Základní škola Bechyně, Školní 293

Aktuality

Mobilní dopravní hřiště v naší škole

V pondělí 16.4.2018 se k nám po roce vrátilo Mobilní dopravní hřiště. Pracovníci DDM Tábor přivezli značky a koloběžky, postavili v areálu školy pěkné dopravní hřiště.

Tato akce je určena pro 1. – 3. ročník v rámci výuky Prvouky. Odborný dozor nad dětmi převzali strážníci Městské policie Bechyně. Přes nevlídnost počasí se jednotlivé třídy prostřídaly v hodinových intervalech. Každá třída byla poučena o vybavenosti kola, správném nošení helmy. Ve skupinách žáci poznávali značky a odpovídali na dotazy strážníků. V praktické části se za dozoru projeli hřištěm, dodržovali pravidla silničního provozu. Akce se zdařila, počasí nám vydrželo bez deště. Děti si určitě odnesly nějaké vědomosti a dovednosti pro bezpečnou jízdu na kole po našem městě. Děkujeme strážníkům Městské policie za odborný dozor, trpělivost a vytvoření pohodové atmosféry.

 

Mgr. Petra Zelenková

Mobilní dopravní hřiště v naší škole

Další fotografie ve fotogalerii.

 

První pomoc- projekt třídy 8.A

         Jako každý rok, tak i letos v dubnu, nás navštívili vojenští zdravotníci – nadrotmistr Markéta Svatková a četař Milan Šulek, kteří žáky osmé třídy přijeli seznámit se zásadami první pomoci (PP).

         V první vyučovací hodině proběhla teoretická část PP. Druhou hodinu si žáci prakticky vyzkoušeli kardioplumonální resuscitaci na umělé figuríně, zástavu tepenného krvácení pomocí tlakového obvazu (popř. škrtidla) a funkci automatizovaného externího defibrilátoru.

         Kurz první pomoci byl velmi poučný a zdravotníkům moc děkujeme za spolupráci.

Mgr. Jitka Radvanová

První pomoc- projekt třídy 8.A

Další fotografie ve fotogalerii.

 

 

 

Rozhodnutí o přijetí ke vzdělávání

Seznam přijatých žáků do 1. ročníku naleznete ZDE.

 

Zápis do 1. tříd

V pátek 7. 4. 2018 proběhl zápis do 1. ročníku naší základní školy. Některé foto zveřejňujeme na našich webových stránkách.

 

Mgr. Jaroslav Matějka

ředitel školy

Zápis do 1. tříd

Další fotografie ve fotogalerii.

 

 

 

Eurorébus - postup na krajské kolo

Naše škola se opět zapojila již do 23. ročníku zeměpisné soutěže Eurorébus a mnoha našim šikovným a aktivním žákům se podařilo postoupit ze školních kol do kola krajského v Českých Budějovicích. Konkrétně postoupily všechny třídy na II. stupni a dalších 15 žáků v kategorii jednotlivců, všem velmi gratulujeme! Tuto soutěž v minulosti naše škola celkově 2x vyhrála /2013, 2014/, několikrát se umístila na stupních vítězů a pravidelně se zúčastňujeme republikových finále v Praze. Je třeba připomenout, že se nejedná jen o čistě zeměpisnou soutěž, ale svým přesahem zasahuje i do mnoha jiných oborů lidské činnosti jako je kultura, přírodověda, historie, sport a mnoha dalších. Sami se můžete podívat na webové stránky www.eurorebus.cz. Rozhodně tento projekt dává dětem možnost rozšířit si všeobecný přehled, získají mnoho nových poznatků, v neposlední řadě se učí vyhledávat, zpracovávat a dávat do logických souvislostí informace. Je to rozhodně užitečněji využitý čas u PC, než bezcílné bloumání ve virtuálním světě sociálních sítí či otupělé mnohahodinové hraní her. Mimochodem, nejúspěšnější třídy a jednotlivci z republikového finále se každoročně účastní několikadenního poznávacího zájezdu po Evropě, no není to dostatečnou motivací zkusit tuto soutěž? Přeji všem žákům bystrou mysl na krajském kole!

