Základní škola Bechyně

Aktuality

Den květů

PROJEKT TŘÍDY 7.A – DEN KVĚTŮ

            Během měsíce května se žáci sedmé třídy věnovali tématu kvetoucí krytosemenné rostliny. V hodinách přírodopisu zpracovali prezentace a referáty na jednotlivé skupiny krytosemenných rostlin, provedli laboratorní práci s tulipánem zahradním, přinesli ukázky živých rostlin, které si ve třídě vystavili. Ve výtvarné výchově kreslili květy jabloní a v hodinách pracovních činností si ušili z filcu zápich do květináče ve tvaru květiny.

            V projektový den 19. května se také všechna děvčata oblékla do květinových vzorů. Moc to všem slušelo a někteří chlapci se dokonce naučili navlékat jehlu a šít.

                                                                                                         J. Radvanová

 

2017 projekt Den květů

Sebastian Ray vítězem okresní Pythagoriády

Výrazného úspěchu v matematické soutěži Pythagoriáda dosáhl žák 5.A třídy Sebastian Ray. V okresním kole obsadil první až druhou příčku z celkového počtu 77 počtářů pátých tříd. Dosáhl plného počtu bodů, což se podařilo pouze dvěma soutěžícím.

Kromě Sebastiána reprezentovali naši školu ještě Matěj Kadlec a Ema Zavadilová z 5.B a Karolína Válková se Sabinou Urbánkovou z 5.A. Všichni naši počtáři se vesměs umístili v první polovině startovního pole. Všem zúčastněným páťákům děkujeme za jejich výkony a Sebastianu Rayovi gratulujeme k velkému matematickému úspěchu.

Mgr. MgA. František Oplatek
 

2017 Sebastian Ray vítězem okresní Pythagoriády

Výskyt vší ve škole

Ve škole se u žáků objevují již dlouhodobě vši. Žádáme všechny rodiče o razantní zásah – prohlédnout hlavy dětí, vši zlikvidovat, zásah opakovat. Žáci, kteří vši mají, by neměli chodit do školy !!!
Veškerá pravidla pro likvidaci těchto parazitů jsou uvedena na webových stránkách školy, jedná se o dokument Hygienické stanice Tábor.

Děkujeme za pochopení a pomoc.

Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

Více o prolematice ZDE

Vernisáž

V sobotu 13. 5. 2017 proběhla v Galvíně Martina Zelenky již 40. vernisáž, tentokrát se jednalo o výstavu obrazů Jiřího Zemana. Výstavu uváděl synovec pana Zemana PhDr. Jaromír Matoušek a známý galerista z Českých Budějovic pan PhDr. Jaromír Shel.

Pan doktor Matoušek pozval na vernisáž žáky naší školy, Jolanu Rayovou a  Václava Filipa, aby výstavu uvedli recitací. Oba dva svým projevem všechny přítomné zaujali (není divu, protože Jolana postoupila do národního kola v soutěži v recitaci a Václav se dostal do finále v krajském kole této soutěže, a to oba pod vedením Mgr. Františka Oplatka).

Pan PhDr. Shel slíbil, že oba žáky pozve na zahájení některé vernisáže, která se uskuteční pravděpodobně na podzim letošního roku v Komorní galerii u Shelů v Českých Budějovicích.

Děkuji za vynikající prezentaci naší školy.

Mgr. Jaroslav Matějka
ředitel školy

Vernisáž

 

Dopravní hřiště

Ve dnech 2. 5. a 3. 5. využila naše škola možnosti mobilního dopravního hřiště s koloběžkami z DDM Tábor. Postavené bylo za chvilku na prostranství školní zahrady. Hřiště bylo určeno pro žáky 1 – 3. tříd.  Žáci jezdili na zapůjčených koloběžkách, řešili dopravní značky a učili se chovat dle pravidel silničního provozu.

