Základní škola Bechyně

Aktuality

Ohlédnutí za školním rokem 2016 / 2017

   Rok se s rokem sešel a je tu opět konec školního roku.  Dne 8. června proběhla již poslední akce, kdy se s námi rozloučili naši nejstarší žáci devátého ročníku ,,Zahradní slavností“.  30. června si došli pro poslední vysvědčení a skončila jedna jejich životní etapa. I letošní rok byl plný úspěchů a pěkných akcí.  Šestý ročník se zúčastnil adaptačního kurzu pod vedením svého třídního učitele Mgr. M. Petra. Deváté ročníky se rozjely v rámci projektu Den výživy na farmu v Sudoměřicích, aby viděly produkci kvalitních českých potravin.  Žákyně Jolana Rayová se umístila na třetím místě v republikové soutěži „ Talent roku“. V prosinci nás navštívily děti ze školky, aby si prohlédli výstavu prací z výtvarné výchovy. Proběhly již tradiční „Vánoční dílničky“ a prodej vánočních dekorací v městském muzeu. Výtěžek byl věnován do kasy SRPDŠ . V druhém pololetí se začali naši nejmenší zúčastňovat kurzu bruslení v Táboře. A protože byla velká zima, vzniklo na školním hřišti po dlouhé době oblíbené kluziště, kde proběhl školní závod v rychlobruslení. V druhém pololetí se rozběhly vědomostní soutěže a naše žákyně z pátého ročníku přivezly první medaile. Začaly i sportovní soutěže, kdy jsme se nejen zúčastňovaly, ale i umísťovaly. Například v turnaji “O pohár města Bechyně“. Čekaly nás Krkonoše a lyžařský výcvik. Přišlo jaro a naše děti odjely na plavecký výcvik do Srní. Po návratu se naši nejmenší začali zdokonalovat v jízdě na kole a dopravních značkách. Jaro přineslo i soutěž v recitaci, kdy naši žáci postoupili a vyhráli okresní kolo a postoupili do celostátního republikového soutěže. Na druhém místě se umístil na republice v aquatlonu i Michal Strejc z osmé třídy. V matematické Pythagoriádě  získal zlato Sebastian Ray. A na a republiku se rozjeli i žáci s panem učitelem J. Pazourkem, aby zopakovali  a obhájili vítězství. Velmi oblíbeným a úspěšným byl i kroužek zaměřený na matematiku Abaku, který reprezentoval naši školu dokonce až v Praze.  Závěrem roku jsme nasbírali ještě několik medailí na okresní letní olympiádě v Táboře.
Rok utekl jako voda a nezbývá si přát, aby ten další byl stejně úspěšný jako ten letošní.

                                                                                                                                    Mgr. M. Borková

Spaní ve školní družině

Jak rychle nám ten školní rok utekl! Nezbývá než se s ním rozloučit. A pak hurá na prázdniny. Báječně se rozloučíme se školou spaním ve školní družině. Děti se sešly vybavené spacáky, karimatkami špekáčky a dobrou náladou v úterý 27. 6. v podvečer v prostorách družiny. Nejdříve si všichni připravili své pelíšky včetně plyšáků (bez nich si spaní nelze představit). A potom rychle do „výběhu“ – na školní hřiště, kde je třeba se vyřádit. Brzy všichni dostanou strašný hlad na buřta. A tak se opéká a opéká, občas se nějaký buřtík zřítí do ohně. Když jsou plná bříška, ještě zbývá napít se a znovu si zahrát na hřišti   třeba na schovávanou nebo prohnat autíčka a míče. Den se nachyluje, osobní hygiena nesmí být zanedbána. Lehnout do pelíšků a už je tu pohádka. A pěkně strašidelná! A což teprve až se setmí! Na zahradě se najednou rozsvítí plno světýlek a mezi nimi se pohybují skupinky odvážlivců, kteří plní záludné úkoly. Ti nejstarší jdou na závěr, je to o nervy. Ale podařilo se, úkoly jsou splněny a hádanka vyluštěna. Nyní už zbývá jen ulehnout. Dobrou noc. Ráno se sejdeme na společné snídani ve školní jídelně. Užili jsme si to! Zvláštní poděkování patří maminkám – paní Jandové a Prachařové, dále i Tereze a Adrianě Trusíkovým, které nám s celou akcí obětavě pomáhaly.

Dáša Půlpytlová a Dana Lengerová
vychovatelky ŠD

2017 Spaní v družině

Změna platby ve ŠD.

Prosíme rodiče, aby od měsíce září změnili platbu ŠD ze 100,- na 150,- Kč.

Abaku finále

Mimořádného úspěchu dosáhli žáci Daniel Chlupáč a David Anofrei ve finále MČR v početní dovednosti ABAKU v Praze.
Naše škola obsadila v celostátní konkurenci 6. místo. V jednotlivcích, kde konkurence byla ještě větší, obsadili naši žáci 14. a 32. místo ze všech žáků v České republice.
K výsledkům gratulujeme a za vzornou reprezentaci děkujeme!
Petr Ducháč

Abaku finále

Krátké video ZDE

 

 

Zahradní slavnost

8. června se na naší škole pod taktovkou 9. A uskutečnila „Zahradní slavnost“.
Všichni vystupující žáci dokázali, že jsou šikovní, kreativní, že dokáží pobavit sebe i jiné.
Žákům za to děkuji, děkuji samozřejmě i vyučujícím, kteří se nácviku a na organizaci celé akce podíleli.

Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

2017 Zahradní slavnost

Příměstské tábory

Společnost Attavena o. p. s. opět nabízí pro žáky 1. stupně příměstské tábory v Bechyni, rodiče za týden platí pouze 350,- Kč za obědy.
Aby bylo možné zjistit, o které termíny mají rodiče případně zájem, každý žák dostane dotazník. Pokud o tyto aktivity máte zájem, vyplněný dotazník vraťte do 22. února  třídnímu učiteli.

Příměstské tábory

 

Základní škola
Školní 293
391 65 Bechyně


Tel. kancelář 381 213 016
Tel. ředitel 381 212 329
Tel. jídelna 381 213 144
Tel. družina 728 968 065
Šk. psycholog 606 846 219

e-mail (škola):
info@zsbechyne.cz

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz
Youtube kanál Facebook školy Flickr
Zpravodajské, kulturní a turistické informace z Bechyňska. Virtuální prohlídky. Výzva EU peníze školám. Evropský projekt Ovoce do škol. Nadace ČEZ

aktuality

Zima v 1.B
více
Kalkulace obědů
více
Den výživy - projekt 9.A
více
Projektový den - Den zvířat
více
Spolupracujeme, nově, s psychologem!
více
Tělocvična v novém!
více
Příroda jižní Afriky
více
První školní den
více
Občerstvení
více
Zahájili jsme nový školní rok!
více
Školní družina - poplatky
více
Aktuální pravidla pro stravování.
více