pořadatelům z řad učitelů, výborným rozhodčím, zdravotnicím, které dohlížely na zdraví hráčů, velkému počtu diváků a panu Lachoutovi za individuální ceny a pestrý bufet.

A na závěr? Není co dodat. Jen se těšit na 14. ročník.

Pořadí – čtvrtek: 1. Draci Chotoviny, 2. FbC Ševětín 1, 3. Mistři / Bechyně /, 4. Fbc Ševětín A, 5. ZŠ Fr. Křižíka, 6. Poškolák Hluboká nad Vltavou, 7. DDM Soběslav

Pořadí – pátek: 1. Vidláci / Bechyně /, 2. Draci Chotoviny, 3. Burani / Bechyně /, 4. Poškolák Hluboká nad Vltavou, 5. FbC Ševětín 1, 6. FbC Ševětín A, 7. Já nevím / Bechyně

Mgr. Milan Petr

F O T O G R A F I E

      

PŘEBOR ŠKOL V ŠACHU DRUŽSTEV – krajské kolo

V Českých Budějovicích se konalo krajské kolo v šachu čtyřčlenných družstev, kterého se zúčastnili také mladí šachisté z 1. základní školy v Bechyni. Výsledkem sice nepřekvapili, ale oproti minulému roku se zlepšili bodově i umístněním. Reprezentaci školy pod vedením vedoucího šachového kroužku Štefana Bernátha tvořilo pět dívek a chlapců.

Nikola Jílková se na první šachovnici utkala s nejsilnějšími hráči jednotlivých škol a na některé prostě nestačila. Přesto podala slušný výkon a její tři body proti kvalitním šachistům jsou vynikající.

Sebastian Ray hrál zodpovědně, nikam nepospíchal a jen neuvěřitelné nevidění některých jasných tahů ho připravilo o lepší výsledek. Také jeho tři body jsou pochvaly hodné.

Barbora Holinková překvapila nejvíce a moc potěšila. Tentokrát nepřehlížela, jak to dělává na kroužku, nepospíchala a její čtyři body ji pasují do role naší nejlepší hráčky (i když to je relativní vzhledem k rozdílné síle soupeřů). Zaslouží si velikou pochvalu.

František Krška se zúčastnil takovéto akce poprvé, jeho šachová cesta je teprve na začátku, a když k tomu přičteme zbytečně rychlou a zbrklou hru, dostaneme výsledek nula bodů. Pro něho to však především bylo sbírání zkušeností a úspěchy jistě ještě přijdou.

Aleš Láznička je na tom stejně jako František, ale přece jenom vidí víc a podařilo se mu získat výborné dva body. Jen kdyby se trochu soustředil na hru a pořád u toho nemluvil, mohlo to být lepší.

Ing. Štefan Bernáth – vedoucí šachového kroužku

F O T O G R A F I E

 

Silový čtyřboj a OVOV – halový pětiboj

V březnu se naši žáci zúčastnili sportovních soutěží v Táboře, kde proběhlo okresní kolo v silovém čtyřboji a v Bernarticích, kde se konal halový pětiboj OVOV. Na obou akcích si vedli velmi úspěšně a přivezli několik výborných umístění.

V Táboře získalo družstvo ve složení: Petr Spisák, Petr Štojdl, Lukáš Dlouhý 2. místo, třetí skončila sestava ve složení: Šimon Koudelka, Michal Zelenka a Tomáš Malý. V jednotlivcích se nejlépe dařilo Petru Spisákovi, který vybojoval bronzovou medaili. Soutěžilo se v disciplínách šplh na laně, trojskok z místa, shyby a leh-sedy, kdy především šplh na laně byl pro mnoho kluků opravdu velmi tvrdým oříškem, neboť vyšplhat na laně bez použití nohou vyžaduje skutečně velkou sílu.

V Bernarticích proběhlo okrskové kolo v halovém pětiboji OVOV, žáci soutěžili v hodu medicinbalem, trojskoku, švihadle, klicích a driblingu. Tento pětiboj je především o všestrannosti, což je dlouhodobým cílem sportovního projektu OVOV /Odznak všestrannosti olympijských vítězů/, do kterého je naše škola již 6 let aktivně a úspěšně zapojena.