V úterý 2. 5. 2017 na nás dohlížela hlídka dopravních policistů z Tábora, s žáky prošli hřiště, vykládali význam jednotlivých značek. Při jízdě dohlíželi na dodržování pravidel. Ukázali nám vybavení policejního auta a nakonec pustili sirénu a majáky.

Ve středu 3. 5. 2017 k nám přišli strážníci městské policie. Ukázali nám povinnou výbavu kola. Řekli nám, co je nutné mít na hlavě, jak se máme chovat při jízdě na kole. Trochu žáčky prozkoušeli za značek.  Při jízdách na ně strážníci dohlíželi, upozorňovali neukázněné řidiče.

  Akce se vyvedla, počasí nám přálo a děti si prakticky vyzkoušely bezpečnou jízdu. V budoucnu se jim zkušenost bude hodit, jelikož ve 4 třídě jezdí do Tábora na opravdové velké dopravní hřiště.

                                                                                              Mgr. Petra Zelenková


2017 Dopravní hřiště

 

JOLANA RAYOVÁ OPĚT V CELOSTÁTNÍM KOLE RECITACE

Velkého úspěchu dosáhla v krajském kole sólové recitace žákyně naší školy Jolana Rayová z deváté třídy. V Českém Krumlově jednoznačně zvítězila ve své nejstarší kategorii a zajistila si tak postup do celostátního kola, které se bude konat počátkem června ve Svitavách. Tento postup se Jolaně podařilo obhájit již podruhé za sebou. Jedná se o nejvýraznější úspěch žáka naší školy v této umělecké oblasti za poslední roky.

Ocenění zaslouží i další recitátor z naší školy – Václav Filip z 8. A, který přednesem dvou soutěžních textů postoupil do finále a zaujal porotu.

Oběma našim recitátorům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Jolaně přejeme mnoho úspěchů i v nejvyšším kole.

                                                                                      Mgr. MgA. František Oplatek

2017 Jolana Rayová recitace

 

ABAKU liga

Velmi pěkného úspěchu dosáhli naši žáci ve "Školní lize ABAKU". V soutěži, kde hledáte souvislosti mezi čísly, provádíte výpočty, obsadili v celostátní konkurenci, jako škola, 8. místo, jednotlivci dosáhli na umístění, která zaručují finále v Praze! Robot zcela ovládli! A to prosím hned v prvním roce účasti. Všem členům kroužku děkuji za týmovou spolupráci, umístěným gratuluji a těšíme se do Prahy!

Petr Ducháč

2017 Abaku

 

Příměstské tábory

Společnost Attavena o. p. s. opět nabízí pro žáky 1. stupně příměstské tábory v Bechyni, rodiče za týden platí pouze 350,- Kč za obědy.
Aby bylo možné zjistit, o které termíny mají rodiče případně zájem, každý žák dostane dotazník. Pokud o tyto aktivity máte zájem, vyplněný dotazník vraťte do 22. února  třídnímu učiteli.

Příměstské tábory

 

Základní škola
Školní 293
391 65 Bechyně


Tel. kancelář 381 213 016
Tel. ředitel 381 212 329
Tel. jídelna 381 213 144
Tel. družina 728 968 065
Šk. psycholog 606 846 219

e-mail (škola):
info@zsbechyne.cz

e-mail (stravovna):
stravovna@zsbechyne.cz
Youtube kanál Facebook školy Flickr
Zpravodajské, kulturní a turistické informace z Bechyňska. Virtuální prohlídky. Výzva EU peníze školám. Evropský projekt Ovoce do škol. Nadace ČEZ

aktuality

Zima v 1.B
více
Kalkulace obědů
více
Den výživy - projekt 9.A
více
Projektový den - Den zvířat
více
Spolupracujeme, nově, s psychologem!
více
Tělocvična v novém!
více
Příroda jižní Afriky
více
První školní den
více
Občerstvení
více
Zahájili jsme nový školní rok!
více
Školní družina - poplatky
více
Aktuální pravidla pro stravování.
více