Základní škola Bechyně, Školní 293

Aktuality

Informační schůzka k plavání

V úterý 27.3.2018 od 16:30 se bude konat informační schůzka rodičů ke kurzu plavání na Srní od 23.4. - 27.4.2018. Schůzka se koná ve třídě 6.A (bývalá učebna přírodopisu v patře vedle 1.A) v pavilonu 1.stupně. Budou Vám sděleny podrobné informace, předány dokumenty aj. Vezměte si s sebou prosím blok na poznámky.

Instrukce  a praktické doporučení podá vedoucí kurzu p.vychovatelka Lengerová.

Schůzka je organizována hromadně pro všechny rodiče, jak pro rodiče 4.ročníků, tak především pro rodiče žáků 3.třídy.

 

Mgr. P. Zelenková, Mgr. J. Vašicová, Mgr. L. Hrychová

Okresní přebor - silový čtyřboj

Na okresním přeboru v silovém čtyřboji v Táboře zvítězilo družstvo z naší školy ve složení: Adam Berka, Matyáš Makovec a Dalibor Prokša a kvalifikovalo se tak na krajský přebor, který se uskuteční v Jindřichově Hradci. Mezi jednotlivci se stal okresním přeborníkem Adam Berka, těsně druhý skončil Matyáš Makovec a solidní páté místo obsadil Dalibor Prokša. Gratulujeme a přejeme mnoho sil a úspěchů na krajském kole.

Mgr. Jan Pazourek

Okresní přebor - silový čtyřboj

Sférické kino

Do naší školy zavítalo ve středu 14. 3. 2018 sférické kino. Promítání se zúčastnili žáci 1. – 7. ročníku a viděli filmy Přátelé  uvnitř lidského těla, Původ života a Hledání hranic sluneční soustavy.

Cena představení na žáka byla 55,- Kč, celou částku zaplatilo SRDPŠ, za což děkujeme.

Mgr. Jaroslav Matějka

Sférické kinoSférické kino

 

 

 

 

 

Úspěch v matematické soutěži O cenu akademika Bohumila Bydžovského

14.3.2018

Jako každým rokem, tak i letos se zúčastnil výběr žáků 8. třídy Městské matematické olympiády O cenu akademika Bohumila Bydžovského, pořádané již tradičně ve Veselí nad Lužnicí. Tentokrát se tato soutěž na počest význačného matematika pořádala již po šestapadesáté.

Letos byla naše škola zastoupena hned čtyřmi soutěžícími, dámskou sekci ve složení Zuzana Radvanová a Valerie Hudcová doplnila sekce pánská, zastoupená Šimonem Caisem a Markem Procházkou.

               V nabitém soutěžním poli nejlepších matematických talentů z Bechyně, Veselí nad Lužnicí a Soběslavi bylo od začátku zřejmé, že vyhrát hlavní cenu nebude vůbec jednoduché. 

Po dvouhodinovém zápolení nad šesti praktickými a zapeklitými příklady bylo však rozhodnuto. Hlavní cenu jsme si tentokrát bohužel neodvezli.

               Nejlepší umístění, těsně pod medailovými stupni, vybojovala Zuzana Radvanová, která svým výkonem obsadila pěkné 5.místo a domů si tak s diplomem odvezla i věcnou cenu. Zbylí tři naši soutěžící získali diplom pro úspěšné řešitele. Všichni si však zpět domů do Bechyně odvezli nové zkušenosti a setkali se s matematikou i tak trochu jinak než jen ve školních lavicích.

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za jejich snahu a reprezentaci naší školy a popřát jim hodně štěstí v dalších bojích a to nejen na poli matematiky. Bylo mi ctí Vám dělat doprovod. 

A ostatní z řad žáků současné sedmé třídy nezapomeňte, že za rok je tu další ročník této soutěže. Budete to Vy, kdo se zúčastní?