Bechyňské smíšené družstvo skončilo na 3. místě, mezi jednotlivci zvítězili ve své věkové  kategorii Václav Šťástka a Petra Pospěchová, stříbrné medaile získali Filip Tíkal a Karolína Mášková, bronz pak Daniel Mazur a Alena Mrzenová. Všem žákům bych rád poděkoval za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Jan Pazourek 

… máme nové hygienické koutky – velký dík sponzorům !!!

… máme nové hygienické koutky – velký dík sponzorům !!!Děti společně s vychovatelkami v družině měly po jarních prázdninách velkou radost. V družině mohly poprvé použít nové, barevné hygienické koutky.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám s realizací pomohli.

Šlo o velký sponzorský dar, na kterém se podíleli rodiče a prarodiče. Odpracovali řadu hodin v obou školních družinách. Jde o pana J. Voseckého s partou spolupracovníků, firmu pana Trešla, pana Ing. J. Vacka – LAUFEN CZ – darovali umyvadla.

Nemalý dík patří i našemu pracovitému panu školníkovi, který umí desatero řemesel a i on strávil nemálo hodin na této akci.         

Za vedení školy Mgr. M. Borková, zástupce ředitele 

Jak se dělá komiks?

Ve středu 9.3. jsme  si s žáky v 8.A připravili projekt,  jehož hlavní částí byl komiksový workshop vedený komiksovým scénáristou, hudebníkem a básníkem Danielem Vydrou.   Díky němu se děti stručně seznámily s komiksem, jeho historií, principy a konkrétním postupem komiksové tvorby. V další části se všichni proměnili ve scénáristy a ilustrátory a ve skupinách dotvářeli komiks podle připravených podkladů. Výsledky práce se ihned konfrontovaly mezi jednotlivými týmy.

Druhá část projektu ověřila schopnosti žáků jak po textové, tak i výtvarné stránce. Jejich úkolem totiž bylo vytvořit vlastní komiks. Museli vymyslet námět, scénář i výtvarnou podobu. Prezentací jednotlivých komiksových panelů jsme společný projekt úspěšně zakončili. Velké poděkování za pomoc při organizaci této akce patří paní knihovnici Houdkové a celé městské knihovně.

Mgr. Markéta Kodadová

F O T O G R A F I E

Úspěch našich recitátorů

Již tradičně se žáci naší školy umísťují na předních místech okresních kol v sólovém přednesu.

Nejinak tomu bylo i v letošním roce, kdy naše škola vyslala na táborskou recitační přehlídku hned sedm svých zástupců.

Jednalo se o Barboru Holinkovou, Marii Douskovou, Elišku Knížovou, Sebastiana Raye, Václava Filipa, Elišku Votavovou a Jolanu Rayovou.

Je skvělé, že se opět naši žáci neztratili, a dokonce tři postoupili do kola krajského: Sebastián a Jolana Rayovi vyhráli své kategorie a příjemným překvapením bylo i druhé místo a postup pro Václava Filipa.

Všem našim recitátorům děkujeme za reprezentaci školy a postupujícím držíme palce do dalšího kola.

Mgr. MgA. František Oplatek

F O T O G R A F I E

 

Výstava „Poznáváme a chráníme přírodu“

V pátek 4. března se v ZŠ ve Školní ulici uskutečnila vernisáž výstavy „Poznáváme a chráníme přírodu“. Jednalo se o akci organizovanou ve spolupráci s ochránci přírody, ornitology a Základní školou Františka Křižíka.

Výstava by měla upozornit na základní nutnost pro lidstvo  a tou je ochrana přírody. Dále by zejména žákům obou základních škol a mateřské školy měla přiblížit život v lese, život na vodních plochách, seznámit je i s negativními důsledky působení člověka na přírodu a ukázat jim možnosti recyklace odpadů a přesvědčit je o potřebě odpady důsledně třídit.

Vernisáž se setkala u veřejnosti s velkým ohlasem a výstava bude otevřena pro zájemce do 18. března v době od 8.00 do 15.30 hodin.

Děkuji všem, kteří se na přípravě výstavy podíleli.

