Základní škola Bechyně

Aktuality

Jaro v 1.B

Jarní tvoření a učení proběhlo v 1. B před velikonocemi. Při práci ve skupinách jsme se přesvědčili, že víc hlav víc ví, a když každý zabere, celá skupina se může radovat z úspěchu. Společně jsme psali, počítali, tvořili a bavilo nás to.

2017 Jaro v 1.B

 

Plavecký výcvik Srní 2017/2018

První stupeň dorazil šťastně do cíle a ihned začal s výcvikem!

2017 plavecký výcvik 1. stupeň Srní

 

Přijetí žáků do 1.třídy na školní rok 2017/2018

Přijetí žáků do 1.třídy na školní rok 2017/2018

O pohár města Bechyně 2017

O velikonočních prázdninách se na naší škole konal již 14. ročník florbalového turnaje O pohár města Bechyně. Letošního klání se během dvou dnů zúčastnilo celkem 11 týmů základních škol z blízkého či vzdáleného okolí. Celkem se odehrálo 27 utkání. Bylo vidět mnoho krásných zápasů, fanoušci florbalu si přišli na své.

   Pořadí: čtvrtek 13. dubna. 1. Draci Chotoviny, 2. FK Voříšci / Bechyně /, 3. Cvč Poškolák Hluboká nad Vltavou, 4. ZŠ Fr. Křižíka. Pořadí pátek 14. dubna: 1. Draci Chotoviny, 2. FBC Ševětín, 3. Staronové Rašple / Bechyně /, 4. Cvč Poškolák Hluboká nad Vltavou, 5. Fidorky / Bechyně, Školní /, 6. Tlupa / Bechyně, Fr. Křižíka /, 7. Pumy / Bechyně, Školní /. Všichni hráči si odnesli nejen sportovní zážitky, ale i sladké odměny a diplomy. Byli vyhlášeni nejlepší střelci a brankáři v obou kategoriích. Týmy na stupních vítězů získaly sady pohárů a medailí.

  Letošní ročník upoutal také tím, že ve třech týmech kategorie 2 hrálo mnoho dívek z obou bechyňských škol. Za to jim patří velký obdiv a uznání.

   A na závěr? Velké poděkování městu Bechyně a ZŠ Školní za finanční zajištění této tradiční dvoudenní akce. Všem hráčům i divákům, kteří přišli na tento krásný sport. Dále poděkování všem pořadatelům, zdravotníkům a fotografům za hladký průběh turnaje.  Nezapomenu i na pana Lachouta s paní Dorňákovou, kteří se starali o pitný režim a žaludky všech, kteří naši školu v době akce navštívili.

                                                                                           Za pořadatele Mgr. Milan Petr

O pohár města Bechyně 2017

Více fotografií ZDE

Novinky z naší družiny

Jak to dopadlo s Ježibabou? Tak na to nám v družině odpověděl Honza ,, Pohoda " z Divadla z bedny z Karlových Varů.
Divadelní představení  plné písniček, vyprávění, vtipů a čarování proběhlo v naší družině na začátku dubna. Hercům byl odměnou dlouhotrvající potlesk a smích dětí.
Než nám zaklepaly na dveře Velikonoce, uspořádali jsme si velikonoční družinové vyrábění. Zajíčci, slepičky, kytičky a malovaná vajíčka byly výrobky, které vznikaly pod šikovnýma dětskýma rukama. Do práce se zapojili i někteří rodiče. Mezi dětmi vládla dobrá nálada. 
Kluci se těšili na pondělní "mrskačku" a děvčata na malování kraslic. Akce se všem líbila a děti slíbily, že si příští Velikonoce přijdou opět do družiny vyrábět.
 
                                                                                                                                                                 Dana Lengerová
                                                                                                                                                                 vychovatelka ŠD

2017 Velikonoční dílny družina

Video z lyžařského kurzu

Příměstské tábory

Společnost Attavena o. p. s. opět nabízí pro žáky 1. stupně příměstské tábory v Bechyni, rodiče za týden platí pouze 350,- Kč za obědy.
Aby bylo možné zjistit, o které termíny mají rodiče případně zájem, každý žák dostane dotazník. Pokud o tyto aktivity máte zájem, vyplněný dotazník vraťte do 22. února  třídnímu učiteli.

Příměstské tábory

 

Základní škola
Školní 293
391 65 Bechyně


Tel. kancelář 381 213 016
Tel. ředitel 381 212 329
Tel. jídelna 381 213 144
Tel. družina 728 968 065
Šk. psycholog 606 846 219

e-mail (škola):
info@zsbechyne.cz

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz
Youtube kanál Facebook školy Flickr
Zpravodajské, kulturní a turistické informace z Bechyňska. Virtuální prohlídky. Výzva EU peníze školám. Evropský projekt Ovoce do škol. Nadace ČEZ

aktuality

Zima v 1.B
více
Kalkulace obědů
více
Den výživy - projekt 9.A
více
Projektový den - Den zvířat
více
Spolupracujeme, nově, s psychologem!
více
Tělocvična v novém!
více
Příroda jižní Afriky
více
První školní den
více
Občerstvení
více
Zahájili jsme nový školní rok!
více
Školní družina - poplatky
více
Aktuální pravidla pro stravování.
více