Mgr. Václav Michalec  

Veselé zoubky

Cílem projektového dne bylo prohloubit učivo z prvouky. Dozvěděli jsme se plno zajímavých informací o stavbě zubu, o správném čištění zoubků, o prevenci zubního kazu, o chování u zubního lékaře a další a další. Užili jsme si plno zábavy, tvoření, luštění. Některé činnosti byly individuální (každý sám za sebe), některé probíhaly ve skupinách, kde si práci museli žáci rozdělit mezi jednotlivé členy skupiny a vzájemně se respektovat. Dokonce i celá třída zvládla bez mého výrazného přispění spolupracovat na jednom cíli a vytvořila dvě tabule, kde na jedné byly potraviny, které jsou zubům prospěšné a na druhé škodlivé. Odměnou byl žáčkům malý dárek v podobě praktického balíčku s novým kartáčkem, pastou a dalšími drobnostmi. Nechyběla ani pohádka z knížky: Byla jednou koťata, kapitola: Jak začarovali zub.

A pak už jen písnička: Když se zoubek neléčí, rozbolí se lehce.

                                      Nešika se rozbrečí, k doktorovi nechce.

                                      Šikula čas nemaří, zajde k panu zubaři.

                                      Šikula čas nemaří, zajde k panu zubaři.

 

Společně jsme se shodli na tom, že to byl moc prima den

„Koukněte, jak jsme si to společně užili.“

 

Mgr. Marie Kodadová, třídní učitelka 1.A

 

Další fotografie ve fotogalerii.

Veselé zoubkyVeselé zoubky

Vši ve škole

V naší škole jsou u žáků opět vši. Prosíme rodiče, aby se seznámili s přiloženými dokumenty, dětem hlavy důkladně prohlédli a vši odstranili. Zároveň upozorňuji, že dítě postižené tzv. pedikulózou (vši) musí zůstat doma až do úplného odstranění vší. Je to stejné jako u ostatních infekčních onemocnění. Z tohoto důvodu prosíme všechny rodiče o spolupráci a o velmi zodpovědný přístup k této problematice. Děkuji za pochopení.

Postup při likvidaci vší

Pokyn MŠMT k výskytu vší ve škole

 

 

                                                                                              Mgr. Jaroslav Matějka

                                                                                                      ředitel školy

Výstava "Naše město očima dětí"

Výstava "Naše město očima dětí"

 

 

Změna školního řádu- dodatek č.3

Upozorňujeme žáky a rodiče, že od 12. března 2018 platí změna školního řádu ohledně používání mobilních telefonů a tabletů ve škole. Zde je uveden výňatek z dodatku č.3.

„Během pobytu ve škole žák nesmí mít zapnutý mobil ani tablet. To platí jak při vyučovacích hodinách, tak i o přestávkách, včetně polední přestávky, při obědě ve školní jídelně a pobytu žáků ve školní družině. Mobily a tablety je nutné vypnout před vstupem do školní budovy a opět zapnout je žák může až po opuštění budovy po skončení vyučování.

Za porušení tohoto ustanovení může škola použít veškerá kázeňská opatření včetně snížené známky z chování na konci klasifikačního období.“

Dodatek byl schválen pedagogickou radou a školskou radou.

Vedení školy

Alois Sassman - Velikonoce

Ve středu 28.3.2018 od 10,00 hod se žáci 2. stupně zúčastní přednášky v kině. Vstupné je hrazeno ze SRPDŠ.

Informace ke kroužkům

Připomínáme rodičům, kteří nezaplatili kroužky na celý školní rok, aby provedli platbu kroužků na 2. pololetí v kanceláři školy. Děkujeme.

Kroužek Šikovné ruce vedený paní učitelkou Mgr. Lenkou Hrychovou v 2. pololetí již nebude otevřen z důvodu nízkého zájmu žáků. Děkujeme za pochopení.

 

Informace pro rodiče dětí předškolního věku

Informace pro rodiče dětí předškolního věku

Keramický kroužek

Od pondělí 5. února 2018 začíná keramický kroužek. Pod vedením paní Mgr. Kláry Kabátové bude probíhat každé pondělí od 14.00 do 15.30 v keramické dílně školy. Děti si paní učitelka bude vyzvedávat v družině.