Mgr. Jan Pazourek

O pohár města Bechyně 2018

O velikonočních prázdninách se na naší škole konal již 15.ročník florbalového turnaje O pohár města Bechyně. Letošního klání se během dvou dnů zúčastnilo celkem 17 týmů základních škol z blízkého i vzdáleného okolí. Ve čtvrtek se odehrálo 28 zápasů, v pátek úctyhodných 36. Tři nejlepší družstva z každé kategorie si odnesli poháry, medaile a sladkosti. Byly též vyhlášeny individuální ceny. Každý florbalista si odnesl velikonoční nadílku.

Pořadí kategorie 1 /čtvrtek 29.3. /. 1. Draci Chotoviny, 2. Ševětín zelení, 3. Vyražené zuby, 4. Borci, 5. Sokol Sudoměřice, 6. Ševětín bílí, 7. CVČ Poškolák Hluboká nad Vltavou, 8. Drtivé hokejky

Pořadí kategorie 2 /pátek 30.3. /. 1. Ševětín, 2. CVČ Poškolák Hluboká nad Vltavou, 3. Draci Chotoviny, 4. Autíčka, 5. Fidorky, 6. Aféry, 7. Sokol Sudoměřice, 8. Bechyňáci, 9. Last cats.

Co dodat? Velké poděkování městu Bechyně a ZŠ Školní za finanční zajištění této tradiční dvoudenní akce. Všem hráčům i divákům, kteří přišli na tento krásný sport. Poděkování všem pořadatelům, rozhodčím, zdravotnicím a fotografům za hladký průběh turnaje. Nezapomenu i na pana Lachouta s paní Dorňákovou, kteří se starali o pitný režim a žaludky všech, kteří naši školu v době akce navštívili. 

Za organizátory Mgr. Milan Petr

O pohár města Bechyně 2018

Další fotografie ve fotogalerii.

 

Okresní přebor - silový čtyřboj

Na okresním přeboru v silovém čtyřboji v Táboře zvítězilo družstvo z naší školy ve složení: Adam Berka, Matyáš Makovec a Dalibor Prokša a kvalifikovalo se tak na krajský přebor, který se uskuteční v Jindřichově Hradci. Mezi jednotlivci se stal okresním přeborníkem Adam Berka, těsně druhý skončil Matyáš Makovec a solidní páté místo obsadil Dalibor Prokša. Gratulujeme a přejeme mnoho sil a úspěchů na krajském kole.

Mgr. Jan Pazourek

Okresní přebor - silový čtyřboj

Pohádková škola pro předškoláčky

Dne 22.3.2018 se uskutečnila  v  Základní škole ve Školní ulici „ Pohádková škola pro předškoláčky“. V  pozdním odpoledni se otevřely dveře ZŠ pro děti s rodiči do říše pohádek. Děti plnily úkoly na pohádkových stanovištích, sbíraly razítka, malé odměny a na konci cesty budovou školy dostaly za splnění královský diplom.

Na pohádkovou cestu se vydaly od Královny s hrací kartou, taškou na odměny. První úkoly je čekal u Pipi Dlouhé Punčochy, která se chystala odjet k moři. Děti přenesly kufr přes most z laviček, pomohly Pipi správně zabalit kufr a vybrat věci, které by si neměla brát. Pokračovaly překonáním malé překážky ke Kouzelnici. Zde házeli míčky do pusy Širokému. 

Další putování je dovedlo do Nebeské třídy ke kouzelné interaktivní tabuli a Andělovi. Zahrály si pexeso, zkoušely si možnosti tabule. Od Anděla děti  pokračovaly do Lesa  Řáholce za Rumcajsem, Cipískem a Mankou.  V této třídě musely prokázat znalosti rostlin, zvířátek, poznat co do lesa nepatří. Putování pokračovalo na lehčí úkoly u Víly a Hejkala. Vílám pomohly děti posbírat rozsypané perly a přes bažinu došly na chůdách za Hejkalem.

Posledním zastavením bylo stanoviště v ŠD, kde děti vázali tkaničky na Botech Obra Dobra. Mnohé děti překvapily tím, že zvládly zavázat kličku. Závěr cesty byl v jídelně. Děti, předaly hrací kartu Princezně a Šaškovi, dostaly diplom.

Akce se vydařila,  dětem se vše podařilo splnit a určitě to byl příjemný podvečer i pro jejich doprovod.  Předškoláky čeká už jen zápis do 1.třídy a v září první cesta do školních lavic. Budeme se na ně těšit.

Mgr. Petra Zelenková

Pohádková škola pro předškoláčky

Další fotografie ve fotogalerii.