Mgr. Jaroslav Matějka - ředitel školy

F O T O G R A F I E

 

SCIO - výsledky testování žáků 9. ročníku

Naše škola se opět ve školním roce 2015/2016 zúčastnila testování vědomostí  žáků v matematice, českém jazyku a zjišťování obecných studijních předpokladů. V České republice se zúčastnilo celkem 636 škol a odpovídajících ročníků gymnázií V matematice a češtině jsme se zařadili mezi 10 % nejúspěšnějších škol v testování a dále bylo zjištěno, že studijní potenciál žáků v uvedených předmětech je využíván optimálně (viz výsledky v příloze).

Žákům k výsledkům gratuluji a učitelům děkuji za vynikající přípravu žáků.

Poznámka:

Scio (obchodním názvem www.scio.cz, s.r.o., IČO 271 561 25) je česká firma zaměřená na školní i mimoškolní vzdělávání dětí.[1] Do českého vzdělávání mj. zavedla měření výsledků vzdělávání (educational measurement) a obecných studijních předpokladů.

Slovo „scio“ pochází z latiny a znamená vím.

Výsledek testu se označuje tzv. percentilem, což je číslo, které udává, kolik testovaných žáků konkrétní žák v testu předstihl. Percentil 90 tedy znamená, že žák předstihl (nebo byl stejně úspěšný) 90% testovaných.

Domnívám se, že tyto výsledky jsou velice dobré a že na ně můžeme být po právu pyšní.

 

Mgr. Jaroslav Matějka - ředitel školy

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
scio-vysledky-testovani-vedomosti-zaku-9.-rocniku.pdf 232 Kb

Projektový den – VODSTVO

 

V úterý 15. prosince  proběhl ve třídách 4.A a 4.B projektový den týkající se vodstva České republiky.

Ráno naší školu navštívil opravdový lodní kapitán a seznámil děti s náročnou prací námořníků a stavem našich i světových řek. Také se dozvěděly mnoho zajímavého o významu a důležitosti vody pro člověka.

Děti si ve skupinách předem připravily mnoho informací o našich řekách , přehradách, jezerech a rybnících, které během zbytku dne prezentovaly před ostatními. Žáci s tématem vody pracovali i v rámci výtvarné a hudební výchovy.

Projekt byl pro žáky zajímavým zpestřením výuky a splnil  všechny výukové cíle.

Mgr. Lenka Panková, Mgr. MgA. František Oplatek

Kouzelný den v laboratořích

V úterý 24. listopadu se deset vybraných žáků z deváté třídy zúčastnilo „Kouzelného dne v laboratořích“ na Střední odborné škole ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí.

Po příjezdu do školy nás přivítal pan ředitel Ing. Ladislav Honsa, který nám sdělil informace o studiu a škole. Poté jsme absolvovali návštěvu laboratoří. Žáci prováděli jednoduché pokusy (např. důkaz škrobů, měření pH, reakce alkalických kovů s vodou).

Druhé naše stanoviště bylo v tělocvičně, kde na nás čekala ukázka kajmanky dravé a surikat vlnkovaných ze ZOO Dvorec. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o jejich způsobu života a chovu. Třetím stanovištěm byla prezentace turistického kroužku, který v minulém školním roce navštívil Bulharsko. Čtvrtá zastávka byla velice zajímavá  - smyslová analýza. Tady jsme si vyzkoušeli chuť (ochutnávali jsme vzorku jogurtů a sýrů), čich a zrak. Nakonec nás čekala návštěva minipivovaru a ochutnávka piv (samozřejmě nealkoholických) a návštěva terária, kde jsme měli možnost pochovat si hady a ještěry.

Kouzelný den se nám moc líbil a SŠ děkujeme za velmi zajímavé dopoledne.

Mgr. Jitka Radvanová

F O T O G R A F I E 

 

PROJEKT „72 HODIN“

Již potřetí se naše škola zúčastnila celorepublikového projektu “72 hodin“ a zapojila se do úklidu města.

Letošní motto projektu znělo: „Zasaď strom třeba se starostou…“  ...a tak i my jsme společně s naším panem starostou Ing. Pavlem Houdkem zasadili strom – japonskou třešeň (sakuru) mezi pavilony školy. Poté jsme se rozešli do ulic města, kde žáci druhého stupně pod vedením třídních učitelů pomohli technickým službám s podzimním úklidem -  hrabání spadaného listí, zametání chodníků a sbírání odpadků.