 

Nabídka služeb

Nabídka služebNabídka služebNabídka služeb

Druhý pohádkový den v 2.B

POHÁDKOVÝ DEN – O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE

Již druhý pohádkový den, tentokrát O šípkové Růžence, mají za sebou děti z 2. B. Po přečtení pohádky a skládání obrázků, musely děti ukázat, co všechno již umí, aby vysvobodily Růženku ze zámku zarostlého trním.

Potom si zkusily samy ilustraci této pohádky.

 

Z. Kotounová, tř. učitelka

Druhý pohádkový den  ve 2.B

Další fotografie ve fotogalerii.

 

Informatika v novém

S druhým pololetím jsme změnili učebnu informatiky a přesunuli jsme se do zmodernizované učebny, kde bylo instalováno 20 nových počítačů a s tím související i úprava elektrických rozvodů a připojení na síť. Máme zde také keramickou tabuli a funkční dataprojektor. Věřím, že se nám tu všem bude lépe pracovat.

Ilona Mašterová, Václav Michalec, vyučující informatiky

Informatika v novém

 

Lyžařský výcvik v Peci pod Sněžkou

Myslím si, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že tenhle lyžák byl prostě bomba! Ubytování parádní, strava doslova k „sežrání“, personál příjemný. Zamakali jsme si, ale také si psychicky zarelaxovali. Sníh byl, žádné velké úrazy a atmosféra mezi námi dětmi a učiteli navzájem byla příjemná a uvolněná. Co víc si přát? Jsem velice ráda, že jsem tam se všemi těmi úžasnými lidmi mohla být a zpříjemnit si začátek nového roku. Jediné co mě mrzí, je to, že jsme tu letos poslední rok. Ale alespoň děti, které příští rok půjdou na druhý stupeň nebo děti, které na lyžáku nebyly, ale chtěly by tam, budou mít volná místa. Takže všichni, kdo si to teď čtete, přemluvte doma mamku a taťku, ať taky máte parádní zážitky jako já! Za mě na 100%, 10 bodů z 10!!!

Alena Mrzenová, žákyně 9.A

Pec po Sněžkou 2018

Letos se opět někteří žáci 2. stupně zúčastní lyžařského výcvikového zájezdu do Pece pod Sněžkou.

Ubytováni budou v Lyžařské boudě (http://lyzarskabouda.com/.

Výprava odjížděla v 8.00 hodin v neděli 7. ledna, návrat je naplánovaný na pátek 12. ledna mezi 15.00 – 16.00 hodinou.

Věřme, že sněhové podmínky budou alespoň přijatelné a že si všichni účastníci přivezou nezapomenutelné zážitky.

Mgr. Jaroslav Matějka

ředitel školy

 ... další fotografie z Pece pod Sněžkou jsou k vidění také  ve fotogalerii.

Pec po Sněžkou 2018

 

... a jsme doma z hor.

12.1.2018

Pec po Sněžkou 2018

 

10.1.2018

Pec po Sněžkou 2018

 

9.1.2018

Pec po Sněžkou 2018

7.1.2018

Pec po Sněžkou 2018

8.1.2018

Pec po Sněžkou 2018

 

 

 

 

 

 

Pohádka 2.B

V rámci projektu Z pohádky do pohádky strávili druháci příjemný den s pohádkou O třech prasátkách. Po důkladném seznámení s příběhem si děti samy vyrobily leporelo s pohádkou. Pracovaly ve skupinách a radost ze společného díla byla veliká.