 

Pozvánky

Pozvánky

 

 

 

 

 

 

Úspěch našich recitátorů

Dne 22.března se v Táboře konala okresní soutěž recitátorů 3. a 4. kategorie. Za naší školu se této soutěže zúčastnili čtyři žáci - Aneta Fáberová a Sebastian Ray ze 6.A a Alena Mrzenová a Václav Filip z 9.A.

Všichni čtyři naši recitátoři postoupili do uzšího výběru, ve kterém nakonec získali dvě třetí a jedno druhé místo. Na třetích místech se umístili ve svých kategoriích Sebastian Ray a  Václav Filip. Druhé místo s postupem na krajské kolo získala Aneta Fáberová.

Všem žákům děkujeme za skvělou reprezantaci naší školy a Anetě přejeme mnoho úspěchů v krajské soutěži.

Mgr. MgA. František Oplatek

Úspěch našich recitátorů

Úspěšně jsme se zúčastnili soutěže Matematický KLOKAN

 

V pátek 16. března 2018 na naší škole proběhlo školní kolo mezinárodní soutěže z matematiky s názvem Matematický klokan.

             Tato soutěž probíhá v ČR celorepublikově a naše škola se do ní letos také zapojila účastí žáků 2. stupně a soutěžila hned ve dvou kategoriích – Benjamín a Kadet.

Žáci se při řešení soutěžních úloh setkali s 24 netradičními příklady, které podporují logické myšlení a přitom zjistili, že matematika není jen to časté strohé počítání příkladů, mezi které se tu a tam zaplete příklad zadaný formou slovní úlohy.

Výhodou soutěže Matematický klokan je i to, že úlohy jsou rozdělené do tří kategorií dle obtížnosti a každý žák si tak mohl vybrat ty úlohy, které nebyly nad jeho matematické schopnosti. U každé úlohy bylo vždy na výběr z pěti nabízených odpovědí. Při správné odpovědi žák získával 3, 4 nebo 5 bodů, při špatné odpovědi však ztratil bod pouze jediný. Kdo si byl s odpovědí trochu nejistý, tak si třeba mohl i tipnout. Někteří žáci tak mohli využít i své hráčské zkušenosti, odvahu a trochu si zariskovat. Celkově každý žák mohl získat maximálně 120 bodů. Více o soutěži naleznete na webových stránkách soutěže Matematický klokan: odkaz zde

Na naší škole se podařilo dosáhnout maxima 110 bodů ze 120 možných. Výborný výkon, moc gratulujeme. Jména prvních deseti nejlepších soutěžících v každé kategorii jsme odeslali krajským organizátorům soutěže a věříme, že někteří z nich se umístí na pěkných místech i v celorepublikovém srovnání a získají tak některou z věcných cen, která je pro nejlepší soutěžící připravena.

            Všem soutěžícím děkujeme, věříme že se Vám soutěž líbila a přejeme mnoho dalších úspěchů.  A nezapomeňte, že i příštím školním roce v březnu se koná další kolo soutěže s názvem Matematický klokan.

Mgr. Václav Michalec a Ing. Ilona Mašterová

Voda -základ života, projekt 8.A

Na čtvrtek 22. března  v letošním roce připadl Světový den vody a tak i na naší škole jsme se tomuto tématu věnovali.

Nejprve si žáci osmé třídy vybrali témata související s vodou, poté je zpracovali (vyhledali informace, které následně zpracovali do prezentace) a nakonec výsledné práce odprezentovali. Tento projekt byl zaměřen mezipředmětově a tak jsme se dozvěděli o vodních sportech, o organismech žijících ve vodě, o vodních elektrárnách, o čištění vody, jaká je spotřeba vody v ČR a ve světě. Také jsme viděli videa o tsunami a povodních a nakonec jsme si zopakovali zajímavosti z hydrosféry.

Součástí projektu byla i exkurze do ČOV na Parkánech, kde jsme zjistili, jak se v našem městě čistí odpadní voda a dokonce jsme byli i v kanalizační štole.

Projektový den byl velmi poučný a už se těšíme na další.