Cílem projektu je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Myslím si, že cíl se nám podařilo splnit a už dnes se těšíme na další projekty:-)

CO JE 72 HODIN?

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po čtvrté. Kdykoliv během těchto 72 hodin (8. – 11. října 2015) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Více informací najdete va stránkách www.72hodin.cz

Koordinátorka projektu Mgr. Jitka Radvanová

F O T O G R A F I E

Odpolední akce třídy 1.A

V úterý 15.9.2015 se od 16 hodin uskutečnila akce pro prvňáčky a jejich rodiče.

Na programu bylo malování na tabule, házení kroužků na tyč, trefování hadrovými míčky do košů, chození na chůdách a jiné sportovní „řádění". Všechny děti se zapojily a dováděly. Panovala dobrá nálada. Nechybělo ani drobné občerstvení, chutné dobroty.

Počasí nám přálo a mohli jsme rozdělat oheň a opéci si chutné buřtíky, zasytit bříška. Chutnalo nám a někteří dospělí zavzpomínali na školní léta a chuť opékaného buřtu. Pak děti ještě dováděly a využily prostoru mezi pavilony. Hraní si děti bohatě užily, rodiče se seznámili s prostředím školy a popovídali s ostatními. Rozešli jsme se v dobré náladě. 

Děkuji kolegyním ze školní družiny za pomoc při přípravě a průběhu akce. Poděkování maminkám za dobroty.

                                                              Mgr. P. Zelenková, třídní učitelka

F O T O G R A F I E

 

CELOŠKOLNÍ PROJEKT RECYKLÁČEK 2015/2016

 
CELOŠKOLNÍ PROJEKT RECYKLÁČEK 2015/2016

V letošním školním roce se naše škola Již po páté zapojí do soutěže ve sběru starého papírů, kterou vyhlásila společnost Austrian Recycling sro.

V loňském školním roce jsme odevzdali 15,59 tun papírů získali finanční částku 23.340 korun. Na účtu již máme částku 75.300 korun! Všem žákům, rodičům a přátelům školy, kteří nám pomáhali ve sběru děkuji. Věřím,  i v letošním roce budeme úspěšní.

Mgr. Jitka Radvanová

Pozn .: Kontejner na papír je u zadního vchodu do školy.

 

Základní škola
Školní 293
391 65 Bechyně


Tel. kancelář 381 213 016
Tel. ředitel 381 212 329
Tel. jídelna 381 213 144
Tel. družina 728 968 065
Šk. psycholog 606 846 219
Sborovna 1.st. 381 212 601
Sborovna 2.st. 381 212 600

e-mail (škola):
info@zsbechyne.cz

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz
Youtube kanál Facebook školy Flickr
Zpravodajské, kulturní a turistické informace z Bechyňska. Virtuální prohlídky. Výzva EU peníze školám. Evropský projekt Ovoce do škol. Nadace ČEZ

aktuality

Čerti ve výtvarné výchově
více
Pohádka 2.B
více
Vánoční dílničky 2017
více
Děti do bruslí
více
Milkuláš v naší škole
více
Vesmír - projekt 5.A
více
Mikulášská laťka
více
Pohádková cesta za Slabikářem
více
Florbalový turnaj k 17.listopadu
více
Národní testování žáků 9. ročníků
více
Pozvánka na adventní trhy v Městském muzeu
více
Naše město očima dětí
více
Národní testování žáků 9. ročníků
více
Veršujeme
více
Den výživy
více
Děti do bruslí
více
Sběr bylin, pomerančové a citronové kůry
více
Život na farmě
více
Šachový kroužek školní rok 2017-2018
více
Začátek školního roku v 1.A
více
Zábavné odpoledne 7.A
více
Akce pro 9. ročník
více
Pokyny k užívání telefonních linek do sboroven
více
Denní rozvrhy tříd 2017/2018
více
Zima v 1.B
více
Kalkulace obědů
více
Den výživy - projekt 9.A
více
Projektový den - Den zvířat
více
Spolupracujeme, nově, s psychologem!
více
Tělocvična v novém!
více
Příroda jižní Afriky
více
První školní den
více
Občerstvení
více
Zahájili jsme nový školní rok!
více
Aktuální pravidla pro stravování.
více