Zora Kotounová, tř. uč. 2.B

Pohádka

Pohádka

Pohádka

Pohádka

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce v roce 2017/2018

V prosinci a lednu probíhalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií. V první skupině soutěžili žáci šestého a sedmého ročníku, ve druhé skupině žáci osmého a devátého ročníku. Žáci šestých tříd překvapili, protože byli velmi zdatnými soupeři pro žáky sedmého ročníku. Všichni žáci řešili gramatický test, pracovali s textem, plnili úkoly v poslechovém cvičení a hovořili na dané téma. V kategorii šestého a sedmého ročníku se zúčastnilo 16 žáků, ve starší kategorii 25 žáků osmého a devátého ročníku.

Mezi mladšími žáky si nejlépe vedli Sebastian Ray  6.A ,Martina Šťastná 7.A, Antonín Fousek 6.A,Iveta Vondroušková  7.A, Patrik Tichý 7.A, Matyáš Vilím 7.A a Andrea Kodadová 7.A.

Ve starší kategorii zvítězila Veronika Homolková, druhé místo velmi těsně za ní obsadil Michal Strejc a třetí místo Aneta Jílková, všichni ze třídy 9. A.Na dalších předních místech se umístili Daniel Chlupáč 9.B, Daniel Mazur 9.B,Adéla Lopraisová 8.A a Dalibor Prokša 9.B.

Děkuji všem účastníkům soutěže za projevené znalosti, snahu a zájem. Přeji hodně štěstí v dalším studiu.

Miroslava Mičanová

učitelka anglického jazyka

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce v roce 2017/2018

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce v roce 2017/2018

 

Beseda se spisovatelkou M. Fišarovou

Ve čtvrtek 21. prosince se ve škole uskutečnila beseda pro žáky 2. stupně se spisovatelkou Michaelou Fišarovou. Vyprávěla o svém díle, o svém vidění světa a o problémech mládeže. Beseda žáky zaujala, evidentně se bavili všichni.

Již jsme se domluvili, že v příštím školním roce spisovatelka přijede opět, tentokrát za žáky 1. stupně.

Mgr. Jaroslav Matějka

 

 Beseda se spisovatelkou M. Fišarovou

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

Sběr bylin, pomerančové a citronové kůry

Každý pátek v 7.45 hod vybíráme usušené byliny, pomerančovou a citronovou kůru v suterenu 1. pavilonu. 

Nezapomeňte vložit lístek, na kterém bude napsáno: jméno, přijmení, třída, datum, název bylin (např. kůra), váha.

Sbíráme také papír, který můžete vkládat do kontejneru u zadního vchodu.

Děkujeme.

 

 

 

Základní škola
Školní 293
391 65 Bechyně


Tel. kancelář 381 213 016
Tel. ředitel 381 212 329
Tel. jídelna 381 213 144
Tel. družina 728 968 065
Šk. psycholog 606 846 219
Sborovna 1.st. 381 212 601
Sborovna 2.st. 381 212 600

e-mail (škola):
info@zsbechyne.cz

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz
Youtube kanál Facebook školy Flickr
Zpravodajské, kulturní a turistické informace z Bechyňska. Virtuální prohlídky. Výzva EU peníze školám. Evropský projekt Ovoce do škol. Nadace ČEZ

aktuality

Veselé zoubky
více
Okresní přebor - silový čtyřboj
více
Úspěch v matematické soutěži O cenu akademika Bohumila Bydžovského
více
Informační schůzka k plavání
více
Sférické kino
více
Změna školního řádu- dodatek č.3
více
Vši ve škole
více
Informatika v novém
více
Druhý pohádkový den v 2.B
více
Školní kolo olympiády v anglickém jazyce v roce 2017/2018
více
Lyžařský výcvik v Peci pod Sněžkou
více
Pec po Sněžkou 2018
více
Adventní zpívaní na 1. stupni
více
Beseda se spisovatelkou M. Fišarovou
více
Olympiáda v českém jazyce
více
Čerti ve výtvarné výchově
více
Pohádka 2.B
více
Vánoční dílničky 2017
více
Děti do bruslí
více
Vesmír - projekt 5.A
více
Kalkulace obědů
více
Spolupracujeme, nově, s psychologem!
více