Mgr. Jitka Radvanová

Voda -základ života, projekt 8.A

Voda -základ života, projekt 8.A

 

 

Memento - preventivní protidrogový program

V pondělí 19. března 2018 zhlédli žáci 6. – 9. tříd naší školy v rámci protidrogové prevence představení vycházející z románu Radka Johna, Memento, v nastudování umělecké agentury Rajcha. Tento bestseller 80. let minulého století vychází ze skutečného příběhu šestnáctiletého Michala Otavy, který se nechá partou stáhnout k užívání drog a stává se na nich závislým. Dramatický příběh určitě evokoval v našich žácích spoustu otázek k zamyšlení a snad také přinesl řadu ponaučení do života.

Mgr. Markéta Kodadová

Memento - preventivní protidrogový program

Memento - preventivní protidrogový program

 

Nabídka služeb

Nabídka služebNabídka služebNabídka služeb

Sférické kino

Do naší školy zavítalo ve středu 14. 3. 2018 sférické kino. Promítání se zúčastnili žáci 1. – 7. ročníku a viděli filmy Přátelé  uvnitř lidského těla, Původ života a Hledání hranic sluneční soustavy.

Cena představení na žáka byla 55,- Kč, celou částku zaplatilo SRDPŠ, za což děkujeme.

Mgr. Jaroslav Matějka

Sférické kinoSférické kino

 

 

 

 

 

Veselé zoubky

Cílem projektového dne bylo prohloubit učivo z prvouky. Dozvěděli jsme se plno zajímavých informací o stavbě zubu, o správném čištění zoubků, o prevenci zubního kazu, o chování u zubního lékaře a další a další. Užili jsme si plno zábavy, tvoření, luštění. Některé činnosti byly individuální (každý sám za sebe), některé probíhaly ve skupinách, kde si práci museli žáci rozdělit mezi jednotlivé členy skupiny a vzájemně se respektovat. Dokonce i celá třída zvládla bez mého výrazného přispění spolupracovat na jednom cíli a vytvořila dvě tabule, kde na jedné byly potraviny, které jsou zubům prospěšné a na druhé škodlivé. Odměnou byl žáčkům malý dárek v podobě praktického balíčku s novým kartáčkem, pastou a dalšími drobnostmi. Nechyběla ani pohádka z knížky: Byla jednou koťata, kapitola: Jak začarovali zub.

A pak už jen písnička: Když se zoubek neléčí, rozbolí se lehce.

                                      Nešika se rozbrečí, k doktorovi nechce.

                                      Šikula čas nemaří, zajde k panu zubaři.

                                      Šikula čas nemaří, zajde k panu zubaři.

 

Společně jsme se shodli na tom, že to byl moc prima den

„Koukněte, jak jsme si to společně užili.“

 

Mgr. Marie Kodadová, třídní učitelka 1.A

 

Další fotografie ve fotogalerii.

Veselé zoubkyVeselé zoubky

Základní škola
Školní 293
391 65 Bechyně


Tel. kancelář 381 213 016
Tel. ředitel 381 212 329
Tel. jídelna 381 213 144
Tel. družina 728 968 065
Šk. psycholog 606 846 219
Sborovna 1.st. 381 212 601
Sborovna 2.st. 381 212 600

e-mail (škola):
info@zsbechyne.cz

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz
Youtube kanál Facebook školy Flickr
Zpravodajské, kulturní a turistické informace z Bechyňska. Virtuální prohlídky. Výzva EU peníze školám. Evropský projekt Ovoce do škol. Nadace ČEZ

aktuality

Rozhodnutí o přijetí ke vzdělávání
více
Mobilní dopravní hřiště v naší škole
více
První pomoc- projekt třídy 8.A
více
Zápis do 1. tříd
více
O pohár města Bechyně 2018
více
Pohádková škola pro předškoláčky
více
Voda -základ života, projekt 8.A
více
Úspěšně jsme se zúčastnili soutěže Matematický KLOKAN
více
Eurorébus - postup na krajské kolo
více
Memento - preventivní protidrogový program
více
Zápis dětí do první třídy
více
Veselé zoubky
více
Okresní přebor - silový čtyřboj
více
Sférické kino
více
Změna školního řádu- dodatek č.3
více
Vši ve škole
více
Druhý pohádkový den v 2.B
více
Adventní zpívaní na 1. stupni
více
Beseda se spisovatelkou M. Fišarovou
více
Olympiáda v českém jazyce
více
Čerti ve výtvarné výchově
více
Vánoční dílničky 2017
více
Děti do bruslí
více
Vesmír - projekt 5.A
více
Kalkulace obědů
více
Spolupracujeme, nově, s psychologem!
více