Základní škola Bechyně

Aktuality

Atletická olympiáda - první stupeň

2017 Atletická olympiáda první stupeň

Atletická olympiáda 2017

Fotoalbum:

2017 Atletická olympiáda

Video:

Michal Strejc skvěle!

Michal Strejc skvěle!

Miniturnaj ve florbale

Dne 29. května 2017 se uskutečnil v tělocvičně naší školy florbalový turnaj starších žáků ZŠ Opařany, ZŠ Bechyně, Školní 293 a ZŠ Františka Křižíka.
Žáci naší školy prohráli se ZŠ  Opařany 15 : 8, nad ZŠ Františka Křižíka zvítězili těsně
12 : 11, ZŠ Opařany hrála se ZŠ Fr. Křižíka 25 : 13.
Přesvědčivými vítězi turnaje se tak stali žáci ZŠ Opařany, naše škola byla na druhém místě a třetí skončila ZŠ Františka Křižíka.
Jsme rádi, že se tato akce uskutečnila, uvidíme, jestli zde vzniká nová tradice do příštích let.

Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

 

2017 Miniturnaj ve florbale

Návštěva páťáků v Husitském muzeu Tábor

Návštěva žáků pátých tříd v muzeu husitství v Táboře představovala dovršení třídních projektů, jejichž tématem byla doba středověku, husitských válek a vznik města Tábora. Žáci měli možnost absolvovat výukový program i prohlídku části muzejní expozice. V rámci programu nejen vyslechli přednášku lektorky a zhlédli výukový dokument, ale zúčastnili se imaginárního dobývání husitského bitevního vozu, vyzkoušeli si různé zbraně i tíhu „pravé“ drátěné košile. Své nabyté znalosti pak zúročili v krátkém testu.
Návštěva muzea bezesporu obohatila výuku vlastivědy, umožnila žákům zúročit znalosti získané v třídních projektech a získat poznatky nové. Velké poděkování patří panu Jandovi, který coby pracovník muzea návštěvu zprostředkoval a zorganizoval.

                                          Za žáky i učitele pátých tříd František Oplatek  

 

2017 Husitském muzeu Tábor

Sebastian Ray vítězem okresní Pythagoriády

Výrazného úspěchu v matematické soutěži Pythagoriáda dosáhl žák 5.A třídy Sebastian Ray. V okresním kole obsadil první až druhou příčku z celkového počtu 77 počtářů pátých tříd. Dosáhl plného počtu bodů, což se podařilo pouze dvěma soutěžícím.

Kromě Sebastiána reprezentovali naši školu ještě Matěj Kadlec a Ema Zavadilová z 5.B a Karolína Válková se Sabinou Urbánkovou z 5.A. Všichni naši počtáři se vesměs umístili v první polovině startovního pole. Všem zúčastněným páťákům děkujeme za jejich výkony a Sebastianu Rayovi gratulujeme k velkému matematickému úspěchu.

Mgr. MgA. František Oplatek
 

2017 Sebastian Ray vítězem okresní Pythagoriády

Výskyt vší ve škole

Ve škole se u žáků objevují již dlouhodobě vši. Žádáme všechny rodiče o razantní zásah – prohlédnout hlavy dětí, vši zlikvidovat, zásah opakovat. Žáci, kteří vši mají, by neměli chodit do školy !!!
Veškerá pravidla pro likvidaci těchto parazitů jsou uvedena na webových stránkách školy, jedná se o dokument Hygienické stanice Tábor.

Děkujeme za pochopení a pomoc.

Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

Více o prolematice ZDE

Den květů

PROJEKT TŘÍDY 7.A – DEN KVĚTŮ

            Během měsíce května se žáci sedmé třídy věnovali tématu kvetoucí krytosemenné rostliny. V hodinách přírodopisu zpracovali prezentace a referáty na jednotlivé skupiny krytosemenných rostlin, provedli laboratorní práci s tulipánem zahradním, přinesli ukázky živých rostlin, které si ve třídě vystavili. Ve výtvarné výchově kreslili květy jabloní a v hodinách pracovních činností si ušili z filcu zápich do květináče ve tvaru květiny.

            V projektový den 19. května se také všechna děvčata oblékla do květinových vzorů. Moc to všem slušelo a někteří chlapci se dokonce naučili navlékat jehlu a šít.

                                                                                                         J. Radvanová

 

2017 projekt Den květů

Příměstské tábory

Společnost Attavena o. p. s. opět nabízí pro žáky 1. stupně příměstské tábory v Bechyni, rodiče za týden platí pouze 350,- Kč za obědy.
Aby bylo možné zjistit, o které termíny mají rodiče případně zájem, každý žák dostane dotazník. Pokud o tyto aktivity máte zájem, vyplněný dotazník vraťte do 22. února  třídnímu učiteli.

Příměstské tábory

 

Základní škola
Školní 293
391 65 Bechyně


Tel. kancelář 381 213 016
Tel. ředitel 381 212 329
Tel. jídelna 381 213 144
Tel. družina 728 968 065
Šk. psycholog 606 846 219

e-mail (škola):
info@zsbechyne.cz

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz
Youtube kanál Facebook školy Flickr
Zpravodajské, kulturní a turistické informace z Bechyňska. Virtuální prohlídky. Výzva EU peníze školám. Evropský projekt Ovoce do škol. Nadace ČEZ

aktuality

Zima v 1.B
více
Kalkulace obědů
více
Den výživy - projekt 9.A
více
Projektový den - Den zvířat
více
Spolupracujeme, nově, s psychologem!
více
Tělocvična v novém!
více
Příroda jižní Afriky
více
První školní den
více
Občerstvení
více
Zahájili jsme nový školní rok!
více
Školní družina - poplatky
více
Aktuální pravidla pro stravování.
více